Щодо документів, які подаються разом з Заявою про укладення шлюбу
Якщо Ви проживаєте на території консульського округу Посольства України у ФРН, Вам необхідно зареєструватися на сайті Посольства для отримання дати і часу прибуття до Посольства: https://germany.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/zapis-na-prijom
Інформація щодо вільних слотів на сайті Посольства оновлюється регулярно.
Посольство України у ФРН здійснює реєстрацію одруження між громадянами України, що постійно проживають у ФРН або мають дозвіл на проживання (в умовах воєнного стану в Україні).
Особи, які бажають зареєструвати одруження, подають особисто письмову заяву за встановленою формою.
Особи, які перебували раніше у шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред‘явленні документів, що підтверджують припинення попередніх шлюбів (свідоцтва про розірвання шлюбу, німецьке рішення суду, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України про визнання шлюбу недійсним). Усі іноземні документи мають бути засвідчені штампом Apostille та мати переклад українською мовою від повноважного перекладача.
Особи, які бажають зареєструвати шлюб, при подачі заяви повинні мати при собі:
Після прибуття громадян до Посольства у день складання заяви про шлюб (дата прибуття отримується в режимі онлайн сайт Посольства) і подачі повного комплекту документів, заявники підписують заяву, сформовану консульською посадовою особою на підставі наданих ними даних. Здійснюється оплата в розмірі 95 євро. Після цього заявникам призначається дата реєстрації шлюбу (по закінченню місячного строку після подання заяви).
У виняткових випадках, на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк. У такому випадку необхідно надати документи від іноземних органів влади, засвідчені штампом Apostille та перекладні українською мовою повноважним перекладачем.
УВАГА!
Реєстрація шлюбу здійснюється виключно між двома громадянами України.
Шлюб можна реєструвати після досягнення шлюбного віку, що становить 18 років.
До досягнення шлюбного віку шлюб можна зареєструвати лише за рішенням суду.
Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації шлюбу є обов'язковою.
Якщо особи, які подали заяву, не з'явилися до Посольства упродовж тримісячного строку з дня її подання і не повідомили причину неявки, така заява втрачає чинність.
Принагідно нагадуємо, що свідоцтво про шлюб, видане Посольством України у ФРН, апостилюванню не підлягає.
Звертаємо увагу на вимоги законодавства України, якими встановлено обов’язок постановки осіб чоловічої статі призовного віку у 7-денний термін після виїзду з території України, на консульський та військовий облік в закордонній дипломатичній установі і подальше надання відповідних даних до військового комісаріату за місцем проживання заявника в Україні.
Просимо також врахувати, що у разі зміни прізвища якщо після реєстрації шлюбу паспортні документи (внутрішній паспорт/ID-картка та закордонний паспорт/-ти) підлягають обміну в місячний строк на шлюбне прізвище.
Громадяни України мають можливість зареєструвати шлюб в Україні або в німецьких органах реєстрації актів цивільного стану (Standesamt).