• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Політичні відносини
Опубліковано 22 листопада 2019 року о 13:45

Українсько-німецькі відносини мають багатовікову історію. Перші контакти започатковані у період розквіту Київської Русі, вони супроводжувалися налагодженням дружніх відносин між правителями середньовічних держав, які існували на українських та німецьких землях.

Попри стійкі торговельно-економічні зв’язки, особливо із Ганзейським союзом, а також певну активізацію політичних контактів у період визвольної боротьби під проводом Б.Хмельницького налагодження повноцінних міждержавних відносин стало можливим лише на початку XX ст. У 1918 р. Українська народна республіка та Німецька імперія відкрили свої дипломатичні місії у Берліні (перший Посол – Олександр Севрюк) та Києві (очільник – Фрайхер фон Шварценштайн).

17 січня 1992 року шляхом обміну дипломатичними нотами відбулося відновлення дипломатичних відносин між Україною та ФРН.

Політичні відносини між Україною і Німеччиною розвиваються на принципах добросусідства і партнерства, а також обумовлені спільною зацікавленістю обох держав у стабільному і мирному розвитку Європи як простору спільних демократичних цінностей.

Взаємодія у політичній сфері (різнопланові контакти глав держав та урядів, керівництва МЗС та інших державних інституцій) особливо активізувалася на тлі окупації Росією Кримського півострову, її спроб дестабілізації ситуації в Україні, а також подальших військових дій у східних районах Донецької та Луганської областей. Офіційний Берлін підтримує зусилля міжнародних переговорних механізмів для врегулювання ситуації на Донбасі, діяльність СММ ОБСЄ в Україні персоналом, навчанням, технічним обладнанням і фінансовими внесками, а також надає допомогу особам, які постраждали внаслідок російської агресії.

Німеччина послідовно дотримується політики невизнання спроби анексії Криму та є ключовим партнером України у питанні консолідації ЄС для продовження санкційного тиску проти Кремля.

Федеральний уряд надає сприяння процесу внутрішніх трансформацій в Україні та наближення нашої держави до Європейського Союзу. Відповідні положення поряд із наданням дієвої підтримки у відновленні територіальної цілісності України закріплені в програмі діючого із 2018 р. німецького кабінету міністрів. ФРН надає суттєву практичну допомогу (у т.ч. «План дій щодо України», цільові програми, гуманітарні проекти; загальний обсяг – бл. 1,2 млрд. євро) і є єдиною з-поміж провідних держав світу, яка делегувала урядових уповноважених для підтримки пріоритетних напрямів взаємодії (децентралізація, приватизація та транзит газу).

Протягом останніх років Німеччина надала підтримку у запуску порталу системи державних закупівель «ProZorro», створенні Фонду енергоефективності в Україні, розбудові системи суспільного мовлення в нашій державі, а також посиленні громадянського суспільства.


Активно розвиваються політичні та торговельні відносини

Київської Русі з Регенсбургом.

959 р.

Княгиня Ольга відправила посланця до Кайзера Отто І з проханням надіслати до Києва священників та єпископів.

980-1015 рр.

Князь Володимир обмінявся дипломатичними місіями з Німеччиною.

1012 р.

Київський князь Володимир одружився на племінниці кайзера Отто І.

1089 р.

Німецький кайзер Генріх IV взяв за дружину Євпраксію Всеволодівну, найстаршу доньку князя Всеволода Ярославовича. Весілля відбулося у Кельні.

1189 р.

Галицький князь Володимир, син Ярослава Осмомисла, відвідав німецького кайзера Фрідріха І Барбароса.

Активний розвиток українсько-німецьких відносин в галузі освіти і культури. Українці навчаються в університетах Гьотінгена, Кельна та Віттенберга.


1738 р.

В Київській Академії був введений курс німецької мови. Заняття проводили німецькі професори.

1594 р.

Габсбургський кайзер Рудольф ІІ надіслав дипломатичну місію до Запорізьких козаків.

1657 р.

Посол бранденбурзького курфюрста Фрідріха Вільгельма прибув до Чигирина, аби запропонувати підписати гетьману Богдану Хмельницькому договір про дружбу. У своєму листі від 21.06.1657 р. Гетьман Хмельницький висловив свою задоволення з цього приводу.

1731 - 1745 рр.

Гамбурзький архітектор Шедель побудував дзвіницю Києво-Печерської Лаври.

1874 р.

Фрідріх Фальц-Файн заснував на Херсонщині природний заповідник Асканія Нова. Назва походить від маєтку Асканія в Німеччині. З 1921 р. Асканія Нова є державним природним заповідником України.

 


9 лютого

1918 р.

У Брест-Литовську було підписано першу Угоду між Українською Народною Республікою та союзом країн Німеччини, Австро-Угорщини, Болгарії та Туреччини. Це був перший правовий документ, у якому визначалися міжнародний статус та західні кордони України.

1918 р.

Україна та Німеччина відкрили свої дипломатичні місії. Першим Послом у Києві став Фрайхер фон Шварценштайн, у Берліні – О.Севрюк.

березень

1918 р.

Під час Директорії УНР в Німеччині представляв Посол Микола Порш, пізніше – М.Василько. Водночас, ЗУНР була представлена Послом Смал-Стоцьким. Українські представники залишалися в Німеччині до 1921 р.

24 липня

1918 р.

Німеччина ратифікувала Берестейський договір з Україною.

4-17 вересня 1918 р.

Гетьман Скоропадський здійснив візит до Німеччини, в рамках якого зустрівся з кайзером Вільгельмом.

1918 р.

В Берліні засновано німецько-українське товариство під керівництвом Пауля Рорбаха, яке проіснувало до 1926 р. У 1948 р. діяльність товариства було перенесено до Мюнхена.

1946 р.

Розпочав свою діяльність Український Вільний університет у м.Мюнхен.

1989 р.

У м. Київ відкрилося генеральне консульство ФРН.

1992 - 2013 рр.

17 січня 1992 р.

Відновлено дипломатичні відносини між Україною та ФРН.

23 січня 1992 р.

Президент України Леонід Кравчук підписав Указ про заснування Українсько-німецького форуму.

9 червня 1993 р.

Президент України Леонід Кравчук та Федеральний канцлер Німеччини Гельмут Коль підписали спільну Декларацію про основи відносин між Україною та Федеративною Республікою Німеччиною.

21-23 листопада 1996 р.

У Києві відбувся Перший Конгрес німців в Україні.

3-6 лютого

1998 р.

Перший офіційний візит Федерального президента Німеччини Романа Герцога до України, в ході якого він відвідав Київ та Харків.

28 травня

1998 р.

Перші українсько-німецькі міжурядові консультації в м. Бонн, в яких взяли участь Президент України Леонід Кучма та Федеральний канцлер Гельмут Коль.

8-9 липня

1999 р.

Другі українсько-німецькі міжурядові консультації у Києві, в яких взяли участь Президент Леонід Кучма та Федеральний канцлер Ґерхард Шрьодер.

11-12 липня 2000 р.

Треті українсько-німецькі міжурядові консультації у Лейпцігу, в яких взяли участь Президент України Леонід Кучма та Федеральний канцлер Ґерхард Шрьодер.

6 грудня 2001 р.

Четверті українсько-німецькі міжурядові консультації у Києві, в яких взяли участь Президент Леонід Кучма та Федеральний канцлер Ґерхард Шрьодер.

9-10 квітня 2003 р.

Робочий візит Прем’єр-міністра України Віктора Януковича до Німеччини.

14-16 травня 2003 р.

Офіційний візит Президента Бундестагу Вольфганга Тірзе до України.

листопад-грудень 2003 р.

Дні німецької культури в України, у відкритті яких взяв участь Федеральний Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер.

19-20 лютого 2004 р.

П’яті українсько-німецькі міжурядові консультації у Берліні за участю Президента України Леоніда Кучми та Федерального канцлера Ґерхарда Шрьодера.

