Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Побажання європейців Німеччині

22 вересня 2017, 17:24

Побажання європейців Німеччині

 

Коли німецькі громадяни цієї неділі підуть на вибори, вони вирішуватимуть долю всього континенту. Один француз і один українець пояснюють, яку роль належить взяти на себе Німеччині після 24 вересня.

Коментар Павла Клімкіна

Вся Європа спостерігає за Німеччиною та виборами у цій країні. Україна – теж Європа. Ми наразі – більше Європа, ніж колись – як у сенсі самовідчуття, так і в сенсі незрівнянно високої ціни, яку змушені платити за власний європейський вибір.

Важливими є імена кандидатів (це – виключно справа виборців), а те, чи залишатиметься Німеччина для Європи тим, чим є зараз. І тут, на мій погляд, найголовнішими є три речі:

По-перше: Німеччина – головна рушійна сила європейського проекту, який зараз, як ніколи – у небезпеці. Існують політичні сили, які успішно маніпулюють людськими слабкостями: егоїзмом, нетерпимістю, байдужістю – і у такий спосіб намагаються побудувати нове, темне майбутнє Європи. Європейцям намагаються вбити в голову: єдність Європи, мовляв, себе вичерпала, і без неї впораємось. У цей період Німеччина стоїть як скеля у вогні: без сильної, проєвропейської Німеччини Європа приречена до повторення страшного досвіду 20-го століття.

По-друге: Німеччина у широкому розумінні – є сумлінням Європи. Хрестовий похід російського президента В.Путіна проти України став тестом на моральність для багатьох. Реакція була різною – втім, жоден не взяв так близько до серця увесь біль і несправедливість покарання України за її вибір, як Німеччина. І жоден не робить такого внеску у відновлення миру і справедливості. За це - моя щира подяка!

І по-третє: Німеччина – це мотор Європи. Процвітатиме Німеччина, тоді й іншим народам житиметься краще. Для цього не потрібно пояснення. Економічні успіхи Німеччини останніми роками для нас усіх служили приводом для надії. Я сподіваюся, що так і буде далі.

Від самого початку європейського проекту було зрозумілим: попереду в об’єднаної Європи - не лише приємні моменти. «Сенс життя», тобто головні підвалини для існування Європейського Союзу базуються на тому, аби не припиняти існування і у важкі часи (як, прикладом, зараз). Цій задачі підкорена не лише економічна міць, а й переконання. Федеративна республіка Німеччина має в арсеналі обидва фактори. 

Джерело:  | Rheinische Post Автор: Міністр закордонних справ України Павло Клімкін