Продовження строку дії закордонного паспорта та внесення даних про неповнолітніх дітей до закордонних паспортів їх законних представників
Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.
Ця процедура орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.
Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення строку його дії.
Прийом громадян з питань продовження строку дії закордонного паспорта та/або внесення даних про неповнолітніх дітей здійснюється щовівторка та щочетверга з 14:00 до 16:00 в порядку живої черги (без попереднього запису).
Продовження строку дії закордонного паспорта та/або внесення даних про неповнолітню дитину здійснюється безкоштовно у день звернення (прийому).
Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником.
Для продовження строку дії закордонного паспорта особа віком від 16 року або законний представник дитини до 16 років має подати до Посольства особисто наступний перелік документів (оригінали та копії):
1) заповнену заяву (форма для заповнення додається);
2) закордонний паспорт, строк дії якого необхідно продовжити та копія першої сторінки;
3) свідоцтво про народження дитини та його копія.
УВАГА! Якщо прізвище (ім’я або по батькові) законного представника відмінне від прізвища, зазначеного у свідоцтві про народження дитини, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують факт такої зміни (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо) разом з копіями;
Для внесення даних про неповнолітню дитину до закордонного паспорта її законного представника законний представник дитини має подати до Посольства особисто наступний перелік документів (оригінали та копії):
1) заповнену заяву (форма для заповнення додається);
2) закордонний паспорт законного представника та копія першої сторінки;
3) свідоцтво про народження дитини та його копія;
УВАГА! Якщо прізвище (ім’я або по батькові) законного представника відмінне від прізвища, зазначеного у свідоцтві про народження дитини, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують факт такої зміни (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо) разом з копіями;
4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;
5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (рішення суду про встановлення опіки або піклування) та його копія у випадку звернення опікуна;
6) електронний військово-обліковий документ з актуальними та достовірними даними, сформований не раніше ніж за 72 години до звернення до Посольства – подається чоловіками віком 18-60 років. Достовірність документа перевіряється консулом шляхом сканування коду у застосунку «Резерв+» зі смартфону заявника;
7) довідка про реєстрацію особи громадянином України (якщо дитина народилася поза межами України або один із батьків є іноземцем).
Документи, видані компетентними органами іноземної держави подаються засвідченими штампом «Апостиль» із перекладом українською мовою, завіреним в установленому законом порядку.