У період новорічних і різдвяних свят та сезону зимових канікул і відпусток просимо при плануванні подорожей до Німеччини або територією країни враховувати можливі погіршення погодних умов, які можуть зумовити порушення роботи інфраструктури країни або її окремих регіонів, а також в окремих випадках створити небезпеку життю та здоров’ю громадян.
У разі виникнення несприятливих погодних умов рекомендуємо громадянам України відстежувати повідомлення місцевих служб про розвиток ситуації, виконувати рекомендації рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту.
Звертаємо увагу, що згідно із законодавством України (закони України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", "Про туризм") громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном.
У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території Німеччини, що загрожують життю та здоров’ю, рекомендуємо встановити контакт з Посольством або однією з консульських установ України в ФРН - контактна інформація або відділом менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби (працює цілодобово, 01018, м.Київ, Михайлівська пл. 1, тел. +38044 238-16-57, ф. +38044 238-18-24, адреса електронної пошти: [email protected]).
При плануванні подорожей повітряним транспортом необхідно враховувати можливе збільшення часу проїзду до аеропортів у зимовий період, а також збільшення часу проходження особистого догляду, митного та паспортного контролів, особливо на міжнародних авіарейсах, що повʾязано з інтенсивністю пасажиропотоку у святкові дні та посиленням заходів безпеки.
З метою вчасного проходження передпольотних перевірок більшість авіакомпаній рекомендують пасажирам міжнародних авіарейсів прибувати в аеропорт мінімум за три години до закінчення посадки на рейс (закінчується за 20-30 хвилин до вильоту). У разі, якщо пасажир не знайомий з інфраструктурою та особливостями аеропорту вильоту, цей час рекомендується збільшити.
Пам’ятайте, що авіакомпанія має право відмовити у перевезенні пасажирів, які запізнилися на реєстрацію або посадку.
Звертаємо увагу, що у разі запізнення на рейс, в тому числі з провини служб аеропорту, авіакомпанії не зобовʾязані відшкодовувати вартість квитків і забезпечувати відправку пасажарів до пункту призначення. Придбання квитків на інші авіарейси відбувається за рахунок пасажирів.
В деяких містах Німеччини (Берлін, Ганновер, Кельн, Франкфурт-на-Майні, Штуттгарт тощо) введені вимоги щодо необхідності нанесення екологічних позначок на автомобілях (в правому нижньому куті лобового скла), без яких в’їзд до міста заборонено. Ці правила стосуються автомобілів, які зареєстровані як в Німеччині, так і за кордоном. Більш детальна інформація стосовно цього питання розміщена на німецькомовній Інтернет-сторінці в розділі «Aktuelles».
Громадянам України, які в’їжджають на територію ФРН з візою, виданою іншою державою Шенгенського простору, слід дотримуватися таких правил:
1. Віза повинна бути використана для в’їзду до країни її видачі з метою, що в ній зазначена.
2. У разі необхідності, громадянин повинен мати змогу довести цільове використання візи (надання документів, що підтверджують перебування на території країни, що видала візу, наприклад – оплату проживання в готелі, касові чеки тощо).
Під час перебування у ФРН радимо завжди мати при собі документ, що посвідчує особу та законність перебування на території держави. Це дозволить в разі перевірки уникнути тривалого перебування у відділенні поліції.
Незважаючи на великий наплив нелегальних мігрантів до країни, безпідставна перевірка документів відбувається не часто. Але у зв'язку з іншими фактами (нетверезість, порушення громадського порядку тощо) від вас вимагатимуть паспорт.
Жорсткі санкції застосовуються до водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Максимально допустима норма вмісту алкоголю у крові при керуванні автомобілем - 0,5 проміле.
Значна увага приділяється у ФРН питанню підтримання громадського правопорядку. Слід зазначити, що значна частина »вуличних» злочинів розкривається за активного сприяння населення. Працівники правоохоронних органів з свого боку діють щодо підозрюваних у вчиненні злочинів рішуче, а подекуди й жорстко. Водночас, в останні роки зросло число таких злочинів, як кишенькові крадіжки, крадіжки сумок та іншого особистого майна. Слід дотримуватися обережності в місцях масового скупчення людей. Особливо уважними слід бути на залізничних вокзалах та при користуванні громадським транспортом.
Якщо громадянин України вирішив виїхати за кордон з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:
1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.
Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.
2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:
різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.
3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.
4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.
5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.
6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.
Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.
7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.
Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).
Загальні рекомендації громадянам України, які мають намір отримати медичні послуги за кордоном
Вирушаючи за кордон з метою отримання медичних чи оздоровчих послуг, пацієнти повинні усвідомлювати усі ризики та переваги медичного обслуговування в іноземній країні.
Обираючи іноземний заклад охорони здоров’я, необхідно з’ясувати наявність в установи досвіду роботи з іноземними пацієнтами та відділів (центрів), які надають сприяння в організації лікування іноземних громадян, спеціалізацію закладу, його авторитет, міжнародну акредитацію. З метою запобігання порушення Ваших прав за кордоном, особливу увагу слід приділи отриманню повної та максимально об’єктивної інформації про:
- можливість отримання первинної консультації на території України (у т.ч. у іноземного лікаря), умови проходження медичного обстеження;
- наявність акредитованих (уповноважених) посередників;
- етапи та тривалість лікування (включно реабілітацію);
- цінову політику закладу та форми оплати за надані послуги (у т.ч. з організації виїзду на лікування, залучення перекладачів);
- ризики запланованих процедур та очікувані результати;
- медичні препарати та методики, які будуть застосовуватися;
- лікаря та персонал, який буде залучатися у процесі лікування;
- умови проживання пацієнта та супроводжуючих його осіб, клімат відповідної місцевості, особливості харчування тощо;
- інші принципові умови лікування, залежно від захворювання.
Перед поїздкою рекомендується ознайомитися з інформацією про умови в’їзду та перебування з метою лікування на території іноземної держави, особливості її законодавства про захист прав пацієнтів (споживачів), державне регулювання у сфері надання медичних послуг закладами охорони здоров’я або посередницькими компаніями (агентами).
Зверніть увагу, що сьогодні в Україні все ще не створено механізмів впливу на діяльність посередницьких структур з надання медичних послуг. Міністерство охорони здоров’я України рекомендує громадянам України подбати про страхове забезпечення процесу лікування за кордоном.
Слід пам’ятати, що правовідносини між пацієнтом і клінікою та пацієнтом і посередником, що надає послуги з лікування за кордоном, мають бути оформлені у формі письмового договору (контракту), доповнені планом лікування. Необхідно залишати оригінали документів (бажано з перекладом), які стосуються не лише Вашого лікування, але і організації виїзду і перебування за кордоном.
У разі виникнення складнощів в отриманні медичних послуг за кордоном радимо Вам звертатися до закордонних дипломатичних установ України для отримання інформації щодо особливостей законодавства країни перебування, а також з питань зносин з офіційними установами цієї країни з метою відновлення порушених прав.
З метою належної організації Вашої поїздки, радимо ознайомитися з порадами для подорожуючих, розміщених на веб-сторінках закордонних дипломатичних установ України у розділі «Консульські питання» та на сайті Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua.
Медичні послуги в Німеччині
У Німеччині діє принцип, відповідно до якого будь-які медичні послуги, що надаються лікарняними закладами, мають бути оплачені. Як правило, така оплата здійснюється за рахунок державних або приватних страхових кас, або із власних коштів особи, якій було надано медичну допомогу. Медичні послуги, що не мають невідкладного характеру, надаються лише після того, як пацієнтом буде доведено спроможність їх оплатити.
Разом з тим, невідкладна медична допомога надається лікарняними закладами без попереднього з’ясування, чи застрахований пацієнт, або того, чи є у нього достатньо власних коштів для оплати медичних послуг. Однак ця невідкладна медична допомога не є безоплатною. Після її надання відповідний рахунок передається пацієнту, який зобов’язаний його оплатити. У разі, якщо пацієнт є громадянином іноземної держави та відмовляється від оплати рахунку, рахунок передається до МЗС Німеччини, яке у свою чергу намагається вирішити питання щодо його оплати, у тому числі за допомогою дипломатичних важелів.
При наданні медичної допомоги іноземним громадянам, які перебувають на території Німеччині у відрядженні і котрі є громадянами країн, з якими діє візовий режим перетину кордону, німецька сторона виходить, насамперед, з того, що обов’язковою умовою отримання в’їздної візи є наявність страхового полісу з терміном дії не менше визначеного терміну дії візи. Таким чином, береться в розрахунок той факт, що, у разі необхідності термінового звернення громадянина за медичною допомогою, витрати на її відшкодування сплачуються страховою компанією, яка видала цей поліс. У випадках, коли чинний страховий поліс відсутній, при зверненні за невідкладною допомогою іноземець, що перебуває в Німеччині, має розраховувати на власні фінансові можливості, знову таки враховуючи той факт, що будь-які надані медичні послуги мають бути сплаченими.
На замітку громадянам України, які мають намір пройти лікування в Німеччині
Залучення посередницьких фірм не є обов’язковим для лікування у ФРН. Після отримання пропозиції про лікування в німецькій клініці, рекомендується особисто зв’язатися з міжнародним відділом цієї клініки по роботі з іноземними пацієнтами (за телефоном, електронною поштою), а також перевірити повноту і достовірність наданої Вам інформації на веб-сторінці лікарні. Ураховуючи зростання останнім часом кількості пацієнтів з країн СНД, медичні заклади підтримують російськомовну версію сайтів.
Якщо Ви плануєте залучити посередників, радимо звертатися виключно до відомих компаній з досвідом роботи з українськими пацієнтами. Витрати щодо послуг посередників не включаються до рахунку за лікування.
У разі порушення прав пацієнта, Ви можете оскаржити дії/бездіяльність медичних установ у судовому порядку із залученням адвокатів. У разі неправомірних дій з боку посередницьких структур або підозри у здійсненні таких дій, слід звертатися до правоохоронних органів Німеччини.
Особа, яка в'їжджає на територію ФРН з країни, що не є членом ЄС, повинна задекларувати такі товари (принаймні в усній формі):
1. Що використовуються не для особистих потреб, а для продажу.
2. Придбані не на території ЄС з перевищенням встановлених лімітів на ввезення тютюну, алкоголю і алкогольних напоїв, предметів парфумерії, кави, чаю, ліків та інших предметів, що становлять товарну партію та перевищують суму, на яку дозволяється ввозити товари.
3. Товари, на ввезення яких існує заборона або обмеження.
За ввезення товарів в країну стягується мито та інші податки, наприклад, акциз (на пиво, алкоголь, сигарети), податок з обороту.
З предметів, що становлять нетоварну партію, мито не стягується, якщо вони призначені для власного (некомерційного) користування і перевозяться в особистому багажу.
Наступні категорії товарів звільняються від мита, якщо ввозяться у таких максимальних кількостях:
1. Тютюнові вироби (на особу віком від 17 років):
200 сигарок (лише повітряним шляхом; при в’їзді до ФРН через інші країни ЄС діють митні правила транзитних країн) або
100 сигарилл або
50 сигар або
250 грам тютюну.
2. Алкоголь та алкогольні напої (на особу віком від 17 років):
1 л дистильованих напоїв та спиртних напоїв з вмістом алкоголю понад 22%, неденатурований етиловий спирт міцністю понад 80% або
2 л алкоголю та алкогольних напої з вмістом алкоголю до 22% або
4 л нешипучих вин, а також
16 л пива.
3. Інші товари
Ліки - тільки для особистого використання
Товари для особистого користування некомерційного характеру на суму не більше 430 євро при подорожі на літаку або кораблі
Товари для особистого користування некомерційного характеру на суму не більше 300 євро при подорожі по суші
Товари для особистого користування некомерційного характеру на суму не більше 150 євро для мандрівників до 15 років.
4. Кошти у розмірі до 10 тис. євро або еквівалент в іншій валюті. Суми, що перевищують 10 тис. євро або еквівалент в іншій валюті повинні бути задекларовані. Зверніть увагу, що штраф може скласти до 30% від усієї суми коштів (а не від суми перевищення). Отже, закликаємо бути уважними та декларувати кошти, що перевищують у сумі еквівалент 10 тис. євро.
Муніципальне бюро знахідок м.Франкфурт-на-Майні +49 (0)69 212 42403, +49 (0)69 212 42504, +49 (0)69 212 42460(факс), [email protected] Адреса: Fundbüro - Ordnungsamt
Ordnungsamt
Kleyerstraße 86
60326 Frankfurt am Main
Бюро знахідок у міському транспорті +49 (0)69 213 22258
Бюро знахідок залізниці Deutsche Bahn AG +49 (0)69 26534831 або +49 (0) 900-1-990599 (0,59 €/хвилина.)
Бюро знахідок франкфуртського аеропорту +49 (0)69 690 66359
Бюро знахідок Lufthansa / Lost + Found +49 (0)69 690 21291
Міська адміністрація м.Франкфурт-на-Майні (Rathaus) Telefon: 115 (прямий короткий номер), +49 (0)69 212 9740000 (факс), [email protected]
Блокування банківських карток, виданих у ФРН, а також sim-карток мобільного зв’язку, доступу до онлайн-банкінгу тощо 116-116 (цілодобово, безкоштовно з території Німеччини).
Аеропорти:
Берлін 0180 500 01 86
Дюссельдорф 0211 4210
Франкфурт 069 69 00
Гамбург 040 50 750
Кьольн/Бонн 02203 400
Мюнхен 089 97 500
Штуттгарт 0711 94 80
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.