• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Європейські цінності не продаються
Опубліковано 19 січня 2015 року о 13:06

Європейські цінності не продаються

Петро Порошенко, Президент України

Кілька тижнів тому я вітав на київському летовищі 146 українських військовополонених, яких нам вдалося звільнити у східноукраїнському промисловому регіоні Донбас – людей, які пережили катування і знущання, проте їхній дух боротьби був незламним; полонені у російській «гібридній» війні проти України, яка розпочалася з анексії Криму і згодом була спрямована на наші Донецьку та Луганську області. Сьогодні 7,6% нашої території знаходяться під контролем регулярних російських військ, а також фінансованих і підготовлених Росією бойовиків. Ця війна змінила мою націю. Своїм впливом на світовий порядок вона тепер змінює і Європу, і весь світ.

Завдяки «Революції гідності», відомій у Європі як «Євромайдан», українці ще до початку цієї війни довели: ми є демократичною європейською нацією. Однак, якщо ми прагнемо вистояти в цій війні, то всі європейці повинні стати трошки українцями. Як колись, говорячи про підтримку єдності і свободи Німеччини, проголосив президент Кеннеді: «Я - берлінець», і як мільйони європейців цими днями проголошували «Я - Чарлі», вийшовши на вулиці із закликами проти терору, я закликаю всіх європейців підтримати українську націю. «Я - українець» - в цьому гаслі йдеться про цінності, які скрізь у Європі надзвичайно важливі.

Жахлива терористична атака 13 січня на автобус біля містечка Волноваха на Донбасі , внаслідок якої загинуло 13 мирних осіб, а 15 було поранено, стала черговою ланкою з одного ланцюга: поруч із катастрофою боїнга MH-17 і паризькими терактіами 7 і 9 січня. Терористи обстріляли блокпост нашої армії, повз який щодня проїжджає багато мирних мешканців. – «Я - Волноваха».

Нашим громадянам важко уявити собі, що після всіх уроків ХХ століття в самому серці Європи потрапляють у військовий полон. Після уроків, з яких нам слід було повчитися, що цінності важливіші за економічні інтереси.

Сьогодні в Україні панує єдність щодо необхідності впровадження реформ, і ми рішуче налаштовані зміцнювати нашу обороноздатність. Разом з тим націю зміцнює її демократичний поступ через реалізацію свободи слова, підтримку справжнього громадянського суспільства, захист прав меншин. Як і більшість країн у Європі, які сповідують політику національного діалогу, толерантності і захисту спадщини різноманітних культур, Україна завжди з повагою ставилася до своїх національних меншин. Україна завжди намагалася повернути відчуття справедливості у світогляд тих народів, які за радянських часів зазнали утискань. Так, кримським татарам було знову відкрито шлях на півострів Крим. Сталін і Радянський Союз у ХХ столітті відібрали у тисяч татар їхню батьківщину.

Після анексії Криму Росією татари знову опинилися перед загрозою етноциду. У різних куточках України їм надається допомога як біженцям – так само, як і вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій Донбасу. Бувають випадки, коли кримська татарка, мати восьми дітей нині мешкає у Вінниці, у будинку, який був побудований за кошти українсько-єврейської громади у баптистському осередку. Католицький священик займається питаннями гуманітарної допомоги. Людські трагедії, війна і агресія не залишили байдужими серця мільйонів українців. Це об’єднує їх у співчутті й взаємній підтримці.

Звісно, Україна єдина не лише щодо турботи «за» людей, але й у боротьбі «проти» агресора. Попри жахливу криваву ціну, яку ми вже сплатили, дві третини українців підтримують необхідність оборони Донбасу. Після того, як нам вдалося зміцнити свою обороноздатність у 2014 році, ми сьогодні готові боротися за нашу державу. Тільки поглянувши в очі тим, хто на передовій стоїть за демократію і права людини, можна зрозуміти з якою рішучістю українська нація бореться за мир.

Ключовим питанням у вирішенні мирного врегулювання є Мінські домовленості, укладені у вересні 2014 року. Але цей шлях буде успішним лише тоді, коли всі умови зазначеної угоди будуть виконуватися без виключення та з повною відповідальністю, усіма її підписантами, в т.ч. РФ. Безвідповідальність при виконанні усіх зобов’язань унеможливить мирний процес врегулювання. Вона призведе до подальшого кровопролиття в самому центрі Європи, поширення тероризму і зростання нестабільності за її межами. З іншого боку, успіх Мінських домовленостей призведе не не лише до відновлення миру, а й змусить Україну піти шляхом спільних реформ та національного діалогу. Таким чином Європа могла б усьому світові довести значимість своїх дипломатичних зусиль.

          А ще Україна веде війну проти корупції. Суспільство цього вимагає, й тому ми з урахуванням високих світових стандартів започатковуємо роботу Національного антикорупційного бюро. При цьому, ми спираємося на досвід Грузії, Сингапуру та країн Балтії. Ми створили комісію з дев’яти громадян України та інших держав, які мають високі моральні принципи. Тільки так антикорупційне бюро зможе ефективно та нейтрально працювати. Боротьба з корупцією є вимогою для подальших успішних реформ з огляду на економічну кон’юктуру, прозорість і законність державного сектору. Вона є головним чинником у створенні нової України.

Звільнена від корупції та готова до реформ, Україна стане багатообіцяючим політичним та економічним партнером для Європи та Німеччини. Федеральний канцлер Ангела Меркель доклала величезних зусиль у проведенні останніх мирних перемовин, і ми цінуємо те непохитне завзяття, з яким Німеччина намагається викарбувати єдину, солідарну політику Європейського Союзу щодо України. Ця єдність свідчить про те, що європейський хребет є надто сильним, аби зігнутися під тиском економічних проблем. Вона доводить, що цінності не продаються.

Ми усвідомлюємо, що теперішній українсько-російський конфлікт завів Європу у найгірше за останні десятиліття протистояння між Заходом та Сходом. Одночасно з цим стає зрозумілим, наскільки дорогоцінною є європейська та євроатлантична інтеграція. Іронія російської агресії полягає в тому, що, відбуваючись у часи зростаючого євроскепсису щодо НАТО та ЄС, вона саме посилює їхні позиції. Святість свободи, толерантності, суверенності та демократії було підтверджено. Сьогодні ці слова скандують люди по всій Європі.

Після шокуючого тижня, сповненого трагічних подій у Франції, після терористичного нападу на автобус з мирними мешканцями в українській Волновасі, Європа має замислитися над двома речами. По-перше: цінності не продаються, і ми повинні зробити все, аби їх захистити. По-друге: демократичні нації лише разом можуть вистояти у війні за свободу теперішніх та майбутніх поколінь, задля життя без страху перед терористичною загрозою, який зараз відчуває Україна. У цьому питанні ми стоїмо разом. Ми є Європою і разом ми непереможні.

 

Франкфуртер альгемайне цайтунг, Петро Порошенко, Президент України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux