З 01 березня 2020 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №85 від 29.01.2020 «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України» (https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-obliku-gromadyan-ukrayini-yaki-prozhivayut-za-mezhami-ukrayini-85290120). Зазначеною постановою затверджено «Порядок ведення обліку громадян України, які проживають за межами України».
Зокрема, з 01.03.2020 застосовується стягнення консульського збору за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік для осіб, які досягли 16-річного віку.
Консульський збір за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік стягується у подвійному розмірі у разі розгляду заяви в терміновому порядку.
У разі надсилання документів поштою - розгляд заяви щодо взяття на консульський облік триває 10 робочих днів з моменту отримання документів.
Консульський облік полягає в реєстрації в ЗДУ громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ) відповідної відмітки (штампу).
Консульський облік здійснюється у випадках:
1. постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;
2. тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці;
3. зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;
4. зміни меж консульського округу ЗДУ;
5. усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.
Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці.
Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.
УВАГА: Консульський облік ведеться відповідно до розподілу консульських округів закордонних дипломатичних установ України.
Компетенція Посольства України у ФРН розповсюджується на федеральні землі: Берлін, Бранденбург, Саксонія-Ангальт, Саксонія, Тюрінгія, Мекленбург-Передня Померанія.
Банківські реквізити Посольства України у ФРН:
Botschaft der Ukraine, Konto 266 74 75, BLZ 100 400 00 Commerzbank AG Berlin, IBAN DE64 1004 0000 0266 7475 00,
BIC COBADEFFXXX
У приміщенні Посольства України в ФРН можливо сплатити консульський збір за допомогою дебетової картки (EC-Karte). Кредитні картки та готівка до сплати не приймаються.
При оплаті за допомогою системи online-banking необхідно роздрукувати документ, що підтверджує проведення платежу, та засвідчити цей документ у найближчому відділенні Вашого банку.