28 жовтня - 70 річниця вигнання нацистських окупантів з України.
Україна завжди пам'ятатиме тих, хто ціною свого життя захищав її та визволяв.
Ми віддаємо данину пам’яті воїнам, які загинули в боях за звільнення України, і мирним жителям, що постраждали від дій окупантів.
Сьогодні вкотре зі зброєю в руках український народ змушений відстоювати свободу, незалежність і територіальну цілісність своєї Батьківщини. Порушивши основоположні принципи міжнародного права, Будапештський меморандум про гарантії Україні внаслідок відмови від ядерної зброї, одним з підписантів якого є Російська Федерація, її регулярні війська окупували Автономну Республіку Крим, вторглися на схід України, надаючи підтримку терористам, які розв’язали справжню війну проти Української держави та Українського народу. Таким чином, Росія стала на шлях тих, проти кого 70 років тому виступив весь цивілізований світ.
Сьогодні агресивна політика Росії підкріплена безпрецедентно високим рівнем ультранаціоналістичних та шовіністичних настроїв росіян, вийшла за рамки українського виміру і сприймається світовою спільнотою як загроза міжнародному миру і безпеці.
Україна сподівається, що події 70-річного минулого, а також пам’ять про мільйони загиблих у Другій світовій війні та тисячі жертв нинішньої агресивної політики російської влади, змусять нинішнє керівництво РФ вдатися до реальних кроків, які б сприяли виведенню військ з окупованих територій, припиненню вогню, врегулюванню ситуації на Донбасі і в Криму на засадах поваги до територіальної цілісності, суверенітету і недоторканності міжнародно визнаних кордонів України.