• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Новини
Опубліковано 16 вересня 2020 року о 12:58

Музей Голодомору розпочав роботу над чотирма масштабними проєктами за підтримки Українського культурного фонду.

Завдяки створенню чотирьох інноваційних проєктів історія Голодомору стане доступнішою через різні форми взаємодії. Це допоможе комплексно комунікувати із зацікавленою аудиторією.

Експедиція у пошуках свідків разом з Ukrainer: «Голодомор: мозаїка історії»

Команда музею разом із волонтерською організацією експедиторів Ukraїner вирушила в експедицію до восьми областей України, щоб знайти останніх свідків Голодомору. У рамках проєкту вже були записані невідомі історії про геноцид українців на відео та зафіксовані місця масового поховання. Цей проєкт дозволить іноземцям дізнатися про один із найбільших злочинів XX століття. Також він сприятиме визнанню Голодомору геноцидом за кордоном. Експедиції — чи не останній шанс комплексно дослідити історію через спілкування зі свідками, яких майже не залишилося, та оцифрування їхніх історій.

Мобільний додаток про історію Києва під час Голодомору: «Track Holodomor History»

Мобільний додаток Track Holodomor History покаже сучасну столицю України через рідкісні старовинні фото будинків, відеохроніку життя Києва 30-х, історії очевидців, раніше не оцифровані документи, дослідження істориків та краєзнавців. Київ сотнями голосів розповість власну історію Голодомору. 77 локацій сучасного міста, які будуть супроводжуватися пояснювальними статтями, складуть картину Києва 1932-33 років.

Освітня програма та адаптація екскурсії для незрячих:
«Дотик на пам’ять»

Незрячі відвідувачі музею вперше зможуть «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, ознайомитись з архівними документами та дослідити територію музею. Разом із ГО «Культурні географії» та тифлопедагогинею Ольгою Свєт музейники оволодіють навичками роботи з людьми з порушеннями зору. Одним із результатів програми стане перше інклюзивне доповнення до експозиції Музею Голодомору.

Адаптація сайту: «Доступний сайт — доступний музей»
Знайомство з музеєм починається з його вебсайту. Тому ще одним проєктом з інклюзії, який втілює Музей Голодомору за підтримки Українського культурного фонду, є адаптація офіційного сайту музею відповідно до міжнародних стандартів вебдоступності. Кожен охочий, в тому числі люди з інвалідністю та літні люди, матимуть комфортний доступ до інформації про музей, його тему, а також освітні заходи. До роботи над проєктом залучена команда ІТ-тестувальників з інвалідністю Inclusive IT, які є фахівцями з вебдоступності.

Музей Голодомору є єдиним у світі музеєм, який розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. Завдяки створенню 4 іноваційних проєктів історія Голодомору стане доступнішою через різні форми взаємодії, що допоможе комплексно та всеохоплююче комунікувати із зацікавленою аудиторією.
Слідкувати за новинами можна на сторінці Музею Голодомору-геноциду в мережі Інтернет
https://holodomormuseum.org.ua/news-museji/muzej-holodomoru-rozpochav-robotu-nad-chotyrma-masshtabnymy-proiektamy-za-pidtrymky-ukrainskoho-kulturnoho-fondu/?fbclid=IwAR0gGWbEQ-5T6OQKrScAk4HOBpa2U1Rqkj2BDXinBpINz-QKK3FuTXum9B4 
та на Фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/HolodomorVictimsMemorial/?ref=br_rs

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux