Проект українських художників арт група SVITER + Іван Світличний
«VERBATIX»
у програмі Міжнародного фестивалю мистецтва та цифрової культури transmediale «Vorspiel 2018» (Берлін, ФРН)
Місце проведення: PUSHKIN AND GOGOL GALLERY (Alexandrinenstraße 4, 10969, Berlin)
Дати проведення: 25 січня – 5 лютого 2018
Години роботи: 12.00-19.00
Відкриття: 26 січня о 18.00
26 січня ц.р. о 18.00 відбудеться відкриття проекту «VERBATIX» українських художників Валерії Полянської, Макса Роботова (Sviter Art Group) та Івана Світличного - учасника Vorspiel Programm Міжнародного фестивалю мистецтва та цифрової культури transmediale 2018.
Проект VERBATIX створено з метою переосмислення архіву (художнього твору?). Він представляє своєрідну форму накопичення інформації за допомогою технологій і створених художниками програм: збирає й трансформує динамічний масив інформації в саундінсталяцію. Проект репрезентує архів художнього твору як його основу.
VERBATIX - це середовище, яке розповідає історію. Він спотворює інформацію й сам стає тотальним гіперпосиланням, створюючи одночасно новий продукт - гіпертекст, архів різних часів і прогалин. Гіперпосилання кардинально змінює рівень взаємодії з інформацією й занурює в неї глядача, зменшує дистанцію та вибудовує довіру до того, що відбувається саме зараз. Як елемент сучасних архівів, гіперпосилання є новою формою взаємодії з реальністю.
Проект VERBATIX вперше було показано в Українському павільйоні на 57-й Венеційській бієнале у 2017 році. У Берліні проект використовуватиме зібраний архів інформації, накладаючи на нього за допомогою створених художниками алгоритмів новий пласт.
Сайт фестивалю: https://2018.transmediale.de/
Сайт проекту: https://verbatix.de/
Партнери проекту:
Посольство України в Німеччині
Міністерство закордонних справ України
Асоціація майнерів України
Про художників:
SVITER art group – дует українських художників і музикантів Лери Полянскової та Макса Роботова. Їхній перший музичний проект відбувся у 2009 році, після якого вони розширили свої художні та кураторські проекти. Вони були учасниками «Інституції нестабільних думок» з 2015 , а також співпрацювали з організацією «01011101».
Наразі група разом з Іваном Світличним курує виставковим простором Shukhliada з метою підтримки незалежних проектів та їх інтеграцією за допомогою сучасних технологій.
Живуть та працюють в Києві.
Іван Світличний – український художник, який у своїй роботі досліджує звук як скульптуру. На перших стадіях виготовлення він експериментує з об’єктами та створює основу для скульптурного звуку. Абстрактні фізичні скульптури визначають шлях звуку та сприйняття його глядачем. Продовжуючи свої дослідження через перформанс та акції в конкретних просторах, Світличний переосмислює можливості цього процесу, щоб подати звук у якості скульптурного об’єкта.
Живе та працює в Києві.
Про кураторку:
Дар´я Придибайло-Пащенко – кураторка проекту VERBATRIX в Берліні. В Україні працювала в провідних культурних інституціях як Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал», Центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre та галерея Bottega. Протягом 2013-2015 була учасницею міжнародного об´єднання художниць та кураторок womanorial. Засновниця платформи Verum Corpus, де зустрічаються сучасні мистецтво та технології.
Живе та працює в Берліні.