• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Найчастіші запитання/FAQs
Опубліковано 26 вересня 2023 року о 18:10

В мене народилась дитина, коли новонародженому можна оформити паспорт? 

Закордонний паспорт громадянина України можна оформити від народження. З перших днів, якщо є необхідні для оформлення документи.

Я хочу зробити паспорти дітям (до 12 років). Що для цього потрібно? 

  1. Потрібно зареєструватися на сайті https://go.mfa.gov.ua (Принцип реєстрації на прийом: 1 послуга = 1 запис = 1 особа).
  2. Зібрати повний пакет документів.
  3. Взяти картку для оплати послуги з оформлення паспорта. (girocard,потрібно буде сплатити 37 євро).
  4. Прийти до Посольства за адресою Albrechtstrasse 26, Berlin 10117 за 10 хвилин до призначеного вами часу із повним пакетом документів.

    Перелік необхідних документів для оформлення закордонного паспорта дитині до 12 років (подаються оригінали та копії документів):



    Свідоцтво про народження

    Примітка: якщо Свідоцтво про народження видане німецькою стороною – воно має буте засвідчене штампом APOSTILLE. + подається переклад українською мовою, зроблений присяжним перекладачем, також засвідчений штампом APOSTILLE;



    Закордонний паспорт громадянина України (у разі, якщо в дитини вже був паспорт)

    • Примітка: якщо дитина має закордонний паспорт, і Ви вирішили оформити другий закордонний паспорт –>  перший (вже наявний в дитини паспорт) – потрібно мати при собі на момент оформлення другого закордонного паспорта.



    Внутрішній та закордонний паспорт того з батьків (або офіційного представника), хто подає документи.

    • Примітка: забирати виготовлений документ має той з батьків/офіційний опікун, хто оформив паспорт
    • Якщо в свідоцтві про народження дитини в матері чи батька зазначено інше прізвище, ніж на момент подачі документів – потрібно також при оформленні надати консулу документ, з якого можна буде побачити, що це одна і та ж особа.
    • На приклад: в свідоцтві про народження маленького Гліба зазначено, що мама Петренко Світлана. Але мама у зв’язку із одруженням змінила прізвище і на момент подачі документів для оформлення Глібу закордонного паспорта прізвище мами вже Голубєва. Тому, для оформлення паспорта маленькому Глібу, його мамі Світлані потрібно буде надати і свій наявний паспорт і свідоцтво про шлюб, де буде зазначено, що прізвище змінено.



    Документ, якій підтверджує зміну прізвища, чи ім’я, чи по-батькові дитини, якщо дитині міняли прізвище або ім’я або по-батькові.



    Ідентифікаційний код платника податків (або його копія, якщо оригінал не зберігся). Код подається, якщо він був раніше оформлений. В Посольстві код оформити не можливо. Без ідентифікаційного коду закордонний паспорт також можна оформити).



    Актуальна довідка з місця проживання (Meldebesheinigung)

    Зауважте, довідка дійсна 5 місяців. Переклад довідки на українську мову не вимагається.



    Підстава перебування в ФРН.

    Це може бути і посвідка на тимчасове перебування Aufenthaltstitel, і «вклейка» в паспорті за 24 параграфом, і Fiktionsbescheinigung – будь який документ, відповідно до якого стане зрозуміло, що ваша дитина перебуваєте в Німеччині легально.



    Довідка про реєстрацію особи громадянином України.

    !Якщо дитина народилась за кордоном, батькам або законним опікунам потрібно спершу набути дитині громадянства України (детальніше можна прочитати в розділі «громадянство», а потім звертатися за паспортом. Це стосується також дітей, в кого один з батьків або обидва батьки – іноземці.



    Оплата

    Вартість становить 37 євро. Оплата в Посольстві можлива тільки банківською дебетовою картою. На картці має бути надпис girocard



    Фото 10*15 см



    Я подаю документи для оформлення закордонного паспорта дитині до 12 років. Серед документів зазначено «фото 10*15 см». Як зрозуміти, що фото підійде? 

    Вимоги до фото затверджені наказом МВС від 18.10.2019 № 875

    - фотографування у головному уборі допускається, але лише в тому випадку, коли особа носить його у повсякденному житті з огляду на релігійні переконання. Крім того, фотографування у головних уборах, штучних предметах та матеріалах допускається згідно з медичними показаннями, підтвердженими медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я (Висновки надаються в оригіналі, зі штампом Апостиль та перекладом на українську мову, також завіреним штампом Апостиль).

    - Важливо, щоб відцифрований образ обличчя на фотокартках був чітким та не допускати тіней, плям на обличчі та/або фоні.

    - Не допускаються на фото відблиски на обличчі особи та фоні, ефект «червоних очей» або слід від спалаху.

    - Фон для фотографування повинен бути однорідним, світлим та контрастувати з обличчям особи, її одягом та волоссям.

    - Положення особи, що фотографується, повинне бути вертикальним, окрім фотографування особи лежачи або в дитячому чи спеціальному сидінні з відповідним фоном за головою. Ця вимога стосується малолітніх дітей та осіб, які не можуть пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я.

    - Обличчя під час фотографування повинне відображатися крупним планом в анфас, особа має дивитися прямо відкритими очима, з нейтральним виразом обличчя, закритим ротом, без повороту або нахилу голови та шиї.

    Не допускається фотографування з навушниками, бездротовим засобом «вільні руки» або іншим звуковідтворюючим пристроєм.  (Водночас штучні предмети та матеріали на обличчі допускаються при фотографуванні, якщо їх наявність обумовлена медичними показаннями, підтвердженими довідкою відповідного закладу охорони здоров’я).


    Правила фотографування також можна знайти за посиланням:  https://dmsu.gov.ua/news/dms/6100.html


    Я вже довго проживаю в Німеччині, чи потрібно мені виготовляти внутрішній паспорт громадянина України? 

    Так. Всі громадяни України зобов’язані мати внутрішній паспорт громадянина України з 14 річного віку (відповідно до Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»).

    Те, що заявник давно проживає за кордоном; виїхав за кордон у … роках; має виїзд на постійне проживання у Німеччині чи іншій країн; те, що внутрішній паспорт колись забрали – > якщо Ви є громадянином України, Ви зобов’язані мати внутрішній паспорт у вигляді ІД картки.

    Якщо в Вас паспорта/ІД картки немає – Ви повинні її оформити.

    Якщо внутрішній паспорт в вас був, але його при оформленні виїзду на постійне проживання забрали – зараз вам потрібно його оформити!

    Якщо Ви народилися в Німеччині, є громадянином України і вам виповнилося 14 років – Ви зобов’язані оформити внутрішній паспорт у вигляді ІД картки.

    В Німеччині ІД картку можна оформити в містах Берлін та Кьольн в Державному Підприємстві «Документ» (https://berlin.pasport.org.ua/). В посольстві внутрішній паспорт оформити не можливо.

    Які документи необхідно подати для оформлення закордонного паспорта громадянина України? 

    Перелік необхідних документів для оформлення закордонного паспорта (подаються оригінали та копії документів):


    Свідоцтво про народження

    для всіх категорій заявників


    Дійсний закордонний паспорт громадянина України (у разі, якщо ви вже оформлювали паспорт раніше).

    Якщо Ви колись паспорт оформили, але на момент подачі закордонний паспорт відсутній – потрібна довідка з поліції, що паспорт втрачений / вкрадений/ тощо.

    Якщо Ви раніше оформили закордонний паспорт, але його здали при, на приклад, зміні прізвища до ДМС України – довідка з поліції не потрібна.

    Якщо ви маєте закордонний паспорт, але вирішили оформити другий закордонний паспорт – перший (наявний в вас) – потрібно мати при собі на момент оформлення другого закордонного паспорта.

    для всіх категорій заявників, в кого наявний чи раніше був закордонний паспорт


    Внутрішній паспорт громадянина України у вигляді ІД-картки або книжечкою

    для категорії заявників від 14 років та старше, або якщо закордонний паспорт на момент оформлення нового - вже не дійсний


    Документ, якій підтверджує зміну прізвища, чи ім’я, чи по-батькові.

    (На приклад, в свідоцтві про народження Ви зазначені «Петренко», а подаєте паспорт на «Філіпчук» – консулу потрібно також буде надати документ, з якого буде видно, як громадянин на прізвище «Петренко» став «Філіпчук»).


    Для категорії заявників, які протягом життя змінювали прізвище, або ім’я, або по батькові, або стать


    Ідентифікаційний код платника податків (або його копія, якщо оригінал не зберігся).

    для всіх категорій заявників, в кого є ідентифікаційний код


    Актуальна довідка з місця проживання (Meldebesheinigung)

    Зауважте, довідка дійсна 5 місяців. Переклад довідки на українську мову не вимагається.


    для всіх категорій заявників


    Підстава перебування в ФРН.

    Це може бути і посвідка на тимчасове перебування Aufenthaltstitel, і «вклейка» в паспорті за 24 параграфом, і Fiktionsbescheinigung – будь який документ, відповідно до якого стане зрозуміло, що ви перебуваєте в Німеччині легально.

    для всіх категорій заявників


    Фото 10*15 см

    Як зрозуміти чи підійде фото? Вимоги до фото затверджені наказом МВС від 18.10.2019 № 875

    Правила фотографування також можна знайти за посиланням:  https://dmsu.gov.ua/news/dms/6100.html


    для категорії заявників, молодших за 12 років


    Довідка про реєстрацію особи громадянином України.

    Якщо дитина народилась за кордоном, батькам або законним опікунам потрібно спершу набути дитині громадянства України (детальніше можна прочитати в розділі «громадянство», а потім звертатися за паспортом. Це стосується також дітей, в кого один з батьків або обидва батьки – іноземці.

    Для категорії заявників, молодших за 14 років та/або які народились за кордоном та/або якщо батьки іноземці


    Довідка з поліції, яка підтверджує втрату паспорта.

    Довідка видається місцевою поліцією. При оформленні в поліції довідки зверніть увагу, щоб були вказані ваші прізвище та ім’я та, за можливістю, реквізити паспорта, якого ви втратили.

    Для категорії заявників, які втратили паспорт


    Оплата

    Вартість становить 120 євро за паспорт людини, старше 16 років;

    37 євро – якщо паспорт оформлюється людині до 16 років.

    Оплата в Посольстві можлива тільки банківською дебетовою картою. На картці має бути надпис girocard

     


    Для всіх категорій заявників


    Моя мама (мій батько) старенька(ий), чи потрібно їй (йому) їхати особисто подавати документи на закордонний паспорт? 

    Так, потрібно особисте звернення. Під час процедури оформлення паспорта, окрім іншого, передбачено і зняття відбитків вказівних пальців рук особи. 

    Я не можу взяти термін на оформлення закордонного паспорта в Берліні. Що робити? 

    У разі якщо Ви не оформлювали виїзд на постійне місце проживання – Ви можете оформити закордонний паспорт 1. в центрах обслуговування громадян ДП «Документ».

    2. Ви можете звернутися для оформлення до будь-якої дипломатичної установи України у ФРН, їх п’ять (потрібна реєстрація)

    3. В Україні. Оформити паспорт можна без прив’язки до місця проживання, у зручному для вас підрозділі ДМСУ та отримати за місцем оформлення.

    3. В Україні. Оформити паспорт можна без прив’язки до місця проживання, у зручному для вас підрозділі ДМСУ та отримати в зручній для вас закордонній дипломатичній установі. Детальніше: https://germany.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/dostavlennya-za-kordon-pasporta-oformlenogo-v-ukrayini

    Якщо в вас оформлений виїзд на Постійне місце проживання (українською стороною проставлений штамп українською мовою «ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ», і Ви не можете взяти термін на оформлення паспорта в Посольстві в  Берліні, ви можете:

    1. Звернутися до однієї з п’яти дипломатичних установ України у ФРН з питання оформлення закордонного паспорта (потрібна реєстрація) https://online.mfa.gov.ua/

    2.Звернутися з питання оформлення закордонного паспорта до підрозділу ДМСУ в  Україні. Оформити паспорт можна без прив’язки до місця проживання, у зручному для вас підрозділі ДМС та отримати за місцем оформлення.

    3. Звернутися з питання оформлення закордонного паспорта до підрозділу ДМСУ в  Україні. Оформити паспорт можна без прив’язки до місця проживання, у зручному для вас підрозділі ДМС та отримати в зручній для вас закордонній дипломатичній установі. Детальніше: https://germany.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/dostavlennya-za-kordon-pasporta-oformlenogo-v-ukrayini

    ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ПОТРІБНО НАДАТИ ДІЙСНИЙ ДОКУМЕНТ, ЯКИЙ ПІДТВЕРДЖУЄ ВАШУ ОСОБУ ТА ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ (ДЛЯ ЗАЯВНИКІВ СТАРШЕ 14 РОКІВ).

    Одним з таких документів є паспорт громадянина України (так званий «внутрішній» паспорт). Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» Всі громадяни України зобов’язані мати внутрішній паспорт громадянина України з 14 річного віку.

    Те, що заявник давно проживає за кордоном; виїхав за кордон у … роках; має виїзд на постійне проживання у Німеччині чи іншій країн; те, що внутрішній паспорт колись забрали – > якщо Ви є громадянином України, Ви зобов’язані мати внутрішній паспорт у вигляді ІД картки.

    Якщо в Вас паспорта/ІД картки немає – Ви повинні її оформити.

    Якщо внутрішній паспорт в вас був, але його при оформленні виїзду на постійне проживання забрали – зараз вам потрібно його оформити!

    Якщо Ви народилися в Німеччині, є громадянином України і вам виповнилося 14 років – Ви зобов’язані оформити внутрішній паспорт у вигляді ІД картки.

    В Німеччині ІД картку можна оформити в містах Берлін та Кьольн в Державному Підприємстві «Документ» (https://berlin.pasport.org.ua/). В посольстві внутрішній паспорт оформити не можливо.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux