• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Міжпарламентське співробітництво
Опубліковано 15 травня 2020 року о 12:50

Одним із головних напрямів розвитку українсько-німецької двосторонньої співпраці є міжпарламентський. 

Хронологія контактів

Перший офіційний візит Голови Верховної Ради України – Олександра Мороза ­– до ФРН  відбувся 25-29 квітня 1995 року. У його рамках сторони досягли домовленості про поглиблення й активізацію міжпарламентських відносин. 

22-23 липня 1996 року Україну відвідала президент Бундестагу Ріта Зюсмут.

30 травня – 1 червня 2001 року відбувся візит до Німеччини Голови ВРУ Івана Плюща.

Президент Бундестагу Вольфганг Тірзе відвідав Україну з офіційним візитом у 2003 року, а також у 2005 року (з нагоди інавгурації Президента Віктора Ющенка).

16-17 червня 2010 року відбувся візит до ФРН Голови ВРУ Володимира Литвина.

Президент Бундестагу 18-го скликання Норберт Ламмерт відвідав Україну в лютому 2015 року, а Голова ВРУ Володимир Гройсман здійснив візит до ФРН у березні 2015 року.

У рамках конференції голів парламентів держав-членів Ради Європи відбулася зустріч Андрія Парубія та Норберта Ламмерта (м. Страсбург, 15 вересня 2016 року).

У 2019 року делегації Бундестагу відвідали Київ з нагоди інавгурації Президента України Володимира Зеленського (травень) та початку роботи нового складу Верховної Ради України (серпень).


У листопаді 2019 року новообраний Голова ВРУ Дмитро Разумков провів телефонну бесіду з німецьким колегою Вольфгангом Шойбле.


Ключові напрями міжпарламентського співробітництва України та ФРН були актуалізовані у Спільній заяві керівників законодавчих органів обох держав (16 лютого 2015 року). На її виконання німецький парламент у березні 2015 року ратифікував Угоду про асоціацію України та ЄС за пришвидшеною процедурою.


Групи з питань міжпарламентського співробітництва 

Важливе значення має діяльність груп із питань міжпарламентського співробітництва, які є робочими органами для реалізації проектів взаємодії між законодавчими органами обох держав.

Зазвичай офіційний візит делегації міжпарламентської групи до країни-партнера здійснюється один раз протягом парламентського скликання. Такі зустрічі сприяють налагодженню взаєморозуміння, а також поглибленню існуючих контактів. Завдяки більш тісній взаємодії з країною-партнером члени міжпарламентських груп традиційно виступають  у якості експертів  та контактних осіб для представників політичних, бізнесових, наукових, культурних та медійних кіл, які прагнуть отримати розширену інформацію про партнерську державу.

Депутатська група Верховної Ради України ІХ скликання з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина була створена 18 грудня 2019 року (співголови – Сергій Тарута («Батьківщина») та Галина Янченко («Слуга народу»)).

У той же час, з травня 2018 року у Бундестазі діє німецько-українська парламентська група. До її складу входять 27 депутатів, які представляють усі фракції законодавчого органу ФРН. Посаду керівника групи обіймає Омід Нуріпур («Союз90/Зелені»).

Міжпарламентські відносини особливо активізувалися після агресії Росії проти України. Із 2014 року поновилася практика обміну візитами груп із питань міжпарламентського співробітництва, а також депутатів, відповідальних за міжнародні питання/двосторонні відносини. У травні 2019 року делегація німецької групи у зв’язках з Україною здійснила офіційний візит до нашої держави. Останній офіційний візит до Берліна депутатської групи ВРУ у зв’язках з ФРН відбувся у вересні 2016 року.

З метою зміцнення контактів між членами парламентів двох держав у червні 2018 року у Берліні відбувся товариський футбольний матч між збірними Верховної Ради та Бундестагу. Перемогу з рахунком 5:0 святкувала українська команда.


Програма стажування молоді в парламентах 

Україна та Німеччина приділяють велику увагу практичній підготовці молодого покоління.

Так, щороку молоді українці беруть участь у програмі «Міжнародна парламентська стипендія», яка включає у себе 5-місячне стажування в офісах народних депутатів. Стипендіати (за період участі у програмі України – понад 170 осіб) ознайомлюються на практиці з парламентською системою та процесами прийняття політичних рішень в Німеччині.

Україна, у свою чергу, із 2017 року організовує програму стажування для німецьких громадян у Верховній Раді України. У її рамках випускники навчальних закладів із Німеччини щорічно мають змогу протягом п’яти місяців знайомитись із роботою українського парламенту у секретаріатах комітетів та управліннях Апарату ВРУ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux