• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Консульські питання
Опубліковано 04 квітня 2022 року о 12:05

Загальна інформація про продовження закордонного паспорта

З 28 лютого 2022 року Урядом України запроваджено спеціальний порядок продовження строку дії закордонних паспортів (Постанова КМУ № 170 зі змінами).

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Строк продовження дії паспорта - 5 років.

Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон.

Заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, особисто.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка на час подання заяви не досягла 16 років, заява про продовження строку подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, або її законним представником.

Строк дії паспорта для виїзду за кордон, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1725 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 52, ст. 3439), не продовжується.

Продовження строку дії паспорта здійснюється безоплатно в день звернення (відповідно до онлайн запису) до Консульського відділу ПУ у ФРН

Документи, що подаються для продовження закордонного паспорта

1. Заповнена заява на продовження паспорта  Додаток 1

2. Закордонний паспорт (оригінал та копія першої сторінки).

3. Свідоцтво про народження та його копія (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини).

УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видано іноземним органом, воно подається апостильованим, а також з перекладом свідоцтва та апостиля на українську мову, засвідченим нотаріально. + необхідно пред’явити довідку про набуття громадянства. Детальна інформація про набуття громадянства за посиланням.

4. Паспорт законного представника та копія першої сторінки (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини).

5.  Дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них, затвердженим наказом МВС від 18 жовтня 2019 р. № 875.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.


Внесення інформації про дитину до паспорта батька/матері

З 28 лютого 2022 року Урядом України запроваджено спеціальний порядок, яким передбачено вписання до закордонного паспорта батька/матері чи іншого законного представника інформації про дитину (Постанова КМУ № 170 зі змінами).

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Внесення інформації про дитину до паспорта матері/батька або іншого законного представника здійснюється безоплатно в день звернення до Консульського відділу ПУ у ФРН.


*Законними представниками не можуть бути бабусі, дідусі й інші родичі,

попри те, що вони проживають разом з неповнолітніми або малолітніми,

виховують їх тощо (якщо тільки вони не є опікунами).


Документи, що подаються для внесення відомостей про дитину в паспорт батька/матері

1. Заповнена заява для внесення відомостей про дитину  Додаток 2

2. Закордонний паспорт заявника (оригінал та копія першої сторінки).

3. Свідоцтво про народження або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження та його копія.

У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження або пред’явити е-свідоцтво про народження.

Подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (якщо дитина народилася поза межами України або один із батьків є іноземцем).

УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видано іноземним органом, воно подається апостильованим, а також з перекладом свідоцтва та апостиля на українську мову, засвідченим нотаріально. + необхідно пред’явити довідку про набуття громадянства та її копію. Детальна інформація про набуття громадянства за посиланням.

У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).

4. Дві фотокартки розміром 3,5 см х 4,5 см (Вимоги до фотокарток).

5. Документ, що посвідчує повноваження особи як законного представника (якщо документи подають не батьки).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux