Виступаючи перед учасниками конференції, Леонід Кожара позитивно оцінив виявлену сторонами готовність до зміцнення заходів довіри, пошуку прийнятного і життєздатного вирішення придністровської проблеми. Ця мета є пріоритетною і для України, яка нині головує в ОБСЄ, підкреслив він.
Реальним інструментом досягнення всеохоплюючого вирішення конфлікту є переговорний процес у форматі «5+2». Міністр відзначив, що безумовним досягненням є те, що вдалося зберегти динаміку і регулярність переговорів, їх результативність у вирішенні важливих питань для населення обох берегів Дністра.
Звертаючись до керівництва Кишинева та Тирасполя, Діючий голова ОБСЄ, Міністр Леонід Кожара привернув особливу увагу до необхідності докласти всіх зусиль для збереження стабільності і спокою у регіоні.
В рамках візиту до Німеччини Леонід Кожара також провів окремі зустрічі з Державним міністром Міністерства закордонних справ Німеччини Міхаелем Лінком, Прем’єр-міністром Республіки Молдова Юрієм Лянке та лідером Придністровського регіону Республіки Молдова Євгенієм Шевчуком.
Довідково: Конференція ОБСЄ високого рівня щодо зміцнення заходів довіри у процесі придністровського врегулювання у німецькому місті Ландсхут організована Місією ОБСЄ в Молдові спільно з Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Серед учасників конференції – делегації Молдови та Придністров’я на чолі з керівництвом сторін - Прем’єр-міністром Молдови Юрієм Лянке та лідером Придністров’я Євгеном Шевчуком. До складу делегацій входять політичні представники на переговорах з придністровського врегулювання, представники уповноважених структур економічної, соціальної галузей, транспорту, охорони довкілля та інших сфер діяльності.
Також беруть участь делегації посередників та спостерігачів у переговорному процесі з придністровського врегулювання у форматі «5+2» (України, РФ, ОБСЄ, ЄС, США), представники німецького уряду, міжнародні експерти.