Українці в Німеччині, які стикаються з дискримінацією за національною ознакою, можуть звертатися до наступних організацій та установ:
Антидискримінаційна служба федерального уряду (Antidiskriminierungsstelle des Bundes - ADS) консультують і надають підтримку жертвам дискримінації.
Телефон гарячої лінії 030 18555 1855, електронна пошта: [email protected].
Служба Уповноваженої з питань інтеграції також надає підтримку та консультації з питань дискримінації, до неї можна звернутися електронною поштою [email protected] або телефоном 030 18400 1640.
! У випадку, якщо дискримінація супроводжується фізичним або психологічним насильством, необхідно звертатися до поліції – 110.
Про кримінальні злочини можна повідомити у відповідні поліцейські відділки державної поліції – контакти поліції по регіонах.
У разі якщо вашу дитину цькують у школі, повідомте спочатку про ваші підозри класному керівнику або шкільному психологу.
Якщо проблема не вирішується на рівні класного керівника, зверніться до директора школи. Школа зобов’язана забезпечити безпечне середовище для всіх учнів.
У разі бездіяльності школи можна звернутися до місцевого Schulamt, а у разі серйозних випадків булінгу можна звернутися до Jugendamt. Вони відповідають за нагляд за школами і можуть втрутитися у випадку порушень.
Отримати конфіденційну консультацію можна також, зателефонувавши на лінію допомоги для українців від організації Nummer gegen Kummer e.V. 0800 500 225 0 – тут допомагають дітям, підліткам, батькам і членам сімей, тимчасових переселенців .
Також нагадуємо телефони екстрених служб:
Служба порятунку: 112
Екстрений виклик при отруєнні: +49 30 19240
Швидка медична допомога: 116 117
В аптеках також є нічна або невідкладна допомога.
Детальніше, у яких випадках потрібно невідкладно звертатися до служби порятунку за цим посиланням:
Телефонні консультації на випадок критичних життєвих ситуацій.