• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
ЛЕКТОРІЙ: НАУКА З ПЕРШИХ УCТ: Життєвий шлях фізика Олександра Проскури та презентація його книги «Осяяні світлом науки»
Опубліковано 22 березня 2016, 15:45

07
квітня
2016
19:00
четвер
-
08
квітня
2016
00:00
п'ятниця
Додати в календар 2016-04-07 19:00:00 2016-04-08 00:00:00 Europe/Kiev ЛЕКТОРІЙ: НАУКА З ПЕРШИХ УCТ: Життєвий шлях фізика Олександра Проскури та презентація його книги «Осяяні світлом науки» [email protected]

 

 

   
   
   
   

 

ЛЕКТОРІЙ: НАУКА З ПЕРШИХ УCТ

 

 

ТЕМА:                       Життєвий шлях фізика Олександра Проскури та презентація його книги «Осяяні світлом науки»

ДОПОВІДАЧКА:       Наталка Проскура

кандидат філософських наук, Берлін

МОВА ВИСТУПУ:     УКРАЇНСЬКА (питання можна ставити також іншими мовами)

ДАТА:                       ЧЕТВЕР, 7 квітня 2016

ЧАС:                          18:30

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ:     Посольство України, Albrechtstraße 26, 10117 Berlin

Реєстрація обoвязкова: [email protected]

 

Світ все більш стає відкритим і все частіше ми зустрічаємо громадян України поза межами нашої Батьківщини. В Україні Олександр Проскура (1936-2007) працював фізиком-експериментатором, доцентом в науково-дослідних та вищих освітніх закладах, мав чітку громадянську позицію, йому зокрема присвячено частину експозиції в Київському музеї шістдесятників. Протягом свого життєвого шляху О. Проскура завжди залишався вірним своєму родинному та науковому корінню, вчительській місії просвітителя.

Хист дослідника О. Проскури проявився і в Німеччині, куди він переїхав у пенсійному віці. Він плідно співпрацював із німецькими фізиками у Котбусі та Берліні. Публікувався в Україні, був запрошений із виступом в рамках міжнародного святкування 100-річчя Annus Mirabilis Альберта Айнштайна у Берліні. Розгорнув цілу низку досліджень з історії фізичної науки, присвячених, зокрема, науковій діяльності в галузі фізики таких вчених зі світовим ім´ям, як А. Айнштайн, Е. Варбург, О.Г. Гольдман, Г. Магнус, Р. Міллікен, Р.В. Поль, О. Попов, Б. Раєвський, О. Стасів, В. Шотткі та інші. Брав активну участь в роботі українських об´єднань у Берліні. Здійснив та видав в Німеччині (2004) та Україні (2005) історичну розвідку про «Будинок з тризубом» у Берліні,  написав та опублікував статтю про Блаженного о. П. Вергуна в українській газеті «Наша Віра» (2007).

Вшановуючи пам'ять свого колеги О. Проскури, науковці з Інституту фізики Національної академії наук України  і викладачі Київського та Львівського університетів  ініціювали видання його монографії «Осяяні світлом науки». Книга вийшла друком у видавництві Львівського університету у 2010 році в серії «Бібліотека молодого науковця».

Виступ розрахований на всіх, хто цікавиться історією української громади в Німеччині, її науковою та культурною спадщиною.

Після виступу відбудеться концерт за участі української скрипальки Марини Бондас, яка заграє музику народів України, а також виконає твори Й.С. Баха.

           Доповідачка:  Наталка Проскура – математик, вчитель математики, кандидат філософських наук. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка (1991, спеціальність: математика), в цьому ж університеті 1998 року захистила кандидатську дисертацію з філософії науки. В Україні працювала в інституті педагогіки та психології професійної освіти АПН України. Брала участь у роботі жіночої громади Руху. З 1999 року живе в Німеччині, США. В еміграції знайшла радість у роботі вчителя математики. Брала участь у численних культурних па просвітницьких акціях української діаспори в Німеччині (Берлін, Котбус), США (Бостон). Останнім часом зацікавилася історією українства за межами Батьківщини, зокрема в Берліні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux