• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Новий український Посол відвідав Тюрінгію і клопотав про допомогу в цілях розвитку
Опубліковано 10 березня 2015 року о 14:08

Новий український Посол відвідав Тюрінгію і клопотав про допомогу в цілях розвитку

(http://www.thueringer-allgemeine.de/startseite/detail/-/specific/Neuer-ukrainischer-Botschafter-besuchte-Thueringen-und-warb-um-Aufbauhilfe-266641887 10.03.2015)

 

Ерфурт. Офіційні візити послів до федеральних земель належать до дипломатичного протоколу. Як правило, під час них обмінюються люб’язними реченнями, констатують позитивне становище зв’язків та гарантують взаємну волю до розвитку.

 

 

В понеділок увечері відбулась розмова Посла України в Німеччині Андрія Мельника (зліва) та головного редактора Thüringer Allgemeine Пауля-Йозефа Рауе з читачами газети у Ерфуртській міській та регіональній бібліотеці. Фото: Marco Kneise.

 

У понеділок Ерфурт відвідав Андрій Мельник, який від початку року обіймає посаду Посла України в Німеччині. Війна у країні, безумовно, мала вплив на характер бесіди, яка була б жвавішою за інших умов.

На жаль, порядок денний на даний час визначає військова дипломатія, стверджує 39-річний дипломат, який є довіреною особою прем’єр-міністра Яценюка.

“Новій людині в Берліні”, як його називала українська преса в честь його призначення, довірено заспокоїти німецьких інвесторів та переконати їх у тому, що війна не охоплює усю територію України та інвестиції в країну лише вітаються.

 

Нелегке завдання, і за круглим столом Посла в Торгово-Промисловій Палаті часто звучали слова “надія”, “оптимізм” та загалом багато тверджень в умовному нахилі. Адже переоцінка економічних відносин, як констатував Генеральний директор Палати Геральд Груссер, очікувано розчаровує.

 

Від початку кризи в Україні економічні контакти неухильно знижуються. У минулому році обсяг експорту компаній Тюрінгії в Україну склав всього 51 млн євро. Це навіть не зниження, а справжній обвал, більший ніж на третину. Але при цьому фундамент існує, адже 187 підприємств Тюрінгії підтримують стабільні торговельні відносини з Україною. І так, існує оптимізм з огляду на угоди про вільну торгівлю і Мінські домовленості щодо мирного процесу. В той самий час Генеральний директор Палати Груссер наголосив на безпеці для інвесторів, яка має бути дотримана, і тим зачепив важку тему.

 

Посол, у свою чергу, теж дотримується оптимістичної точки зору, коли говорить про хитку надію на втілення в життя Мінська-ІІ. Навіть у той час, коли на Сході ще далеко до контролю України над кордоном. Поставки озброєння для оборони, на жаль, виявилися табу, та він може це зрозуміти. Але в такому разі, країну необхідно виручати економічно.

 

Освіта молоді

 

Аби підкріпити цей обережний оптимізм, економічні представники Торговельно-Економічної Палати розповіли під час круглого столу про проекти, наприклад, про надання освіти в готельному секторі 13 молодим людям. У травні мають бути підписані контракти про навчання.

 

Проект має місце у Львові, що має бути особливо приємно для Посла, адже він сам походить з цього західно-українського міста.

 

Але йдеться, природно, про майбутнє всієї країни та її інтеграцію в Європу. Жодна країна, за словами Мельника, не платила за цю мету таку високу ціну. І продовжує платити. Тому що люди все ще вмирають у цій війні щодня.

 

Відбудова займе десятиліття. І не лише відбудова. Тут також йде мова про нові структури, які на даний момент потрібно створити у всіх галузях. Україна - це країна у війні. Але хоче також бути країною, що пробуджується.

Ми раді кожному сигналу підтримки, каже Посол Мельник. Також і з Тюрингії - і це, мабуть, найважливіше послання від Посла.

Thüringer Allgemeine,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux