• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
«Нам потрібна зброя»
Опубліковано 09 лютого 2015 року о 18:27

«Нам потрібна зброя»

Інтерв’ю Посла України А.Мельника газеті «Тагесцайтунг»

Випуск 07.02.2015р.

ТЦ: «Чого Ви очікуєте від місії канцлера і президента Франції у Києві та Москві?»

Посол: «Ця ініціатива є дуже важливою і корисною, це важливий сигнал щодо єдності і солідарності з Україною. Важливо, що канцлер у ці важкі часи, коли ситуація на Сході України загострилася, докладає особистих зусиль до врегулювання. Ми сподіваємося на конкретні пропозиції і на досягнення єдності у питанні посилення політичного тиску на Москву. Зобов'язання, які Кремль взяв на себе у Мінську, повинні бути виконані.»

ТЦ: «Якими є Ваші очікування від Мюнхенської конференції безпеки?»

Посол: «Наш Президент П.Порошенко братиме участь у подіумній дискусії спільно з іншими главами держав і урядів. Заплановано низку двосторонніх зустрічей, насамперед, з канцлером А.Меркель і Віце-президентом США Дж.Байденом, Генсеком НАТО Й.Столтенбергом, Віце-президентом ЄС Ф.Могеріні. У центрі уваги завжди стоятиме питання, як нарешті досягти миру в Україні.»

ТЦ: «Яким є бачення Києва щодо цього?»

Посол: «Насамперед потрібно досягти припинення вогню. Тиск на російське керівництво слід збільшити, і ми вдячні, що ЄС за рахунок підвищення рівня санкцій сприятиме цьому. Зрештою, ми підійшли до межі, коли слід замислитися над постачанням додаткових озброєнь Україні. Якщо Україну зміцнити, посиливши її захисний потенціал, це суттєво підвищить ціну за подальшу ескалацію і для Росії ,і для контрольованих нею сепаратистів.»

ТЦ: «США і ЄС, принаймні в цілому, не підтримують ідею постачання зброї…»

Посол: «Питання стає дедалі гострішим. Адже ми всі бачили, що обіцянки, зафіксовані у Мінському договорі, в частині відведення важкої артилерії від лінії вогню, було порушено. Замість того мав місце масштабний наступ сепаратистів, внаслідок чого щодня гинуть солдати і мирні люди. Після чотиристоронніх переговорів у Берліні також було досягнуто чітких домовленостей – три дні потому відбувся жахливий терористичний наступ на Маріуполь.

ТЦ: «Хіба більше зброї не призведе до ще більшої кількості загиблих?»

Посол: «Постачання зброї нарешті сприятиме пошуку мирного вирішення. Оборонні озброєння мали б вплив на місцевих сепаратистів: якщо вони знатимуть, що розташування їх ракетних установок «Град» відстежується, а на випущений з них вогонь неодмінно буде завдано удару у відповідь, вони двічі подумають, перш ніж вдаватися до збройного наступу.»

ТЦ: «Чи вдасться отримати підтримку щодо цього питання на Мюнхенській конференції безпеки?»

Посол: «Ми вдячні очільнику Мюнхенської конференції пану Вольфгангу Ішінгеру за те, що він вважає цю ідею виваженою і доречною. Що іноді за допомогою зброї можна підсилити дипломатичну риторику.»

ТЦ: «Ви не припускаєте, що Путін можливо не має повномасштабного впливу на сепаратистів і їхні дії? Що він не в змозі відвести їх?»

Посол: «Це подача російської пропаганди. Однак, без потужної підтримки Москви, зброєю, технікою, військовими, це було б неможливим. У нас достатньо доказів. Москва все контролює і керує процесом. Ми очікуємо, що на початку 2016 набуде чинної сили Угода про асоціацію з ЄС. Російський уряд звичайно намагатиметься зробити все можливе, аби успішні реформи в Україні не відбулися. Путіну потрібні не лише Донецьк і Луганськ, він прагне впливу на всю країну, на наш зовнішньополітичний курс.»

ТЦ: «Можливо асоціація з ЄС і є тим чинником, який так роздратував Путіна і сепаратистів?»

Посол: «Яка небезпека може міститися в угоді, яка передбачає створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС? У контексті членства в НАТО – те ж саме – ми упродовж останніх місяців взагалі не говорили про бажання стати членом. Втім, коли було анексовано Крим, а військові дії на Сході активізувалися, ми на законодавчому рівні відмовилися від позаблокового статусу. Україна є незалежною державою, яка власноруч вирішуватиме, у якому напрямку рухатись. Цього ж вимагали й люди на Майдані.»

ТЦ: «Чи існує шанс інтегрувати сепаратистів в українське суспільство?»

Посол: «Ми переконані в цьому. Це наші громадяни. Якщо всі іноземні збройні формування буде виведено - як це передбачено Мінським протоколом – там буде створено передумови для проведення вільних виборів. Київ поважатиме рішення, яке приймуть місцеві громадяни. Люди прагнуть миру, спокою і добробуту. У регіонах ведення бойових дій наразі нічого немає – Київ щодня безкоштовно постачає газ, тепло, воду і струм. Такі поставки коштують Києву щодня 5 млн. євро, в обмін ми не отримуємо нічого».

"Тагесцайтунг",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux