Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Отруйне привітання Крістіану Лінднеру

29 вересня 2017, 13:21

 

Посол України сподівається, що Федеральний уряд зберігатиме свій курс в питанні Криму – попри ймовірне залучення до коаліції ВДП.

Штутгарт

Андрій Мельник не зміг втриматись, аби не написати свій дещо недипломатичний коментар. У мережі Твіттер український посол у Берліні привітав лідера ВДП К.Лінднера з входженням лібералів до лав Бундестагу – з натяком на триваючі порушення прав людини у Криму. Це був тонкий натяк на скандал, коли Лінднер ще перед виборами виступив за те, аби конфлікт щодо Криму визнати «замороженим». Обурення з українського боку було відповідно великим.

Ліберали у лавах урядовців

Тепер скидається на те, що ліберали таки увійдуть до уряду і, відповідно, чинитимуть вплив на здійснення зовнішньої політики. У питанні України посол сподівається на управлінський авторитет Ангели Меркель. Вона завжди дотримувалася принципової позиції щодо підтримки України проти агресора Росії. «Ми впевнені що чіткий курс на відновлення українського суверенітету, заданий Федеральним канцлером, буде продовжено і у новій коаліції, у т.ч. за участі ВДП, без ухилень чи послаблень», - зазначив дипломат.

Порушення прав людини у Криму

Посол наголошує на такій принциповості з посиланням на обвинувачення на адресу Росії з боку офісу ООН з прав людини щодо грубих порушень прав людини на території чорноморського півострова Крим, анексованого Росією у 2014 році. В умовах російської окупації страждає серед іншого і кримськотатарське населення, орган представництва якого – меджліс, було заборонено, - зазначено у доповіді, оприлюдненій у Женеві. У своєму документі незалежна доповідачка Фіона Фразер звертає увагу на протиправні затримання і ув’язнення, насильницькі дії і фізичні знущання. У своїй доповіді Верховний комісар ООН визначає Крим як тимчасово окуповану територію. За міжнародним правом, там повинні діяти українські закони. Це суперечить баченню Москви, згідно з яким, Крим є частиною Росії і, відповідно, сферою дії російського законодавства.

Роль АДН у Бундестазі

Не в захваті посол і від входження АДН до лав Бундестагу. Щораз звертає на себе увагу неприхована відданість представників цієї політичної сили ідеї зближення з Росією. Андрій Мельник переконаний, що і в лавах «правих» є свої напівтони. «Було б недалекоглядним брати всіх парламентарів від АДН під одну гребінку як безнадійних прибічників Росії. Це було б несправедливим. Відтак ми боротимемось за кожен голос», - каже посол. 

Джерело:  |  Stuttgarter Zeitung

Останні інтерв`ю

Санкції є єдиним засобом тиску | 09 травня, 22:49

Інтерв`ю | Джерело: Märkische Oderzeitung |

Скасування означало б «зраду України» | 26 березня, 16:37

Інтерв`ю | Джерело: Deutschlandfunk |

Посол

Контакти

Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 30) 28887128, (+49 30) 28887116 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 30) 28887163
Ел. пошта: emb_de@mfa.gov.ua