• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Проведення паспортних дій
Опубліковано 23 березня 2022 року о 13:55

УВАГА!

Шановні громадяни України,

Нагадуємо, що ВСІ закордонні дипломатичні установи України (ЗДУ) ПРИЙМАЮТЬ КЛОПОТАННЯ щодо оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм та посвідчень особи на повернення в Україну.

АЛЕ на відміну від посвідчень особи на повернення в Україну, яке ДРУКУЄ безпосередньо ЗДУ, закордонні паспорти виготовляються в УКРАЇНІ, передаються до Міністерства закордонних справ України і мають бути доставлені для подальшої видачі до ЗДУ. В умовах бойових дій на території України терміни очікування на доставку – не визначені.

КРІМ ТОГО:

згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 № 401 "Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету", МЗС України було скорочено загальний фонд Державного бюджету на програму 1401130 "Документування громадян та створення і забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційних систем консульської служби", за рахунок якої фінансується виготовлення паспортів для виїзду за кордон та паперових бланків посвідчення на повернення в Україну.

 Виходячи з вищевикладеного, Міністерство закордонних справ України зазначає: першочергову увагу при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон  приділяти документуванню осіб, які постійно проживають або тимчасово перебували за кордоном у період до 24 лютого 2022 року.


На період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану з 1 березня 2022 р. вступила в силу Постанова КМУ № 170 від 28.02.2022. Цим документом передбачена можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта), а також внесення інформації про дитину до 16 років до паспорта одного з батьків.


Звертаємо Вашу увагу, що Консульський відділ Посольства України у ФРН не виконує жодних дій відносно паспорта громадянина України (внутрішній паспорт). Щодо цих дій рекомендуємо звернутися до Державної міграційної служби України.


Загальна інформація про продовження закордонного паспорта

З 28 лютого 2022 року Урядом України запроваджено спеціальний порядок продовження строку дії закордонних паспортів (Постанова КМУ № 170).

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Максимальний строк продовження дії паспорта - 5 років (від дати закінчення паспорта), а для дітей до 12 років - не більше строку дії паспорта (зазвичай 4 роки, також від дати закінчення паспорта).


Продовження строку дії паспорта може бути оформлено не раніше ніж за 3 місяці до закінчення строку дії паспорта.


Продовження строку дії паспорта здійснюється безоплатно в день звернення до Консульського відділу ПУ у ФРН

Документи, що подаються для продовження закордонного паспорта

1. Заповнена заява на продовження паспорта (!додаток 1 продовження строку його дії.docx).

2. Закордонний паспорт (оригінал).

3. Свідоцтво про народження (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини).

УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видано іноземним органом, воно подається апостильованим, а також з перекладом свідоцтва та апостиля на українську мову, засвідченим нотаріально. + необхідно пред’явити довідку про набуття громадянства. Детальна інформація про набуття громадянства за посиланням.

4. Паспорт законного представника (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини).


Внесення інформації про дитину до паспорта батька/матері

З 28 лютого 2022 року Урядом України запроваджено спеціальний порядок, яким передбачено вписання до закордонного паспорта батька/матері чи іншого законного представника інформації про дитину (Постанова КМУ № 170).

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Внесення інформації про дитину до паспорта матері/батька або іншого законного представника здійснюється безоплатно в день звернення до Консульського відділу ПУ у ФРН.


*Законними представниками не можуть бути бабусі, дідусі й інші родичі,

попри те, що вони проживають разом з неповнолітніми або малолітніми,

виховують їх тощо (якщо тільки вони не є опікунами).


Документи, що подаються для внесення відомостей про дитину в паспорт батька/матері

1. Заповнена заява для внесення відомостей про дитину (!Додаток 2 інфо про дитину2.docx).

2. Закордонний паспорт заявника (оригінал).

3. Свідоцтво про народження або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження

УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видано іноземним органом, воно подається апостильованим, а також з перекладом свідоцтва та апостиля на українську мову, засвідченим нотаріально. + необхідно пред’явити довідку про набуття громадянства. Детальна інформація про набуття громадянства за посиланням.


4. Дві фотокартки розміром 3,5 см х 4,5 см (Вимоги до фотокарток)

5. Документ, що посвідчує повноваження особи як законного представника (якщо документи подають не батьки).


Am 1. März 2022 ist der Beschluss des Ministerkabinetts der Ukraine Nr. 170 vom 28. Februar 2022 „Einige Fragen zur Eingabe von Informationen in den Pass eines Bürgers der Ukraine für Reisen ins Ausland“ in Kraft getreten. Mit der Entschließung wurde ein neues Verfahren für die Eingabe von Informationen in die Pässe der Bürger der Ukraine genehmigt, die ins Ausland reisen.

Dieser normative Rechtsakt regelt das Verfahren zur Verlängerung der Gültigkeit eines Reisepasses im Rahmen des Kriegsrechts in der Ukraine.

Die mögliche Verlängerung eines Reisepasses im Falle des Ablaufes beträgt bis zu fünf Jahre. Die Gültigkeit eines Kinderreisepasses für unter 12-Jährige kann für einen Zeitraum verlängert werden, der nicht den Zeitrahmen der Gültigkeit des ausgestellten Passes überschreitet.

Informationen zur Passerneuerung werden auf der zweiten-fünften Seite des Passes eingetragen und haben folgenden Text:

«Extension of the passport   __.__. ____.»

«Строк дії паспорта продовжено до __.__. ____.»

Der Beschluss Nr. 170 vom 28. Februar 2022 regelt auch das Verfahren zur Eintragung der Informationen über Kinder in die Reisepässe von deren Eltern.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux