• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Павло Клімкін: «Нам потрібна зброя задля миру»
Опубліковано 23 лютого 2015 року о 13:31

«Нам потрібна зброя задля миру»

Інтерв’ю провів Пауль Ронцхаймер

 

Незважаючи на погодження режиму припинення вогню, російські повстанці продовжують наступ у Східній Україні!

BILD запитав Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна (47 років): Чи все ще дійсна угода про припинення вогню?

Павло Клімкін: Мінська угода - єдиний шлях до миру. Ми готові йти цим шляхом. Проте напад терористів на Дебальцеве поставив під питання шанси на успіх Мінських домовленостей. Саме тому ми потребуємо сьогодні реального контролю над режимом припинення вогню та ефективної миротворчої місії. Інакше немає жодних гарантій, що знову не спалахне насильство.

 

BILD: Скільки солдатів насправді загинуло в Дебальцевому?

Клімкін: Поки що я не можу говорити про остаточні числа, їх у нас поки немає. На даний час йдеться про десятки загиблих та майже двісті поранених, в тому числі і важко поранених. Постійні обстріли перетворили Дебальцеве на місячний ландшафт. Крім того, місто перестало існувати як важливий транспортний вузол.

 

BILD: Зараз Ви вимагаєте миротворчої місії ООН. Як саме вона має виглядати і чи мають бути у цьому задіяні й німецькі солдати?

Клімкін: Нам потрібна гарантія, що Мінська угода буде дотримана. Хто буде противитись місії, яка принесе нам мир? Що стосується конкретної участі Німеччини в такій місії, то це має бути вирішено в Бундестазі. На мою думку, Німеччина могла б узяти на себе більше відповідальності у вирішенні конфліктів у Європі.

 

BILD: Росія налаштована проти місії. Існує якась альтернатива?

Клімкін: Російські війська уже тут, без жодних повноважень. Якщо Росія проти миротворчої місії, вона мусить це офіційно обґрунтувати. Росія досі не пояснила, чому вона проти мирної місії. Ми всього лише хочемо забезпечити дотримання Мінських домовленостей, які Росія теж підтримала.

 

BILD: Чи заплановані подальші чотиристоронні переговори?

Клімкін: Заплановано, що міністри закордонних справ зустрінуться наступного тижня у Нормандському форматі. Вирішальним у всіх переговорах є досягнення реального результату. Переговори - не самоціль.

 

BILD: Чи має Донбас здатись військовим силам Росії?

Клімкін: Донбас є українським і українським він залишиться. Регіон окупований проросійськими терористами, так само як і Крим - російськими військовими силами. Але це зміниться. Завдяки гібридній війні Росія зараз хоче колонізувати Донбас. Проте час колоній належать до історії, а не до сучасності. Росія у своєму сприйнятті світу залишилась десь між XVII та XVIII століттям. Два тижні тому, коли бої за регіон Дебальцевого лише почались, відбулась евакуація цивільного населення з Дебальцевого під наглядом ОБСЄ. Люди мали вибір: виїхати до районів, що знаходяться під контролем української влади, чи на території, зайняті терористами. Десять автобусів були переповнені людьми, які їхали до нас. Один єдиний автобус поїхав до сепаратистів. Це були чесні вибори, які показали нам, чого хочуть люди від Донбасу, та кому вони довіряють.

 

 

BILD: Чого хоче досягти, на Вашу думку, Президент Росії Путін в Україні?

Клімкін: Йдеться не про Україну, а про Європу. Поставте собі питання, чого хоче досягти Кремль у Європі. Мир та стабільність є важко здобутим результатом європейської інтеграції. Дебальцеве - це удар в обличчя ЄС! Ми разом досягли конкретних домовленостей, які потім були порушені однією зі сторін. І ми це просто проковтнули! ЄС хоче й далі з усім миритись? Захищати Україну для Європи зараз рівноцінно її захисту самої себе.

 

BILD: Як зараз має відреагувати Захід?

Клімкін: Наш посил, що Україні має бути надана сучасна зброя для самооборони, залишається, на жаль, досі актуальним. Це врятувало б життя наших солдатів і відлякало б териростів від подальших нападів. Ця зброя нам потрібна для захисту, а не для нападу. Ми не просимо поставок танків або реактивних систем залпового вогню, натомість нам потрібні протитанкові системи, транспорт або зашифроване радіоустаткування. На політичному рівні нам потрібно ще більше тиску на Москву з боку міжнародної спільноти задля виконання на практиці обов’язків, взятих на себе у Мінську. У розпорядженні Заходу є чимало засобів тиску, як політичних, так і економічних.

 

BILD: Лідер сепаратистів Захарченко заявив про напади на Маріуполь та Харків. Чи чекаєте Ви війни за ці міста?

Клімкін: Якщо Ви хочете говорити про подальші дії терористів, Ви маєте ставити це питання в Москві - всі дії Захарченка сплановані  Москвою.

 

БІЛЬД, Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux