Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Український посол засуджує плани Герхарда Шредера щодо «Роснафти»

14 серпня 2017, 16:52

Український посол засуджує плани Гергарда Шредера щодо «Роснафти»

Прогнозований вступ колишнього канцлера Німеччини Г.Шредера (СДП) до ради директорів російського напівдержавного енергетичного концерну «Роснафта» викликав низку критики та обурень. Андрій Мельник, посол України у Берліні, вважає такий вчинок аморальним, адже, керуючи енергетичним гігантом, колишній канцлер та активний діяч партії «СДПН» стане маріонеткою голови Кремля: ще за часів анексії Криму  підвладна санкціям «Роснафта» своїми доходами підтримує криваву війну проти України.

Така ініціатива, за словами посла, стає великою перешкодою для інтернаціональної спільноти та Федерального уряду Німеччини у прагненні встановити мир та спокій. Тільки на вихідних з’ясувалося , що Шредер був номінованим на вступ до ради директорів, проте кінцеве рішення стане відомим лише 29 вересня.

Європейський депутат від партії «зелених» Райнгард Бютікофер закликав до  дистанціювання СДПН від позиції Шредера. Таку поведінку політика депутат називає непристойною: Шредер остаточно принижує себе до рівня путінського «козачка». Соціал демократам наразі слід усвідомити, що їх шляхи із колишнім канцлером Німеччини мають розійтись. Г.Шредер вже взяв на себе керування Наглядовою радою у проекті «Північний потік 2», який фінансується російськими газовими монополістами та державним концерном «Газпром». У першому проекті він обіймав посаду голови ради акціонерів. Проте, навідміну від «Північного потоку», - «Роснафта» найбільший нафтовий концерн  Росії, який цілком і повністю підвладний російській державі.

Джерело:  |  FUNKE Medien

Посол

Контакти

Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 30) 28887128, (+49 30) 28887116 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 30) 28887163
Ел. пошта: emb_de@mfa.gov.ua