3 травня 2004 р.

У Німецькому Бундестазі вперше в історії двосторонніх відносин відбулися слухання в рамках Днів України в Бундестазі.

8-9 березень 2005 р.

Офіційний візит Президента України Віктора Ющенка до Німеччини.

18-19 липня 2005 р.

У Берліні відбулося перше засідання Українсько-німецької робочої Групи високого рівня з питань економічного співробітництва.

28 лютого

2006 р.

Офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра.

3-4 жовтня

2006 р.

Робочий візит до ФРН Президента України Віктора Ющенка.

6 лютого

2007 р.

Робочий візит в Україну Міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра в якості головуючого в РМ ЄС.

8-10 лютого 2007 р.

Робочий візит до ФРН Президента України Віктора Ющенка з метою участі у роботі 43-ої Мюнхенської конференції з питань політики безпеки.

28 лютого

2007 р.

Офіційний візит Прем‘єр-міністра України Віктора Януковича до ФРН.

23-24 травня 2007 р.

Робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка.

24 липня

2007 р.

Президент України Віктор Ющенко здійснив робочий візит до федеральної землі Баварія з метою відвідання меморіального комплексу в колишньому концтаборі Флоссенбург.

3 жовтня

2007 р.

Президент України Віктор Ющенко в Берліні взяв участь в церемонії нагородження премії «Квадрига».

8 лютого

2008 р.

Робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України Володимира Огризка.

13-14 лютого 2008 р.

Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр взяв участь у першій зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС та держав Чорноморського регіону в Києві.

21 липня

2008 р.

Робочий візит до України Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель.

16 вересня

2008 р.

Робочий візит Міністра закордонних справ України Володимира Огризка до ФРН.

6 жовтня

2008 р.

Робочий візит Міністра закордонних справ України Володимира Огризка до ФРН.

6-7 лютого

2009 р.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко здійснила робочий візит до ФРН з метою участі у 45-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки.

17 червня

2009 р.

Міністри закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр і Польщі Радек Сікорський здійснили спільний робочий візит до України.

27 листопада 2009 р.

Робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України Петра Порошенка.

9-10 грудня 2009 р.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко здійснила робочий візит до ФРН (м.Бонн) з метою участі у конгресі Європейської народної партії.

5-6 лютого

2010 р.

Робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України Петра Порошенка з метою участі у 46-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки.

25 лютого

2010 р.

Державний міністр МЗС ФРН Вернер Хойєр представляв ФРН на інавгурації Президента України Віктора Януковича.

27 квітня

2010 р.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у м.Бонн взяв участь у першій зустрічі глав МЗС ФРН, Франції та Польщі у форматі «Веймарський трикутник + Україна».

16-17 червня 2010 р.

Офіційний візит до ФРН Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

4-5 липня

2010 р.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко здійснив офіційний візит до ФРН.

9 липня 2010 р.

П’яте засідання Групи високого рівня з економічного співробітництва (м.Берлін)

30 серпня

2010 р.

Офіційний візит Президента України Віктора Януковича до ФРН.

27 жовтня

2010 р.

Робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка.

6 лютого

2011 р.

Робочий візит Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка до ФРН з метою участі у Мюнхенській конференції з питань політики безпеки.

15 лютого

2011 р.

Зустріч Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Федеральним канцлером Ангелою Меркель у м. Братислава у рамках Саміту в форматі «Вишеградська група + Україна, ФРН, Австрія».

2 березня

2011 р.

Віце-канцлер, Федеральний міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле відвідав Україну з офіційним візитом.

14-15 квітня 2011 р.

Робочий візит Міністра Костянтина Грищенка до ФРН (м.Берлін) з метою участі у неформальному засіданні Міністрів закордонних справ країн-членів і партнерів НАТО.

27 травня

2011 р.

Зустріч Президента України Віктора Януковича з Федеральним президентом Німеччини Крістіаном Вульфом в рамках 17-го Саміту країн Центральної Європи (м.Варшава).

8-9 серпня

2011 р.

Робочий візит до ФРН Віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.

23 вересня

2011 р.

Зустріч Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка з Міністром закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле у рамках 66-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку.

30 вересня

2011 р.

Зустріч Президента України Віктора Януковича з Канцлером ФРН Ангелою Меркель під час саміту «Східного партнерства» (м. Варшава).

15 листопада 2011 р.

Тристороння зустріч Президента України Віктора Януковича, Президента Польщі Броніслава Комoровського та Федерального президента ФРН Крістіана Вульфа (м.Вроцлав).

4-5 грудня

2011 р.

Участь Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка у Міжнародній конференції з питань Афганістану (м.Бонн).

6 грудня 2011 р.

Двостороння зустріч Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле в рамках міністерської конференції ОБСЄ (м.Вільнюс).

13 грудня

2011 р.

Шосте засідання Групи високого рівня з економічного співробітництва (м.Київ)

3-5 лютого

2012 р.

Президент України Віктор Янукович взяв участь у Мюнхенській конференції з питань політики безпеки, де виступив на панельній дискусії «Енергетика, ресурси та довкілля: нові параметри безпеки».

4 лютого

2012 р.

Двостороння зустріч Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле в рамках Мюнхенської конференції з питань політики безпеки.

15 жовтня

2012 р.

Робочий візит до ФРН Першого віце-прем’єр-міністра України Валерія Хорошковського.

25-26 лютого 2013 р.

Офіційний візит Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари до ФРН

22-24 травня 2013 р.

Робочий візит до ФРН Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула до ФРН.

23 травня

2013 р.

Проведення Сьомого засідання Групи високого рівня з питань економічного співробітництва (м.Берлін).

20-21 червня 2013 р.

Робочий візит Федерального міністра закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле до України.



2014 рік

 

Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

6 березня 2014 р.

зустріч Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (м.Брюссель);

7 березня 2014 р.

візит в Україну Віце-канцлера ФРН, Міністра економіки та енергетики З.Габріеля. Зустріч з Прем’єр-міністром України А.П.Яценюком;

21 березня 2014 р.

зустріч Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (м. Брюссель);

28-29 травня 2014 р.

робочий візит Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка до ФРН (мм. Берлін, Аахен). Зустріч з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель;

5 червня 2014 р.

робочий візит новообраного Президента України П.О.Порошенка до ФРН. Зустріч з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель;

6 червня 2014 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель в рамках заходів щодо відзначення 70-ї річниці висадки військ антигітлерівської коаліції у Нормандії;

7 червня 2014 р.

робочий візит Федерального президента Німеччини Й.Ґаука до України для участі в інавгурації Президента України П.О.Порошенка;

27 червня 2014 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (м.Брюссель).

23 серпня 2014 р.

робочий візит до України Федерального канцлера Німеччини А.Меркель.

5 вересня 2014 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель під час саміту НАТО (м. Ньюпорт).

16 жовтня 2014 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель під час саміту АСЄМ (м. Мілан);

16 листопада 2014 р

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Федеральним президентом Німеччини Йоахімом Ґауком під час саміту Глав держав Вишеградської групи, ФРН та України (м. Братислава).

На рівні міністрів закордонних справ:

31 січня - 2 лютого 2014 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України до ФРН з метою участі у 50-й Мюнхенській конференції з питань безпеки. Зустріч з Міністром закордонних справ ФРН Ф.-В.Штайнмаєром;

20 - 21 лютого 2014 р.

робочий візит Міністра закордонних справ ФРН до України (спільно з міністрами закордонних справ Франції та Республіки Польща);

22 березня 2014 р.

робочий візит до України Міністра закордонних справ Німеччини Ф.-В.Штайнмаєра (мм. Київ, Донецьк);

13 травня 2014 р.

робочий візит до України Міністра закордонних справ Німеччини Ф.-В.Штайнмаєра (мм. Київ, Одеса);

20 травня 2014 р.

