• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Віталій Кличко: Я постійно отримую погрози
Опубліковано 30 березня 2015 року о 13:15

Віталій Кличко: Я постійно отримую погрози

 

Оснабрюк. В своєму інтерв’ю мер Киäва розповідає про особисту безпеку, взаємодію з правою партією “Свобода” та про Володимира Путіна. Крім цього він також розповів, чому він звинувачує Росію в “крадіжці” і як Україна може цьому протидіяти. 

 

Пане Кличко, з червня 2014 року Ви посідаєте посаду мера Києва. Коли Ви прийнялі свою посаду, Ви проголосили “нульову толерантність” до корупції. Які зміни відбулись на сьогодні?

 

Міська влада здійснила аудит бюджетних видатків. Ми передали всі звіти про порушення закону, для того щоб правопорушники змогли постати перед судом. На початку ми змогли виявити зловживання коштами місцевого бюджету на суму 70 млн. гривень (більше 6 млн. євро), пізніше нам вдалося виявити подальше зловживання на суму в 300 млн. гривень (близько 27,2 млн. євро). Також ми виявили величезну корупційну мережу, яка упродовж одинадцяти років діяла в столиці. Києву нанесено шкоди приблизно на 3 млрд. гривень. Усі звіти від аудиторів ми передали до правоохоронних органів.     

 

Як Ви протидієте корупції?

 

Сьогодні Київська міська адміністрація є однією з найбільш прозорих в Україні: ми приймаємо рішення відкрито. Громадськість отримала можливість бути присутньою на всіх засіданнях міської ради. Ми працюємо над введенням електроної бюджетної системи – кожний громадянин України повинен отримати можливість прослідкувати рух кожної гривні з міського бюджету. Корупція живе в “тіні”. Ми виводимо всі процеси на світло для того, щоб у корупції не залишилось шансу. 

   

Як можна припинити конфлікт в Україні? Яке рішення Ви вважаєте за доцільніше: політичне чи військове?

 

Україна докладає всіх зусиль для того, щоб вирішити цей конфлікт на сході країни мирним та дипломатичним шляхом. Я вже досить часто говорив: Україна дотримується умов перемир'я. На жаль, цього не можна сказати про Росію.

 

Яка ситуація з дотриманням Мінської угоди?

 

На жаль друга сторона не повною мірою дотримується всіх домовленостей перемир’я. Це також стосується Мінської угоди: Україна відвела свою важку артилерію – але повстанці і надалі обстрілюють ракетами міста та села на сході України. Кожного дня гине цивільне населення та українські солдати. Знову і знову з Росії через українську границю в донецький район прибувають вантажівки. Начебто йде мова про гуманітарну допомогу. Але ані українська прикордонна служба ані міжнародні спостерігачі не знають, що саме вантажівки привозять в Україну. Можливо, таким чином постачається зброя з Росії в Україну, і навпаки, з України вивозять в Росію обладнання з стратегічно важливих промислових підприємств. З моєї точки зору, це крадіжка. За це Україна подасть скаргу до міжнародного суду.

 

Чи потребує Україна зброю від Заходу?

 

В даній ситуації Україна потребує зброю від Заходу. Моя країна сьогодні - форпост, який стримує агресію Росії в самому серці Європи. Якщо Україна програє війну за її європейське майбутнє, тоді програє і Європа. Це ми повинні розуміти.

 

Що Ви вимагаєте від Німеччини?

 

Україна потребує підтримки у її стараннях відстановити мир. Україна захищає її право розвивати демократичне суспільство, а також її право на незалежність та суверенітет. Ми також просимо ввести сильніші санкції проти Росії та подальшу фінансову підтримку України для того, щоб ми змогли провести реформи.  

 

Чи можливе довготривале перемир’я з Путіним?

 

Сьогодні ми бачимо, що жодні домовленості з Путіним не діють. Тому спершу потрібно встановити перемир'я. І лише тоді можна говорити про те, чи можливе довготривале перемир'я з Путіним, чи ні.   

 

Ви колись висловили побоювання, що, якщо Путіна не спинити, російська армія дійде до Майдану. Це побоювання все ще актуальне?

 

Ці побоювання актуальні. У нас є докази, що Росія робить все можливе для того, щоб загострити ситуацію в Україні. Росія зробила багато спроб, для того щоб дестабілізувати ситуацію в Україні: шляхом залякування, створення паніки та шляхом підриву основи нашої державності. Це означає, що наш північний сусід все ще намагається всіма можливими методами зашкодити Україні розвинутися  в успішну, демократичну європейську державу. Але ми будемо боротися за нашу свободу, за нашу країну та нашу незалежність.

 

Чи боїтесь Ви за Вашу особисту безпеку через конфлікт в Україні?

 

Я постійно отримую погрози. Але це не означає, що я оточу себе великою кількістю охоронців та перестану виходити на вулицю. Кожен день я йду до мешканців Києва, їду в метро, ходжу по вулицях та відвідую заходи. Я відвідую театр та концерти. Минулого тижня був на футбольному матчі Динамо Київ, регулярно відвідую громадські місця. Я з великим задоволенням спілкуюсь з людьми.

 

В України не лише проблеми з війною на Сході, але також економічні. Як можна їх вирішити?   

 

Економічні проблеми можна вирішити лише за допомогою негайних реформ. На жаль, це відбувається не так швидко, як ми б цього хотіли. Але немає іншого шляху. Успішні реформи це єдиний шлях в боротьбі з бідністю. Це також шлях до миру і незалежності.  

 

Ваш брат Володимир в інтерв'ю з французьким журналом “L’Equipe” сказав, що боїться Третьої світової війни. Ви згодні?

 

Сьогодні багато людей цього бояться, вони розуміють, що насправді відбувається в Україні. Тут справа не лише в агресії проти Україні, але і проти європейських цінностей, проти права людей на самовизначення, порушення державних кордонів і суверенітету нашої країни, яка знаходиться в самому серці Європи. 

 

В Оснабрюці відбулися значні дебати у контексті Вашого візиту. Критики звинувачують Вас в тому, що Ви співпрацюєте з крайньоправою партією Свобода. Це правда?

 

Яка саме співпраця? Наразі існує величезна кількість маніпуляцій через російську пропаганду. І на жаль багато людей потрапляють під цей вплив. Партія “Свобода” була одна з політичних сил, яка стояла на Майдані. Там, ми разом боролися проти режиму Януковича, як і мільйони україців в Києві та в інших українських містах. Тепер говорити про будь-які домовлености просто не має сенсу.

 

Хіба це не було помилкою співпрацювати з партією «Свобода»?

 

Я вже відповів на це питання.

 

Сьогодні у Вас є ще зв’язок з членами партії «Свобода»?

 

Я вже відповів на це питання.

 

Наступне звинувачення є те, що Ви, будучи мером Києва посприяли тому, щоб винні за смертельні постріли на Майдані не постали перед судом. Що Ви скажете про це? 

 

Це абсолютна брехня та спекуляції. Я завжди наголошував, що причетні до стрілянини на Майдані повинні нести відповідальність за скоєне. І те, щоб розслідування було відкритим. Суспільство повинно знати, хто віддав наказ і хто  його виконав, вони повинні побачити, що злочинці будуть покарані.     

 

 

 

 

Neue Osnabrücker Zeitung,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux