Німеччина найбільша економіка в Європі та займає третє місце у світі після США та Китаю. Відома своєю потужною промисловою базою, особливо в таких галузях, як автомобілебудування, машинобудування, хімічна промисловість та машинобудування, Німеччина часто розглядається як "економічний двигун" Європи.
Економіка країни характеризується високим рівнем індустріалізації, високими показниками експорту та потужним «Mittelstand» - малими та середніми підприємствами (МСП), які формують основу економіки. Малі та середні підприємства доповнюють концерни, акції яких котируються в німецькому біржовому індексі DAX на Франкфуртській біржі – найважливішому фінансовому центрі континентальної Європи.
ФРН є однією з провідних країн-експортерів у світі, її основними торговельними партнерами є Сполучені Штати, Китай та інші країни Європейського Союзу (ЄС). Країна має значне позитивне сальдо торговельного балансу, що зумовлено високим попитом на промислові товари, зокрема автомобілі, обладнання та хімічну продукцію.
Німеччина характеризується потужною промисловою базою, високим рівнем технологій та залежністю від глобальних ланцюгів постачання сировини та комплектуючих. Економічний успіх країни тісно пов'язаний з її здатністю як виробляти, так і торгувати товарами високої вартості в різних секторах. Очікується, що постійні інвестиції в цифрові та зелені технології сприятимуть довгостроковій економічній стійкості та конкурентоспроможності.
За підсумками 2023 р. обсяг зовнішньої торгівлі товарами Німеччини склав 2.915 млрд. євро (2022 рік – € 3.099 млрд. євро); експорт – 1.562 млрд. євро (2022 рік – 1.594 млрд. євро); імпорт – 1.353 млрд. євро (2022 рік – 1.505 млрд. євро). https://www.dihk.de/de/aktuelles-und-presse/dihk-analyse/deutscher-aussenhandel-2023-mehr-schatten-als-licht--112980
Основні статті експорту: автомобілі, машини, хімікати, електротехнічне обладнання, комп'ютери та електронні вироби, фармацевтика, гума та пластмаси, метали та вироби з них, транспортне обладнання, продукти харчування.
Основні статті німецького імпорту: машинобудування, обладнання для обробки інформації, автомобілі, хімікати, нафта і газ, метали, електрообладнання, фармацевтика, продукти харчування, сільськогосподарські продукти.
Валовий внутрішній продукт Німеччини у 2023 році склав 4.122 млдр. євро (2022 – 3.876 млдр. євро) https://de.statista.com/statistik/daten/studie/14397/umfrage/deutschland-bruttoinlandsprodukt-bip/.
У 2023 році динаміка двосторонньої торгівлі товарами дещо зросла попри триваючою російську агресію проти України. Проте, це твердження більшою мірою стосується імпорту з Німеччини до України, так як експорт з України до ФРН зазнав зниження.
ФРН продовжує бути одним зі світових лідерів у торгівлі товарами з нашою державою, посідає п’яте місце серед країн світу за обсягом українського експорту та третє — за обсягом імпорту. Серед країн Європи Німеччина посідає друге місце за обсягами торгівлі товарами з нашою державою після Польщі.
У 2023 році обсяг торгівлі товарами між Україною та ФРН склав близько 6,89 млрд.дол.США. Обсяг українського експорту знизився до близько 2 млрд.дол.США, тоді як обсяги імпорту з ФРН збільшився до 4,89 млрд.дол.США.
Показники двосторонньої торгівлі товарами
за інформацією Офісу з розвитку підприємництва та експорту та Національного проєкту Дія.Бізнес (млн. дол.США)
|
2023 |
2022 |
2023/2022, млн. дол. США |
Торгівля товарами |
6898,3 |
6708,7 |
+189,6 |
Експорт |
2004,7 |
2265,5 |
-260,8 |
Імпорт |
4893,5 |
4443,2 |
+450,3 |
Сальдо |
-2.888,8 |
-2.177,7 |
-771,1 |
https://export.gov.ua/770-dashbord_shchodo_eksportu_ta_importu_ukraini
У структурі експорту українських товарів до Німеччини переважають поставки: електричних машин; насіння і плодів олійних рослин; деревини і виробів з деревини; виробів з чорних металiв; меблів; зернових культур; реакторів ядерних; котлів, машин; жирів та олії тваринного, рослинного або мікробного походження; чорних металів; одягу та додаткових речей до одягу, текстилю.
У структурі імпорту з Німеччини домінувало надходження: засобів наземного транспорту крім залізничного; реакторів ядерних, котлів, машин; фармацевтичної продукції; палива мінерального, нафти і продуктів її перегонки; пластмаси, полімерних матеріалів; електричних машин; різноманітної хімічної продукції; приладів та апаратів оптичних, фотографічних; паперу і картону; різних харчових продуктів.
Перед тим, як отримати доступ до ринків ЄС, необхідно виконати ряд умов як на національному рівні, так і на рівні ЄС. Нижче описані особливості експорту з України_ наведені переліки необхідних документів, опис процедур обов’язкових для проходження українським експортером, а також зазначені вимоги до самого продукту.
З більш детальною інформацією щодо реєстрації компаній, відкритті представництва іноземних компаній можна дізнатися на інвестиційному порталі Німеччини за посиланням: https://www.gtai.de/en/invest/investment-guide. Даний портал створений за підтримки Федерального міністерства з питань енергетики та клімату Німеччини з метою полегшення залучення інвестицій у ФРН.
Найбільш перспективними з точки зору можливостей для української експорту є поставки до ФРН нішевої сільськогосподарської продукції (біологічна продукція, органіка, нішеві ягоди та фрукти, сухофрукти, овочі, мед, продукти харчування з біологічної продукції), запчастин для автомобільної промисловості Німеччини, запчастин для машинобудівної сфери загалом, ІТ послуг, у т.ч. у сфері кібербезпеки.
Всі країни-члени ЄС, в т.ч. і Німеччина, являються єдиною митною територією з єдиними митними правилами. Всі товари, що ввозяться до Німеччини, рахуються імпортованими до ЄС і підлягають загальноєвропейським вимогам щодо імпорту і митних процедур. Тобто: мито і інші платежі на імпорт товару в ЄС сплачуються лише один раз. При перетині товаром внутрішніх кордонів країн ЄС додаткові збори чи відрахування не нараховуються. Поточні щоденні митні тарифи можуть бути визначені через центральну базу даних ЄС TARIC (Інтегрований тариф Європейського співтовариства) або через EZT (німецький електронний митний тариф). Номенклатура митного тарифу ЄС базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів (HS) Всесвітньої митної організації.
Згідно правил, зазначених в системі HS, кожен товар класифікований по номенклатурі і йому присвоюється відповідний код товару. Продукти харчування, які імпортуються на територію ЄС мають відповідати умовам, які включають: - загальні принципи і вимоги харчового законодавства (Регламент ЄП та Ради ЄС №178/2002); - реєстрацію імпортерами ЄС постачальників продукції з країни походження товару; - загальні правила гігієни харчових продуктів та специфічні вимоги до гігієни харчових продуктів тваринного походження; - правила щодо мікробіологічних критеріїв харчових продуктів; - правила щодо залишків пестицидів, ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у продуктах харчування; - спеціальні правила щодо генетично-модифікованих харчових продуктів та кормів, біобілків і нових продуктів; - спеціальні правила щодо окремих груп продовольчих товарів (мінеральних вод, какао, швидкозаморожених харчових продуктів) і продуктів харчування, спрямованих на конкретні групи населення (продукти для немовлят і дітей); - конкретні маркетингові вимоги та вимоги щодо маркування, вимоги щодо вихідних матеріалів, складових кормів і кормів, призначених для конкретних поживних цілей; - загальні правила щодо матеріалів, призначених для контакту з харчовими продуктами.
Федеративна Республіка Німеччина, як країна з однією з найкрупніших економік ЄС, володіє широко розвиненим ринком державних закупівель. За оцінками Європейської комісії та Організації економічного співробітництва та розвитку, державний сектор ФРН витрачає щорічно понад 500 млрд. євро на держзакупівлі, що становить близько 15% від ВВП та 35% від загального обсягу державних видатків.
Близько 78% всіх замовлень надходять від окремих федеральних земель та комун.
В залежності від порогових меж ринок державних закупівель функціонує на національному рівні на та рівні ЄС.
З 01.01.2024 Європейською комісією встановлені наступні порогові межі:
- 5.538.000 євро для будівельних робіт та концесій
- 143.000 євро для товарів та послуг центральних органів влади
- 221.000 євро для товарів та послуг інших публічних замовників
- 443.000 євро для товарів та послуг секторального характеру та в сфері оборони
Відповідно, для закупівель вище встановлених порогових меж діє законодавство ЄС, зокрема положення Угоди про міжнародні держзакупівлі (GPA), яку Україна ратифікувала в 2016 році, що дає можливість українським підприємствам брати учать в тендерах на внутрішньому ринку країн ЄС.
Всі оголошення про закупівлі публікуються на єдиному порталі тендерних оголошень TED.
https://ted.europa.eu/TED/main/HomePage.do?lang=de
Вся інформація про закупівлі, тендери та міжнародні торги інших країн ЄC міститься у Офіційному віснику Європейського Союзу:
https://eur-lex.europa.eu/homepage.html
Держзакупівлі нижче порогових меж ЄС регулюються національним законодавством, за яким підприємства із країн, що не належать до ЄС, як правило, мають такий же статус при доступі до тендеру, як і країни-члени ЄС. При розгляді претендентів найважливішими аспектами єкомпетентність(підтверджується сертифікатами, довідкамипро присутність у відповідних комерційних реєстрах і т.д.), ефективність (володіння кадровими, фінансовими та технічними ресурсами) та надійність (документальне підтвердження про належну сплату податків тощо)
Зважаючи на федеральний устрій Німеччини, ринок держзакупівель функціонує як на загальнодержавному рівні, так і на рівні окремих федеральних земель
Федеральне об'єднання німецької промисловості
Bundesverband der Deutschen Industrie e.V.
Німецька промислово-торговельна палата
Deutsche Industrie- und Handelskammer
Галузева асоціація німецького інформаційно-телекомунікаційного сектору
Bitkom e. V.
Федеральна асоціація оптової торгівлі, зовнішньої торгівлі та послуг
Bundesverband Großhandel, Außenhandel, Dienstleistungen e.V.
Асоціація німецьких переробників зерна та виробників крохмалю
Verband der deutschen Getreideverarbeiter und Stärkehersteller
https://www.nudelnmachengluecklich.de/
https://www.vdgs.org/
Федеральна асоціація взуттєвої та шкіргалантерейної промисловості
Bundesverband der Schuh- und Lederwarenindustrie e. V.
Федеральна асоціація виробників сільськогосподарської техніки
LandBauTechnik-Bundesverband e.V.
https://www.landbautechnik.de/
Німецька асоціація франчайзингу
Deutscher Franchiseverband e.V.
https://en.franchiseverband.com/
Федеральна асоціація франчайзингової індустрії
BFW Bundesvereinigung der Franchisewirtschaft
https://bfw-franchise.eu/en/?r=1
Федеральна асоціація німецької індустрії торгових автоматів
Bundesverband der Deutschen Vending-Automatenwirtschaft e.V.
Федеральна асоціація німецьких похоронних бюро
Bundesverband Deutscher Bestatter e. V.
Асоціація незалежних похоронних бюро
Verband unabhängiger Bestatter e.V.
Федеральне об'єднання похоронних бюро для тварин
Bundesverband der Tierbestatter e. V.
https://www.tierbestatter-bundesverband.de/
Асоціація німецьких дизайнерів інтер'єру
Bund deutscher innenarchitekten bdia e. V.
Німецький аерокосмічний центр
Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e. V. (DLR)
Німецька асоціація аерокосмічної промисловості
Bundesverband der Deutschen Luft- und Raumfahrtindustrie
Німецьке аерокосмічне товариство - Лілієнталь-Оберт
Deutsche Gesellschaft für Luft- und Raumfahrt - Lilienthal-Oberth E.V.
Центральна асоціація санітарно-технічних систем, опалення та кондиціонування повітря
Zentralverband Sanitär Heizung Klima
Німецька асоціація сантехнічної промисловості
Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft e. V.
https://www.sanitaerwirtschaft.de/
DECOR-UNION закупівлі та обслуговування GmbH
DECOR-UNION Einkauf und Service GmbH
Федеральна асоціація керамічної промисловості
Bundesverband Keramische Industrie
Федеральна асоціація будівельних матеріалів
Bundesverband Baustoffe – Steine und Erden e.V.
https://www.baustoffindustrie.de/
Федеральне асоціація німецької безпеки та оборонної промисловості e.V.
Bundesverband der Deutschen Sicherheits- und Verteidigungsindustrie e.V.
Федеральна асоціація місцевого залізничного транспорту
Bundesverband SchienenNahverkehr e. V.
https://www.schienennahverkehr.de/
Асоціація німецьких транспортних компаній
Verband Deutscher Verkehrsunternehmen e. V. (VDV)
Федеральна асоціація німецьких автобусних компаній
Bundesverband Deutscher Omnibusunternehmen e.V.
Федеральна асоціація постачальників весільних послуг
Bundesverband der Hochzeitsdienstleister BvdH
Федеральна асоціація районних ремісничих об'єднань
Bundesverband der Kreishandwerkerschaften E.V.
Асоціація залізничної промисловості Німеччини
Verband der Bahnindustrie in Deutschland (VDB) e.V.
Асоціація виробників спаржі та ягід
Vereinigung der Spargel- und Beerenanbauer e.V.
https://www.spargelundbeerenanbauer.de/
Мережа лісогосподарських підприємств та техніки
Netzwerk der Forstunternehmen & Forsttechnik e. V.
Федеральна асоціація німецької роздрібної торгівлі взуттям
Bundesverband des Deutschen Schuheinzelhandels
Асоціація німецької текстильної та модної промисловості
Gesamtverband der deutschen Textil- und Modeindustrie e.V.
Спілка німецької текстильної індустрії
Gesamtverband textil+mode
Торговельна спілка виробників текстилю
BTE Handelsverband Textil
Федеральна асоціація німецької рибної промисловості та оптової торгівлі
Bundesverband der deutschen Fischindustrie und des Fischgroßhandels e.V.
Асоціація обладнання для харчової промисловості та пакування
VDMA Fachverband Nahrungsmittelmaschinen und Verpackungsmaschinen
Німецька асоціація органічної продукції
Bundesverband Naturkost Naturwaren (BNN) e.V.
Асоціація органічної харчової промисловості
Bund Ökologische Lebensmittelwirtschaft e.V. (BÖLW)
Асоціація виробників екологічної їжі
Assoziation ökologischer Lebensmittelhersteller e.V.
Німецька асоціація фермерів
Deutscher Bauernverband e.V.
Асоціація німецького машинобудівного та заводського машинобудування
Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau
Асоціація сільськогосподарської промисловості
Verband der Agrargewerblichen Wirtschaft
Федеральна асоціація сувенірів подарунків почесних нагород
Bundesverband Souvenir·Geschenke·Ehrenpreise e.V.
Федеральна асоціація німецьких продавців та торговців
Bundesverband Deutscher Schausteller und Marktkaufleute e.V.
Федеральна асоціація німецької туристичної галузі
Bundesverband der Deutschen Tourismuswirtschaft (BTW) e.V.
Федеральна асоціація опалювальної індустрії
Bundesverband der Deutschen Heizungsindustrie e. V.
Індустріальна спілка техніки для дому, опалення та кухні
HKI - Industrieverband Haus-, Heiz- und Küchentechnik e. V.
Федеральна асоціація плавальних басейнів та оздоровлення
Bundesverband Schwimmbad & Wellness e.V.
Федеральна асоціація природного газу, нафти та геоенергетики
Bundesverband Erdgas, Erdöl und Geoenergie e.V. (BVEG)
Робоча група баварського гірництва і операції з видобутку корисних копалин
Arbeitsgemeinschaft Bayerischer Bergbau- und Mineralgewinnungsbetriebe
Федеральна асоціація керамічної сировини та промислових корисних копалин
Bundesverband Keramische Rohstoffe und Industrieminerale e. V.
Німецька асоціація бурого вугілля
Deutscher Braunkohlen-Industrie-Verein e. V.
Фахова група з видобутку руди
Fachgruppe Erzbergbau
Асоціація іноземного гірництва та міжнародної сировинної діяльності
Fachvereinigung Auslandsbergbau und internationale Rohstoffaktivitäten in der VRB
Асоціація кам'яного вугілля
Gesamtverband Steinkohle e. V.
Асоціація залізорудних компаній
Unternehmensverband Eisenerzbergbau
Асоціація гірничодобувної, геології та навколишнього середовища
Verband Bergbau, Geologie und Umwelt e. V.
Торгова асоціація Німеччини
Handelsverband Deutschland - HDE e.V.
Асоціація меду
HONIG-VERBAND E. V.
Німецька асоціація бджолярів
Deutscher Imkerbund e.V.
https://deutscherimkerbund.de/
Головна асоціація німецької будівельної промисловості
Hauptverband der Deutschen Bauindustrie e.V.
Центральна асоціація німецької будівельної промисловості
Zentralverband des Deutschen Baugewerbes e.V.
Федеральна асоціація з розбудови та фасадів
Bundesverband Ausbau und Fassade
Федеральна асоціація німецьких виробників ковбас та шинки
BVWS - Bundesverband Deutscher Wurst- & Schinkenproduzenten e.V.
https://www.wurstproduzenten.de/
Центральна асоціація німецького птахівництва
Zentralverband der Deutschen Geflügelwirtschaft e.V.
Федеральна асоціація торгівлі сільськогосподарською продукцією
Bundesverband Agrarhandel e.V.
Німецька асоціація кормів для домашніх тварин
Deutscher Verband Tiernahrung e. V. (DVT)
Асоціація м'ясної промисловості
Verband der Fleischwirtschaft e.V.
Союз німецьких фермерів
Deutscher Bauernbund e.V.
Німецьке сільськогосподарське товариство
Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft
Федеральна асоціація німецької кондитерської промисловості
Bundesverband der Deutschen Süßwarenindustrie e.V.
Асоціація великих німецьких пекарень
Verband deutscher Grossbäckereien E.V
Центральна асоціація німецької хлібопекарської торгівлі
Zentralverband des Deutschen Bäckerhandwerks e. V.
https://www.baeckerhandwerk.de
Федеральна асоціація німецької харчової промисловості
Bundesvereinigung der Deutschen Ernährungsindustrie e.V.
Продовольча асоціація Німеччини
Lebensmittelverband Deutschland e. V.
https://www.lebensmittelverband.de/
Асоціація молочної промисловості
Milchindustrie-Verband e. V.
Асоціація зернової, борошномельної та крохмальної промисловості
Verband der Getreide-, Mühlen- und Stärkewirtschaft VGMS e.V.
Асоціація олійно-переробної промисловості Німеччини
Verband der ölsaatenverarbeitenden Industrie in Deutschland e. V.
Асоціація зернотрейдерів Гамбурзької біржі
Verein der Getreidehändler der Hamburg Börse E.V.
Федеральне об'єднання німецьких селекціонерів
BDP German Plant Breeders´Association
Федеральна асоціація німецької торгівлі продуктами харчування
Bundesverband des Deutschen Lebensmittelhandels e.V. (BVLH)
Німецька асоціація іграшкової промисловості
Deutscher Verband der Spielwarenindustrie E.V.
Федеральна асоціація роздрібної торгівлі іграшками
Bundesverband des Spielwaren-Einzelhandels (BVS)
Спеціалізована група дерев'яних іграшок
Fachgruppe Holzspielzeug e.V.
https://gutesholzspielzeug.de/
Асоціація німецьких архітекторів
Bund Deutscher Architektinnen und Architekten BDA
https://www.bda-bund.de/impressum-2/
Альянс німецьких дизайнерів
Allianz deutscher Designer (AGD) e.V.
Асоціація „Вікна + Фасади“
Verband Fenster + Fassade
https://www.window.de/windowde/fensterverbaende/
Німецька асоціація хімічної промисловості (VCI)
Verband der Chemischen Industrie e.V. (VCI)
Паливно-енергетична бізнес-асоціація
Wirtschaftsverband Fuels und Energie e.V. (en2x)
Асоціація німецької біопаливної промисловості
Verband der Deutschen Biokraftstoffindustrie e.V. (VDB)
http://www.biokraftstoffverband.de/
Асоціація підприємств металургійної промисловості
Industrieverband Stahlverarbeitung e.V. (IVS)
Федеральне об'єднання металу
Bundesverband Metall
Асоціація торгівлі товарами для дому та офісу
Handelsverband Wohnen und Büro e.V. (HWB)
https://www.hwb.online/der-verband/index.html
Асоціація німецької меблевої промисловості
Verband der Deutschen Möbelindustrie e.V.
https://www.moebelindustrie.de/
Асоціація німецької індустрії м'яких меблів
Verband der Deutschen Polstermöbelindustrie e.V. (VdDP)
https://www.moebelindustrie.de/mitgliedsverbaende/verband-der-deutschen-polstermoebelindustrie/
Асоціація німецької індустрії меблів для дому
Verband der Deutschen Wohnmöbelindustrie e.V.
https://www.moebelindustrie.de/mitgliedsverbaende/verband-der-deutschen-wohnmoebelindustrie/
Торгова асоціація меблевих компаній
Fachverband Serienmöbelbetriebe des Handwerks
Німецька асоціація готелів та ресторанів
Deutscher Hotel- und Gaststättenverband e.V.
https://www.dehoga-bundesverband.de/
Німецька асоціація маркетингу
Deutscher Marketing Verband e.V.
https://www.marketingverband.de
Федеральне об'єднання роботодавців з надання кадрових послуг
Bundesarbeitgeberverband der Personaldienstleister e.V.
https://www.personaldienstleister.de/
Федеральна асоціація менеджерів з персоналу
Bundesverband der Personalmanager e.V.
Німецьке товариство з управління людськими ресурсами
Deutsche Gesellschaft für Personalführung e.V.
https://www.dgfp.de/ueber-uns/
Федеральна професійна асоціація косметологів Німеччини
Bundesberufsverband der KosmetikerInnen in Deutschland e.V.
Федеральна асоціація німецьких косметологів
Bundesverband Deutscher Kosmetiker
Федеральна професійна асоціація спеціалістів-косметологів Німеччини
Bundesberufsverband der Fachkosmetiker/-innen in Deutschland e. V. (BFD)
Федеральна асоціація німецьких інтернет-аптек
Bundesverband Deutscher Versandapotheken (BVDVA)
Німецьке федеральне об'єднання великих продавців напоїв
Bundesverband des Deutschen Getränkefachgroßhandels e.V.
Федеральна асоціація німецьких банків
Bundesverband deutscher Banken e.V.
Асоціація німецької лакофарбової та поліграфічної промисловості
Verband der deutschen Lack-und Druckfarbenindustrie e.V. (VdL)
Федеральне об’єднання виробників сільськогосподарської техніки
LandBauTechnik-Bundesverband e.V.
https://www.landbautechnik.de/
Федеральна асоціація німецьких приватних клінік
Bundesverband Deutscher Privatkliniken e.V.
Федеральна асоціація німецьких фармацевтів
Bundesverband Deutscher Apotheker e.V.
https://www.apothekerverband-bvda.de
Німецьке товариство лікарень
Deutsche Krankenhausgesellschaft (DKG)
Федеральний союз німецьких асоціацій фармацевтів
Bundesvereinigung Deutscher Apothekerverbände e. V.
CLINOTEL об’єднання лікарень
CLINOTEL Krankenhausverbund gGmbH
Федеральна асоціація німецьких інтернет-аптек
Bundesverband Deutscher Versandapotheken (BVDVA)
Федеральна асоціація центрів медичної допомоги –
Центри охорони здоров'я - інтегрована допомога
Bundesverband Medizinische Versorgungszentren –
Gesundheitszentren – Integrierte Versorgung
Асоціація німецької біопаливної промисловості
Verband der Deutschen Biokraftstoffindustrie e.V. (VDB)
http://www.biokraftstoffverband.de/
Німецька асоціація кави
Deutscher Kaffeeverband e.V.
Німецьке товариство сонячної енергії
Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V.
Асоціація якості сонячного та покрівельного обладнання
Qualitätsverband Solar- und Dachtechnik (QVSD) e.V.
Асоціація сприяння розвитку сонячної енергетики Німеччини e.V.
Solarenergie-Förderverein Deutschland e.V.
Федеральна асоціація Concentrated Solar Power
Deutscher Industrieverband Concentrated Solar Power e.V.
Німецька асоціація сонячної енергетики
Bundesverband Solarwirtschaft e. V.
https://www.solarwirtschaft.de/
Німецька федерація відновлюваної енергетики
Bundesverband Erneuerbare Energie e.V. (BEE)
Агентство з відновлюваних джерел енергії
Agentur für Erneuerbare Energien
https://www.unendlich-viel-energie.de/
Федеральна асоціація німецької індустрії спортивних товарів
Bundesverband der Deutschen Sportartikel-Industrie e.V. (BSI)
Німецька альпійська асоціація
Deutscher Alpenverein e.V.
Список виставкових заходів підготовлений Посольством України в ФРН та Генеральними консульствами України в Гамбурзі, в Мюнхені, в Дюссельдорфі та у Франкфурті-на-Майні
Дипломатична підтримка вітчизняних експортерів є одним з важливих напрямів роботи МЗС, яка спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.
У контексті забезпечення реалізації національних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних інтересів за кордоном і залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України з квітня 2013 року при МЗС діє Рада експортерів та інвесторів (РЕІ).
У рамках РЕІ на постійній основі здійснюється моніторинг та оперативне інформування національних виробників стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів з вітчизняними партнерами.
Більш детально за посиланням https://rei.mfa.gov.ua/
Інвестиційний портал Німеччини:
Німецько-Українська промислово-торговельна палата (AHK Ukraine):
Перелік найбільш популярних платформ ФРН для державних закупівель:
https://www.ibau.de/auftraege-nach-branche/oeffentliche-ausschreibungen/
https://www.service.bund.de/Content/DE/Home/homepage_node.html
https://ausschreibungen-deutschland.de/
https://www.deutsche-evergabe.de/
Практичні поради замовниками щодо участі в тендерах підприємств із третіх країн.
https://ec.europa.eu/germany/news/20190724-praktischer-rat_de
Інформаційна листівка про міжнародний ринок держзакупівель
Вказівки щодо залучення в європейських тендерах учасників із третіх країн»
З текстом Закону можна ознайомитися за посиланням.
Детальну презентацію, розроблену Національною інвестиційною радою України, про інструменти підтримки з боку України, гарантії інвесторам, спеціальні інвестиційні договори та послуги інвестиційного менеджера можна переглянути у документі Про державну підтримку