Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

«Ми не дозволимо заборонити наші поїздки»

04 вересня 2017, 15:34

«Ми не дозволимо заборонити наші поїздки»

 

Під час зустрічі Посла Андрія Мельника з об'єднанням друзів Євпаторії у четвер ввечері думки сторін були протилежними. Голова об'єднання Ульріх Гебенштрайт висловився за встановлення ще більш тісної взаємодії між м.Людвігсбург та його містом-побратимом Євпаторією. Незважаючи на ускладенення відносин після анексії Криму Росією (в'їзд через російську територію, отримання російських віз), метою він визначив необхідність відвідання Криму мешканцями Людвігсбурга щонайменше один раз на рік. Від посла він очікував на підтримку продовження цього партнерства між містами. 

 

Втім, посол дав чітко зрозуміти, що Україна не піде на компроміси. Посол відмовляв від поїздок в Крим через російську територію, оскільки за українським законодавством це є кримінальним злочином (див. інтерв'ю). "Наша позиція непорушна. Дотримання принципів для нас найважливіше", наголосив А.Мельник представникам об'єднання друзів. Анексію Криму Росією у 2014 році посол назвав зрадою, кинжалом в спину України. Допоки ситуація перебуватиме у такому стані, про примирення з Росією не може йтися. Особисті контакти з простими громадями, що проживають в Криму, під питанням не стоять. Однак зв'язки з місцевою владою, яка не визнається Україною, є кримінальним правопорушенням. До офіційних представників, які не визнаються Україною, належать і вчителі. Тим, хто порушує зазначені правила, встановлюється заборона на в'їзд в Україну або навіть відкривається кримінальне провадження. 

 

За словами А.Мельника, існує лише один законний шлях до Криму: "Виходячи із наявної на сьогодні ситуації, поїздки членів об'єднання друзів Євпаторії або інших людей із доброю волею можливі лише за двох умов: по-перше, необхідно отримати дозвіл органів державної влади України (ДМСУ) й, по-друге, в'їжджати на територію Криму виключно через материкову територію України", зазначив А.Мельник в інтерв'ю нашій газеті. Також із гуманітарних причин Україна не може робити жодних винятків. 

 

У.Гебенштрайт зрозумів слова Посла таким чином: "Ми не погоджуємося". Він також наголосив: " Ми не дозволимо заборонити наші поїздки до Криму". Із аудиторії лунало чимало ініціатив. Продати Крим Росії чи за зразком деяких історичних прикладів - конфлікту на Кіпрі або возз'єднання Німеччини - шукати шляхи розгортання процесу наближення. Один із присутніх критично зауважив, що саме Крістіне Зюс, відповідальній за партнерські відносини м.Людвіґсбурґ, встановлено заборону на в'їзд в Україну. Тому її було відправлено назад до Німеччини з аеропорту у Києві, коли вона хотіла відвідати с.Семенівку в Бессарабії, яким опікується Людвігсбург. 

 

Тим, кого, крім К.Зюс, також могла торкнутися заборона на в'їзд до України, а це десятки людвігсбурців, Посол не запевнив, що ця заборона може бути знята.

Джерело:  | Ludwigsburger Kreiszeitung

Останні статті

“Не дозволимо Росії досягти своєї мети” | 22 червня 2016, 17:51

Стаття | Джерело: ZEIT ONLINE |

Посол

Контакти

Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 30) 28887128, (+49 30) 28887116 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 30) 28887163
Ел. пошта: emb_de@mfa.gov.ua