Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Київ 16:09

Урочисте прийняття з нагоди 28-ї річниці Незалежності України

17 вересня, 18:40

12 вересня 2019 року у Берлінській ратуші відбулось урочисте прийняття з нагоди 28-ї річниці Незалежності України, в якому взяли участь понад 550 гостей - представники Федерального уряду, Федерального міністерства закордонних справ, Німецького Бундестагу, культурних, експертних і наукових кіл обох країн, української діаспори в Німеччині. Приємно, що змогли завітати також українські військові, які наразі проходять лікування в шпиталі Бундесверу в Берліні.

У своїй вітальній промові Посол України у ФРН Андрій Мельник наголосив на передумовах успішного реагування України на виклики, які стоять перед нею - Україна «навряд чи зможе без підтримки наших німецьких, європейських друзів, наших партнерів у світі подолати агресію та повторити німецьке економічне диво». Він відзначив провідну роль Німеччини – насамперед, Федерального канцлера Ангели Меркель - у підтримці України. При цьому Посол Андрій Мельник також зауважив, що для закінчення війни потрібно здійснювати більший політичний та економічний тиск на Москву. А дискусії щодо скасування санкцій можуть розпочатись тільки тоді, коли Україна повністю відновить суверенітет над усією своєю територією.

З вітальним словом виступив Державний міністр при Федеральному канцлері Гендрик Гоппенштедт (ХДС), який запевнив у подальшій потужній підтримці Берліном України. Представник Федерального відомства канцлера наголосив, що зараз з’явились підстави для скликання саміту лідерів держав у «Нормандському форматі», що дає надію на припинення воєнних дій на території Донбасу та стабілізацію життя в регіоні. Федеральний уряд розділяє високі очікування українського народу від нової влади в країні та готовий і надалі підтримувати Україну словом і ділом, щоб і в майбутньому мати Україну своїм надійним партнером.