Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

З історії Посольства України в Німеччині

Попередні керівники ПУ

22.06.2012 - 19.06.2014

КЛІМКІН

Павло Анатолійович

04.09.2008 - 16.12.2011

ЗАРУДНА

Наталія Миколаївна

09.12.2005 – 04.04.2008

ДОЛГОВ

Ігор Олексійович

28.11.2003 – 26.07.2005

ФАРЕНИК

Сергій Анатолійович

02.09.1997 – 26.11.2003
ПОНОМАРЕНКО

Анатолій Георгійович

28.12.1994 – 02.09.1997

КОСТЕНКО

Юрій Васильович

06.03.1992 – 07.06.1994

ПІСКОВИЙ

Іван Миколайович

Біографії:

Клімкін Павло Анатолійович - Міністр закордонних справ України

Народився 25 грудня 1967 року, м.Курськ

Освіта вища. У 1991 році закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізики та космічних досліджень, спеціальність - фізика та прикладна математика

1991-1993 — науковий співробітник, Національна академія наук України, Інститут електрозварювання ім.Патона

1993-1997 — аташе, третій, другий секретар Управління контролю над озброєннями та роззброєння МЗС України

1997-2000 — третій, другий секретар Посольства України у ФРН (науково-технічні та політичні питання)

2000-2002 — перший секретар, радник Департаменту економічного співробітництва МЗС України (ядерна та енергетична безпека)

2002-2004 — начальник відділу економічного та секторального співробітництва з ЄС Департаменту європейської інтеграції МЗС України

2004-2008 — радник-посланник Посольства України у Великобританії

03.2008-04.2010 — Директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України

04.2010 – 04.2011 — Заступник Міністра закордонних справ України

04.2011 – 06.2012 — Заступник Міністра закордонних справ України – керівник апарату

06.2012 - 06.2014  — Надзвичайний і Повноважний Посол України у Федеративній Республіці Німеччина

19.06.2014 - призначений Міністром закордонних справ України 

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України.

Володіє англійською та німецькою мовами, має базові знання французької мови.

Одружений, має двох синів

 

ЗАРУДНА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА

Народилася 15 лютого 1950 р. в м.Чернівці.

У 1973 році закінчила иївський державний університет ім. Т.Г.Шевченка, Факультет романо-германської філології, за фахом - філолог, викладач англійської та іспанської мов.

09.1973-01.1984
Перекладач, гід-перекладач Всесоюзногоакціонерного агентства «Інтурист»

01.1984-02.1992
Гід-перекладач першої категорії, Київське відділення Державного комітету з іноземного туризму при РМ СРСР

02.1992-09.1993
Другий секретар, перший секретар, виконуюча обов’язки начальника відділу інформації МЗС України

09.1993-04.1996
Завідувач відділу Управління інформації, виконуюча обов’язки начальника Управління інформації МЗС України

04.1996-11.1999
Радник, виконуюча обов’язки радника-посланника Посольства України в США, заступник постійного спостерігача України при Організації американських держав

11.1999-01.2000
Начальник 4-го територіального управління МЗС України

01.2000-06.2001
Прес-секретар Прем'єр-міністра України В.Ющенка, керівник Прес-служби Кабінету Міністрів України

12.2001-09.2002
Начальник Управління культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України

12.2001-06.2004
Заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, заступник представника України у Виконавчій Раді ЮНЕСКО

10.2002-09.2003
Заступник Державного секретаря МЗС України

09.2003-12.2004
Посол з особливих доручень

12.2004-09.2008
Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Данія

04.09.2008– 16.12.2011
Надзвичайний та Повноважний Посол України у ФРН

З 01.2012
Керівник місії ОБСЄ в Астані (Казахстан)

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла.

Володіє англійською, іспанською та російською мовами.

Одружена, має двох синів.

ДОЛГОВ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ

Народився 6 червня 1957 року, у м.Славута, Хмельницької області.

У 1980 році закінчив відділення російської мови як іноземної філологічного факультету Київського державного університету ім.Т.Шевченка.

З 1980 по 1992 рр. викладач кафедри російської мови як іноземної філологічного факультету Київського державного університету. Має науковий ступінь кандидата філологічних наук (1984 р.).

З 1987 по 1991рр.працював лектором університету м.Тампере (Фінляндія).

З березня 1992 року працює в системі МЗС: першим секретарем, радником Відділу преси та інформації, радником – помічником міністра закордонних справ.

З 1994 по 1997 рр. – радник,радник-посланник Посольства України у Фінляндській Республіці.

З жовтня 1997 по грудень 2000 рр. – заступник начальника Управління політичного аналізу та планування МЗС України.

З грудня 2000 по вересень 2001 рр. – заступник керівника Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України.

З вересня 2001 по квітень 2002 рр. – Директор Департаменту з питань політики та безпеки МЗС України.

З квітня 2002 по вересень 2004 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці.

З вересня 2004 по грудень 2005 рр. – Заступник Міністра закордонних справ України.

Грудень 2005 р. - квітень 2008 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол України у ФРН.

2008 р. - Керівник Служби зовнішньої політики Секретаріату Президента

2009 р. - Посол з особливих доручень МЗС України.

З липня 2010 р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Бельгія і Глава Місії України при НАТО

Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла.

Володіє англійською, французькою та польською мовами.

Одружений, має дочку.

КОСТЕНКО ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Народився 6 листопада 1945 року в м. Київ, Україна

У 1968 році - Закінчив Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченко, за фахом історик-міжнародник;

З липня 1968 року - аташе, третій секретар Відділу Управління міжнародних організацій МЗС УРСР;

1971 - 1972- Служба в армії;

1972 - 1975 - Третій, другий секретар Генерального секретаріату МЗС УРСР;

1975 - 1984 - Помічник Міністра, перший секретар, радник Відділу міжнародних організацій МЗС;

1984 - 1985 - Виконавчий секретар Комісії УРСР у справах ЮНЕСКО;

1985 - 1988 - Начальник Відділу кадрів МЗС УРСР;

1988 - 1994 - Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні;

1992 - 1994 - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрійській Республіці,

Глава делегації України на Віденських переговорах з питань безпеки і співробітництва в Європі;

1994 - 1997 - Надзвичайний і Повноважний Посол України у Федеративній Республіці Німеччина;

1997 - 2001 - Посол з особливих доручень, Генеральний інспектор МЗС України;

2001 - 2006 - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії;

2004 - 2006 - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Філіппіни за сумісництвом;

2006 - 2008 - Заступник Міністра закордонних справ України;

2008 - 2009 - В.о. Першого заступника Міністра закордонних справ України;

2009 - 2012 - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці.

Має ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України.

Володіє англійською мовою. Має понад 50 публікацій з питань зовнішньої політики.

Одружений, має сина і дочку.