• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Надія на встановлення миру
Опубліковано 13 березня 2015 року о 11:00

Надія на встановлення миру

 

Під час свого візиту в Тюрингї новий український Посол дізнався, що місцеві компанії не тільки ведуть торговельні відносини з його країною, але й інвестують у фахові сили у Львівській області.

 

Ерфурт: Тюрингія в Україні відома не лише через Гете та Шиллера, каже Андрій Мельник, але і через Веймарську Республіку. Історична ремінісценція, як це і прийнято під час першого візиту нового посла в Республіці.

 

“Я б хотів працювати у час миру”, - додав Мельник, - “але на сьогодні у нас на 90 відсотків військова дипломатія”.

 

Більш ніж 6000 людей загинуло на сході України, понад один мільйон біженців в країні та нестійке перемир'я - драматичні обставини, за яких відбувалось перебування нового Посла в Ерфурті. Також і особливо в економіці свої глибокі сліди залишили державна криза та війна: одна п'ята частина промисловості зупинила свою працю або зруйнована, валовий внутрішній продукт минулого року знизився на десять відсотків. Національна валюта втратила з кінця грудня 40 відсотків своєї вартості, країна у великих боргах.

 

Мельник схвалює роль Німеччини під час переговорів у Мінську і сподівається на економічну підтримку, а саме з допомогою гарантійного фонду для забезпечення ведення зовнішньої торгівлі.

 

2014 рік, за словами Мельника, був “найжахливішим роком” для України з часів її незалежності. “Хорошою новиною є те, що ми вижили”,- наголосив Посол.

 

Якщо слабке перемир'я буде тривати, уряд зможе провести реформи: державні витрати повинні бути скороченими на десять відсотків, ціни на електроенергію, що на сьогодні все ще субсидовані, необхідно пристосувати до ринкових цін, необхідно спростити податки та побороти корупцію. Уже є позитивні сигнали: завдяки відкриттю ринків ЄС збільшився експорт в Західну Європу, експорт в сільському господарстві зріс аж на 16 відсотків.

 

Тепер необхідно підсилити захист закордонних інвестицій, вважає Геральд Груссер. Необхідно уможливити для приватних підприємств трансфер капіталу в євро або в долари. Керівник Торговельно-Промислової Палати в в Ерфурті запросив Мельника а також радників з питань бізнесу в Україні на розмову. До 2009 року Україна вважалася в Тюрингії динамічним експорт-ринком, пояснив Груссер, 184 підприємств в Республіці були в економічних стосунках з Україною. Від початку війни минулого року експорт впав приблизно на одну третину до 51 млн євро в рік - це менше ніж експорт до Люксембурга.

 

Незважаючи на зміну влади, революцію на Майдані та війну, контакти на європейському та національному рівні ніколи не припинялись - регіональне партнерство між Тюрингією та Львівщиною продовжується вже десятий рік. І глибоко сягає економіки, що стосується питань Торговельно-Промислової Палати. Імовірно, у травні буде підписана програма, яка надасть молодим львів’янам можливість отримати визнану в Європі вищу освіту в готельному та гастрономічному промислі. 13 випускників місцевих коледжів вже працюють над отриманням диплому про знання німецької мови на рівні B-2 і розпочнуть навчання у підприємствах Тюрингії.

 

Після того модель має бути розширена в промислово-технічній сфері, вважає Томас Фальбуш з Торговельно-Промислової Палати. У Neanderklinik GMBH в м. Нордхаузен починаючи з липня 2014 року працюють вже 15 українських спеціалістів як молодший та середній медперсонал, договір про кооперацію з місцевою владою та Львівським медичним коледжем гарантує визнання диплому про освіту, стверджує директор Мартіна Рьодер. Надзвичайно важлива пропозиція була представлена K-Utec AG Salt Technologies із Зондерхаузена: після проведення досліджень на місцях були розвинені технології для знешкодження двох недіючих калійних рудників, що складали загрозу ґрунтовим водам.

Подальші наміри, які ініціює представниця Західної України в Тюрингії Ліліана Христишин, стосуються, наприклад, підтримки стартапів, розвантаження транспорту в центрі Львова та кооперації виробників електроніки між містами Гера та Львів.

Ostthüringer Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux