• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Запис на прийом
Опубліковано 14 березня 2025 року о 10:00

Прийом громадян у консульському відділі Посольства України у ФРН здійснюється за попереднім записом - https://id.e-consul.gov.ua/ 


ВАЖЛИВО! З міркувань безпеки вхід до консульського відділу Посольства здійснюється за принципом: один запис на прийом - одна людина, без супроводу сторонніх осіб (за виключенням дітей до 16-ти років та осіб з інвалідністю, які не здатні самостійно пересуватися) та сторонніх речей чи предметів.

УВАГА!

Система он-лайн запису створена Міністерством закордонних справ України (МЗС) для безпосередньої взаємодії між заявником та консульським підрозділом Посольства.

З 12.11.2024 оновлено механізм авторизації під час запису до Е-Черги.

Задля покращення доступу до консульських послуг, Вашої безпеки та боротьби з кібершахрайством запис в Е-Чергу МЗС відбуватиметься за умови електронної ідентифікації відвідувача, за допомогою е-підписів (на файловому, хмарному чи інших захищених носіях), Дія.Підпис та BankID НБУ.

Електронна ідентифікація забезпечується через платформу ID.GOV.UA.

Роз'яснення та навчальні відеоматеріали наведені у розкривних блоках інформації, розміщеної на офіційній сторінці Міністерства закордонних справ України.

Просимо заходити за лінком та уважно ознайомлюватися.

Тим, у кого відсутні біометричний закордонний паспорт або паспорт громадянина України у формі ID-картки, наполегливо рекомендуємо оформити відповідні документи для уникнення труднощів з електронною ідентифікацією особи у подальшому.

Громадяни України, які оформили дозвіл українських органів влади на постійне проживання за кордоном і мають у своєму закордонному паспорті відмітку українською мовою «Постійне проживання у Німеччині», можуть оформити паспорт громадянина України у формі ID-картки у відділеннях ДП «Документ» у Берліні,  Кьольні або Мюнхені  Крім того, відповідні документи можна оформити в Україні у відділеннях Державної міграційної служби.

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ! Якщо Ви - отримувач пенсії й шукаєте можливість записатися до Е-Черги з метою проходження ідентифікації для продовження отримання пенсійних виплат, рекомендуємо ознайомитися з інформацією Пенсійного фонду України щодо всіх можливих способів фізичної ідентифікації, у тому числі без необхідності відвідування Посольства. Детально за цим посиланням.


Під час запису на прийом до консульського відділу Посольства України у ФРН необхідно дотримуватись таких правил:

•    запис на прийом здійснюється виключно тією особою, яка отримуватиме консульську послугу. У випадку оформлення консульської дії щодо неповнолітніх дітей (до 18 років), запис здійснюється одним з батьків (іншим законним представником) чи самою дитиною (авторизація в застосунку «Дія» можлива з 14 років);

•    якщо Ви плануєте звернутись до Посольства групою осіб (члени однієї родини тощо), необхідно створити реєстрацію для кожної особи окремо. Принцип реєстрації на прийом: 1 послуга = 1 запис = 1 особа (крім випадків отримання послуг, які передбачають оформлення разом з дитиною). Супроводжуючих осіб, які не отримуватимуть консульські послуги, наполегливо просимо зачекати ззовні; 

•    у разі необхідності отримання декількох консульських послуг, необхідно зробити окрему реєстрацію для кожної послуги. Наприклад: дві консульські дії – оформлення паспорта та вчинення нотаріальної дії – вимагають попередньої реєстрації на прийом до двох різних консулів. Час для вчинення обох дій має бути обрано окремо.

👉Важливо!

Після успішного запису Ви отримаєте нагадування про запланований візит за 30 днів, 7 днів та 3 дні на електронну пошту та в електронному кабінеті. На кожне з нагадувань слід відреагувати протягом 30 годин та підтвердити свій візит в електронному кабінеті.

⚠️Якщо протягом 30 годин після інформування ви не підтвердите візит, запис буде автоматично скасовано.

Без попереднього запису у робочі дні під час прийому (9.00-13.00 год.) здійснюється оформлення супровідного листа Посольства для перевезення в Україну труни з тілом / урни з прахом померлих громадян України, а також оформлення для громадян України посвідчення на повернення в Україну.


Якщо серед переліку консульських послуг немає питання, з якого Ви плануєте звернутись, будь-ласка, напишіть на електронну адресу [email protected] 


У разі надзвичайної ситуації запис може бути скасований/перенесений на інший час, про що заявника буде повідомлено за залишеними під час реєстрації реквізитами. У цьому зв’язку просимо ретельно перевіряти коректність зазначених під час реєстрації даних щодо номеру телефона та електронної адреси.


До здійснення резервування часу для отримання консульських послуг просимо ознайомитися з відповідними роз’ясненнями Міністерства закордонних справ України за посиланням


Посилання для запису на прийом https://id.e-consul.gov.ua/

Запис на прийом з візових питань: https://visa.mfa.gov.ua/visa/index 

У контексті створення додаткових можливостей для ефективного захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, зокрема вразливих категорій відвідувачів, прийом зазначеної категорії заявників, окрім чоловіків призовного віку (від 18 до 60 років), здійснюватиметься за узгодженим між обома сторонами графіком.

До вразливих категорій відвідувачів відносяться:

-особи з інвалідністю І та ІІ груп, діти з інвалідністю або законні представники, які діють від імені таких осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;

-особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорій 1 і 2;

-діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи  з їх числа або законні представники, які діють від імені дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

-учасники бойових дій;

-військовослужбовці;

-члени сімей військовослужбовців;

-багатодітні родини;

-вагітні (від 30 тижня вагітності);

-особи, документи яких були викрадені або пошкоджено внаслідок пожежі, природного катаклізму, та які не мають інших діючих українських паспортних документів.

 

УВАГА! Особи, які звертаються до Посольства України у ФРН з метою оформлення посвідчення особи на повернення в Україну у зв’язку з крадіжкою, втратою документів тощо, мають право на щоденний доступ до Посольства, у тому числі поза межами годин прийому.

 

Для отримання запису на консульський прийом особам, що належать до вищезазначених категорій, необхідно звернутися на електронну пошту установи [email protected] з детальним описом консульської послуги, що вимагається, та зазначенням, до якої саме вразливої категорії належить заявник, додавши копію (копії) підтверджуючих документів. За результатами розгляду запиту буде надана відповідь з призначенням зустрічі на найближчу можливу дату.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, електронна адреса громадянина, викладено суть порушеного питання, у тому числі проблеми, що завадили здійснити самостійний запис на прийом, та підписано заявником із зазначенням дати.


Просимо утриматись від приходу до установи у години прийому без попередньо отриманого запису особі, що належить до вразливої категорії, з огляду на заповненість графіку прийому записами інших громадян.


Під час консульського прийому, крім повного переліку документів, що вимагаються для отримання відповідної консульської послуги, необхідно пред'явити оригінал документу, що доводить приналежність заявника до відповідної вразливої категорії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux