Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Київ 05:38

Посол України у ФРН Андрій Мельник закликав депутатів Бундестагу не прикриватися термінологічними розбіжностями

30 листопада 2019, 19:42

Урочисто відкриваючи в Берліні прем’єру театральної вистави «Червоний голод», Посол України у ФРН Андрій Мельник закликав депутатів Бундестагу не прикриватися термінологічними розбіжностями, а зробити мужній крок та визнати Грлодомор тим, чим він насправді є - а саме геноцидом українського народу.

За його словами, це епохальне рішення дало б змогу не лише достойно вшанувати мільйони жертв, а й стало б свого роду пересторогою для запобігання таким злочинам проти людяності у майбутньому.

На жаль, такі побоювання не позбавлені підстав, адже українці з жахом спостерігають за свідомою реанімацією Кремлем культу масового вбивці Сталіна.

Посол також наголосив, що без визнання Голодомору, без усвідомлення його історичного значення навряд чи німецьке суспільство зможе по-справжньому осягнути причини російської агресії на Сході України та в анексованому Криму.

Приємно, що вистава викликала жвавий медійний резонанс. Зокрема, ще ввечері на найбільш популярній радіостанції країни - Deutschlandfunk «Німецьке радіо» (понад 2 млн. слухачів щодня!) вийшов 7-хвилинний репортаж Томаса Франке про цю неординарну подію у культурно-політичному житті Берліна з коментарями посла.