Глава ВРУ В.Гройсман та Президент Німецького Бундестагу Н.Ламмерт виступили у Києві за зміцнення міжпарламентської взаємодії
Президент Німецького Бундестагу Норберт Ламмерт у рамках візиту до української столиці зустрівся з вищими політичним керівництвом нашої держави. У центрі уваги співрозмовників перебувала актуальна ситуація на Сході України, перспективи припинення вогню і підтримка ФРН у питаннях подолання російської агресії і реалізації внутрішніх структурних реформ.
Під час зустрічі з німецьким колегою В.Гройсман висловив вдячність німецькій Стороні за участь у переговорах в Мінську та розв’язанні ситуації на Сході України, за підтримку у питанні захисту національного суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, а також її євроінтеграційного поступу. Керівник Парламенту висловив сподівання на підтримку Німеччиною позиції України щодо ухвалення під час саміту Східного партнерства у м.Рига рішення щодо запровадження безвізового режиму для наших громадян.
Своєю чергою, Президент Німецького Бундестагу наголосив, що нині «ми стоїмо перед викликом не лише перед Україною, але й перед європейськими країнами», оскільки йдеться про здатність «побудувати мирну Європу».
Пан Н.Ламмерт висловив сподівання, що перемозі над агресором сприятимуть реформи всередині України, що дозволить нашій державі стати сучасною і демократичною країною.
Під час зустрічі також йшлося про Спільну міжурядову заяву про надання Німеччиною кредитних гарантій у розмірі 500 млн. євро, підписану 7 січня 2015 р. у рамках візиту Прем'єр-міністра України до ФРН.
Голова Верховної Ради заявив про готовність звернутися до Кабінету Міністрів України з тим, аби прискорити представлення на розгляд німецької Сторони переліку об’єктів економіки і соціальної сфери Сходу України, які потребують невідкладної реконструкції та модернізації.
Сторони також обговорили питання щодо здійснення в України широкомасштабних реформ, зокрема, щодо внесення змін до Конституції. При цьому Голова Верховної Ради зазначив, що Парламент готовий до здійснення перетворень в частині законодавчого забезпечення реформ. За його словами, докорінне реформування усіх сфер життєдіяльності держави «дозволить дуже чітко дати відповідь щодо того, що Україна відбулася як європейська держава». «І на цьому шляху нам надзвичайно важлива Ваша підтримка», - сказав В.Гройсман, звертаючись до Президента Німецького Бундестагу.
У цьому контексті В.Гройсман і Н.Ламмерт обговорили питання щодо активізації міжпарламентської складової двосторонніх взаємин. Зокрема, Президент Німецького Бундестагу запросив Голову Верховної Ради відвідати Німеччину з візитом і наголосив на готовності до обміну досвідом розбудови парламентаризму у Німеччині.
Голова Верховної Ради також подякував німецькій Стороні за підтримку України у політичній та економічній стабілізації ситуації у східних регіонах України, особливо у відбудові інфраструктури у цих регіонах, за надання адресної технічної допомоги для забезпечення проживання тимчасово переміщених осіб із східних регіонів України.