офіційний візит в.о.Міністра закордонних справ України А.Б.Дещиці до ФРН.

23-24 червня 2014 р.

робочий візит до України Міністра закордонних справ ФРН Ф.-В.Штайнмаєра (м. Київ);

2-3 липня 2014 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»)

17-18 серпня 2014 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»)

9-10 жовтня 2014 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна.

18 листопада 2014 р.

робочий візит до України Міністра закордонних справ ФРН Ф.-В.Штайнмаєра (м. Київ);

15 грудня 2014 р.

зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна із Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Ф.-В.Штайнмаєром під час засідання у форматі «Україна + друзі України в ЄС» (м.Брюссель);

19 грудня 2014 р.

робочий візит до України Міністра закордонних справ ФРН Ф.-В.Штайнмаєра (м. Київ).


2015 рік

 

Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

7-8 січня 2015 р.

робочий візит Прем’єр-міністра України А.Яценюка до ФРН;

6-7 лютого 2015 р.

робочий візит Президента України П.Порошенка до ФРН з метою участі у Мюнхенській конференції з питань безпеки;

15-16 березня 2015 р.

офіційний візит Президента країни П.Порошенка до ФРН (мм. Дрезден, Берлін) ;

1-2 квітня 2015 р.

робочий візит Прем’єр-міністра України А.Яценюка до ФРН;

13-14 травня 2015 р.

робочий візит Президента України П.Порошенка до ФРН (мм. Берлін, Аахен) ;

22 травня 2015 р.

зустріч Президента України П.Порошенка з Канцлером ФРН А.Меркель у рамках саміту країн-учасниць програми «Східного партнерства» у м.Рига;

24 серпня 2015 р.

робочий візит Президента України до ФРН. Участь у тристоронніх консультаціях на найвищому рівні з Канцлером ФРН А.Меркель і Президентом Французької Республіки Ф.Олландом;

27 вересня 2015 р.

зустріч Президента України П.Порошенка та Федерального канцлера Німеччини А.Меркель у рамках участі у 70-ій сесії ГА ООН (м.Нью-Йорк);

2 жовтня 2015 р.

переговори у «нормандському форматі» — за участі Президента України П.Порошенка, Канцлера Німеччини А.Меркель, Президента Франції Ф.Олланда та Президента Росії В.Путіна (м.Париж);

23 жовтня 2015 р.

робочий візит Прем’єр-міністра України А.Я.Яценюка до ФРН, участь в українсько-німецькій економічній конференції;

30 листопада 2015 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка з Канцлером А.Меркель у рамках Саміту з питань зміни клімату (м. Париж).

На рівні міністрів закордонних справ:

8 cічня 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна;

12-13 cічня 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

21 січня 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

24 лютого 2015 р.

зустріч міністрів закордонних справ у форматі «Нормандія» (м. Париж, Франція);

13 квітня 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

14 травня 2015 р.

зустріч міністрів закордонних справ України та Німеччини під час засідання Комісії Україна-НАТО (КУН) в Анталії (Туреччина);

29-30 травня 2014 р.

робочий візит до України Міністра закордонних справ Німеччини Ф.-В.Штайнмаєра (мм.Київ, Дніпропетровськ);

3 червня 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна;

23 червня 2015 р.

зустріч міністрів закордонних справ у форматі «Нормандія» (м. Париж, Франція);

12 вересня 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

6 листопада 2015 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»).


2016 рік


Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

1 лютого 2016 р.

робочий візит Президента України П.О.Порошенка до ФРН (м. Берлін);

12-13 лютого 2016 р.

робочий візит Президента України до м. Мюнхен;

17 березня 2016 р.

тристороння зустріч Президента України П.О.Порошенка, Федерального канцлера Німеччини А.Меркель та Президента Франції Ф.Олланда (м. Брюссель);

27-28 червня 2016 р.

візит Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана до ФРН;

9 липня 2016 р.

зустріч у форматі «Велика п'ятірка + Україна» за участі Президента Петра Порошенка, Президента США Барака Обами, Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель, Президента Франції Франсуа Олланда, Прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та Прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці у рамках саміту НАТО у Варшаві;

15 вересня 2016 р.

зустріч Голови Верховної Ради України А.Парубія та Президента Німецького Бундестагу Н.Ламмерта у рамках конференції глав парламентів Європи (м. Страсбург);

29 вересня 2016 р.

візит Федерального президента ФРН Й.Ґаука до України з метою участі у церемонії з нагоди річниці трагедії Бабиного Яру (м. Київ);

19 жовтня 2016 р.

Берлінський саміт лідерів держав-учасниць Нормандського формату.

На рівні міністрів закордонних справ:

14 січня 2016 р.

зустріч міністрів закордонних справ України та Німеччини під час засідання Постійної Ради ОБСЄ (м. Відень);

13 лютого 2016 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

22 лютого 2016 р.

робочий візит міністрів закордонних справ Німеччини та Франції до України;

11 травня 2016 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

1-2 червня 2016 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до ФРН;

8-9 вересня 2016 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до ФРН (м. Берлін);

14-15 вересня 2016 р.

робочий візит міністрів закордонних справ Німеччини та Франції до України;

8-9 грудня 2016 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до м. Гамбург на чолі української делегації з метою участі у 23-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ. Двостороння зустріч з Міністром закордонних справ, Діючим головою ОБСЄ Ф.-В.Штайнмайєром.

 

2017 рік


Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

31 січня 2017 р.

робочий візит Президента України П.Порошенка до ФРН (м. Берлін);

30 березня 2017 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка та Канцлера Німеччини А.Меркель (в рамках саміту ЄНП);

20 травня 2017 р.

робочий візит Президента України П.О.Порошенка до ФРН (м. Гранзее);

22 червня 2017 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка та Канцлера Німеччини А.Меркель (в рамках саміту ЄНП);

23 листопада 2017 р.

зустріч Президента України П.О.Порошенка та Канцлера Німеччини А.Меркель (в рамках 5-го саміту «Східного партнерства»).

На рівні міністрів закордонних справ:

18 лютого 2017 р.

зустріч міністрів закордонних справ у форматі «Нормандія» (м. Мюнхен).

3 березня 2017 р.

робочий візит міністра закордонних справ Німеччини З.Габріеля до України.

25 жовтня 2017 р.

робочий візит міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до ФРН.

 

2018 рік


Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

10 квітня 2018 р.

робочий візит Президента України П.О.Порошенка до ФРН (м. Берлін);

9-10 травня 2018 р.

робочий візит Президента України П.О.Порошенка до ФРН (м. Ахен);

28-29 травня 2018 р.

робочий візит Федерального президента Німеччини Ф.-В.Штайнмаєра до України (мм.Київ, Львів);

1 листопада 2018 р.

робочий візит Федерального канцлера Німеччини А.Меркель до України;

28-29 листопада 2018 р.

робочий візит Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана до ФРН.

На рівні міністрів закордонних справ:

3-4 січня 2018 р.

робочий візит міністра закордонних справ Німеччини З.Габріеля до України;

31 травня 2018 р.

робочий візит Федерального міністра закордонних справ Німеччини Х.Мааса до України;

11 червня 2018 р.

робочий візит до ФРН Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна (чотиристороння зустріч міністрів у форматі «Нормандія»);

16-17 липня 2018 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до ФРН (участь у «газових» переговорах);

6-7 грудня 2018 р.

зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Г.Маасом у рамках 25-го засідання Ради МЗС держав-учасниць ОБСЄ.

 

2019 рік


Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

12 квітня 2019 р.

робочий візит Президента України П.О.Порошенка до ФРН (м. Берлін);

18 червня 2019 р.

робочий візит Президента України В.О.Зеленського до ФРН (м. Берлін);

16 липня 2019 р.

телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Федеральним Канцлером ФРН А.Меркель (3-я);

28 серпня 2019 р.

телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Федеральним Канцлером ФРН А.Меркель (4-та);

24 вересня 2019 р.

відбулась зустріч Президента України В.О.Зеленського та Федерального Канцлера А.Меркель (м. Нью-Йорк);

01 жовтня 2019 р.

візит Спеціального Уповноваженого Федерального Уряду з питань приватизації Р.Бомби і зустріч з Прем’єр-міністром України О.Гончаруком (м. Київ);

09 жовтня 2019 р.

телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Федеральним Канцлером ФРН А.Меркель (5-та);

23 жовтня 2019 р.

зустріч Президента України В.О.Зеленського з Президентом Німеччини Ф.В.Штаймаєром (м. Токіо, Японія);

30 жовтня 2019 р.

телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Федеральним Канцлером ФРН А.Меркель (6-та);

08 листопада 2019 р.

переговори Президента Бундестагу В.Шойбле (ХДС) та Голови Верхової Ради України Д.Розумкова;

28 листопада 2019 р.

телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Федеральним Канцлером ФРН А.Меркель (7-а);

9 грудня 2019 р.

зустріч Президента України В.О.Зеленського з лідерами країн у Нормандському форматі (м. Париж).

На рівні міністрів закордонних справ:

18 січня 2019 р.

робочий візит Федерального міністра закордонних справ Німеччини Г.Мааса до України;

02 вересня 2019 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України В.Пристайка до Берліна;

20 вересня 2019 р.

телефонна розмова Федерального міністра закордонних справ Німеччини Г.Мааса та Міністра закордонних справ України В.Пристайка;

18-19 листопада 2019 р.

робочий візит Федерального міністра закордонних справ Німеччини Г.Мааса до України;

20 грудня 2019 р.

робочий візит Міністра закордонних справ України В.Пристайка до Берліна.


2020 рік


Зустрічі на рівні глав держав та урядів:

15 січня 2020 р.

телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (8-ма)

11 лютого 2020 р.

телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (9-та)

14-15 лютого 2020 р.

візит Президента України В.О.Зеленського до ФРН в рамках участі у Мюнхенській конференції з питань безпеки (м. Мюнхен)

31 березня 2020 р.

телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (10-та)

12 травня 2020 року


віртуальний візит

(у форматі відеоконференції) Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля до ФРН з метою проведення переговорів з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель

5 червня 2020 року

телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (11-та)

10 вересня 2020 року

телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (12-та)

10 листопада 2020 року

телефонна розмова Президента України В.О.Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель (13-та)



На рівні глав парламентів:

29-30 жовтня 2020 року

робочий візит Голови Верховної Ради України Д.Размукова до ФРН (м.Берлін)

На рівні міністрів закордонних справ:

9 січня 2020 року

телефонна розмова Міністра закордонних справ України В.Пристайка з Міністром закордонних справ ФРН Г.Маасом

15 лютого 2020 р.

зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки (м. Мюнхен)

6 березня 2020 р.

перша телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом

22 березня 2020 р.

телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом

24 березня 2020 р.

віртуальний візит Міністра закордонних справ України Д.Кулеби до Берліна з метою проведення переговорів з Міністром закордонних справ ФРН Г.Маасом у форматі відеоконференції

14 квітня 2020 року

спільна телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби і Керівника Офісу Президента України А.Єрмака з Міністром закордонних справ ФРН Г.Маасом

30 квітня 2020 р.

відеоконференція міністрів закордонних справ держав Нормандського формату (ФРН, Франції, України і РФ)

4 травня 2020 р.

телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом

2 червня 2020 року

робочий візит Міністра закордонних справ України Д.Кулеби в ФРН (м.Берлін)

13 серпня 2020 року

телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з Міністром закордонних справ ФРН Г.Маасом

24 серпня 2020 року

робочий візит Міністра закордонних справ ФРН Г.Мааса в Україну

11 листопада 2020 року

телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з Міністром закордонних справ ФРН Г.Маасом



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux