Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Київський посол піддає критиці заяву Лінднера

11 серпня 2017, 17:04

Посол України у Берліні Андрій Мельник веде мову про публічне дистанціювання шефа ВДП Крістіана Лінднера від заяв щодо Криму.

Український Посол у Німеччині, Андрій Мельник, наполегливо відхилив вимогу шефа ВДП Крістіана Лінднера щодо розгляду російської анексії Криму як «довготривало-тимчасової». «Кожна передчасна спроба зробити крок назустріч кремлівському панові, як і пропозиції односторонніх поступок в той час, коли Путін ще жвавіше продовжує криваву війну на сході України з великою кількістю нових жертв, притискаючи права людини у Криму, повністю контпродуктивна і недоречна», - заявив Мельник газеті «Таґесшпіґель».

Глава МЗС України Павло Клімкін, коментуючи виданню «Більд», охарактеризував висловлювання Лінднера, як «ті, що спонукають агресора до нових злочинів». «Ми занепокоєні тим, що деякі політики, як шеф ВДП Крістіан Лінднер, все ще намагаються ігнорувати, або навіть виправдовувати очевидні порушення міжнародного права», - сказав Клімкін.

У відносинах з Москвою Лінднер закликав не зважати на факт російської анексії українського півострова Крим в контексті покращення загального стану відносин з Росією.

 

Лінднер: Росії необхідно вийти з глухого кута

 

Після коментарів Клімкіна, за шість тижнів до виборів у німецький Бундестаг Лінднер піддав українські дебати сильнішому розпалу. Виданню «Райніше Пост» голова ВДП висловив бажання прослідкувати «чи захоче Росія змінити свою авторитарну політику, аби вийти з глухого кута відносин, які щоденно гіршають». Він не знає, чи присутня така готовність у Кремлі, зазначив Лінднер далі. «Але зробити пропозицію необхідно. В разі неприйняття такої, Захід мусить бути готовий до посилення санкцій. Мова не йде про врахування економічних інтересів. Міністр Клімкін вочевидь зрозумів це все неправильно», зазначив Лінднер.

 

Розмова з Послом запланована на 7 вересня

 

За словами українського посла Мельника, 7 вересня запланована персональна розмова між ним та Лінднером, де мова йтиме про російську анексію Криму у березні 2014. Мельник закликав його публічно відмовитися від заяв у контексті Криму. Лідеру ВДП необхідно визнати, «з огляду на порушення табу, виникла майже винятково критика, навіть у рядах власної партії, а не приплив нових прихильників», зазначив далі Мельник. «Я чітко відзначатиму, що ані український уряд, ані мої співвітчизники не розділяють прогноз Лінднера щодо неможливості реінтеграції Криму», - пояснює посол. «У разі, якщо Захід залишатиметься єдиним та одностайним, якщо тиск на Москву постійно збільшуватиметься, об’єднання півострова з Україною є реалістичним. Навіть у найближчому майбутньому», - додав він.  

 

 

Джерело:  |  «Tagesspiegel»

Посол

Контакти

Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 30) 28887128, (+49 30) 28887116 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 30) 28887163
Ел. пошта: emb_de@mfa.gov.ua