Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Київ 05:34

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас з робочим візитом відвідав Україну

19 листопада 2019, 21:01

"Німеччина на боці України у подоланні нею всіх актуальних викликів",- заявив Федеральний Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас під час переговорів з Міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком. За словами німецького Міністра, йдеться як про відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, так й реалізації системних реформ.

Міністр Вадим Пристайко подякував німецькій стороні за зусилля дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту та відзначив важливість координації з партнерами позицій напередодні Нормандського саміту. Німецька сторона позитивно відзначила кроки України з виконання зобов’язань у рамках Мінських домовленостей і підкреслила, що відповідні кроки мають бути здійснені й Росією.

При обговоренні теми європейської енергетичної безпеки Гайко Маас запевнив у тому, що ФРН у повному обсязі імплементує положення відповідної газової директиви ЄС. Крім того, німецький міністр підкреслив, що ФРН підтримує позицію щодо подальшого збереження за Україною ролі транзитної держави у постачаннях газу до Європи.