• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Український міністр економіки: “Я розчарований”
Опубліковано 08 квітня 2015 року о 15:53

 Український міністр економіки: “Я розчарований”

 

Український Міністр економіки розповідає про флірт Греції з Володимиром Путіним, майбутнє його країни та свою місячну зарплату.

 

Пане Міністре, Ви Біблію читаєте?

 

Я католик, тому, так, звичайно, уривками.

 

Боротьба між Давидом та Голіафом, чи нагадує Вам ця боротьба Ваше теперішнє становище?  

 

Ми дійсно знаходимося в надзвичайно важкій ситуації. На Сході країни лютує війна, одночасно нам доводиться боротися із значним занепадом економіки. Але, завдання Міністра - дивитися в майбутнє.  

 

І Вам це вдається?

 

Ось уже 100 днів я займаю цю посаду, і насправді, вже є перші реальні результати. В України є значні проблеми регулювання, у нас найгірші умови регулювання в усьому світі. В даний момент, ми прийняли два закони та приготували і запустили в життя інші 171 законодавчі ініціативи з метою це змінити.

 

Наприклад?

 

У нас були сертифікати, які послабляли внутрішню торгівлю: Той, хто хотів відвести пшеницю в іншу частину країни, був змушений звертатися до органів влади за сертифікатом для кожної тонни вантажу. Кожний сертифікат коштував підприємству приблизно один долар. Ми скасували ці бар'єри - і також багато інших.

 

Цього недостатньо: в 2014 році, згідно з МВФ, валовий внутрішній продукт України зменшився на 6,8 відсотків. Цього року МВФ прогнозує зниження на цілих 7 відсотків.

 

Але це вже початок. Якщо нам вдасться реалізувати ці закони протягом наступних дванадцяти місяців, тут я налаштований оптимістично, тоді ми зможемо здобути 25 місце в рейтингу “Легкості ведення бізнесу”. Кожне здобуте місце в списку означає зростання іноземних інвестицій до $ 600 млн.

Ваша країна прагне членства в ЄС, що може Ваша економіка запропонувати ЄС?

Україна була житницею Європи: До недавнього часу ми були сьомим найбільшим експортером пшениці в світі. Але через те, що значна частина нашого аграрного господарства знаходиться на тимчасово окупованих територіях, ми опустилися на десяте місце. Минулого року нам все ж таки вдалося досягти рекордного рівня, 63 млн. тонн,  в зборі врожаю - в ближчому майбутньому ми сподіваємось досягнути позначки в 100 млн. тонн.

Сільське господарство - галузь майбутнього? Це не надто звучить як стратегія стійкого зростання…

Ми також сподіваємось укріпитись і в інших галузях промисловості, але це вимагає часу. Є гарні шанси створити в Україні ІТ-кластер, який сприятиме припливу робочих місць з-за кордону. Враховуючи відносно низькі витрати на робочу силу і нашу інфраструктуру, у нас є конкурентні переваги.

Поруч з війною та надмірним регулюванням, корупція є наступною проблемою для Вашої країни. Як Ви плануєте вирішити цю проблему?

 

Чим меншу роль відіграє правління в економіці, тим менша корупція. Бо там, де держава й інтереси приватного сектора стикаються, може виникнути корупція. Я різко зменшив кількість працівників у своєму міністерстві - на 30 відсотків у першому місяці, та на 50 відсотків за цілий рік. Я звільнив багато заступників міністрів і більшість глав відділів та одночасно привів у міністерство нових людей, які раніше не працювали в сфері державного управління. Я сподіваюсь, що до цього часу ми запустимо в рух адміністративні реформи, які дозволять нам скоротити бюрократію. Якщо нам це вдасться, тоді ми зможемо збільшити зарплатні працівників нашого міністерства.

 

Тоді можна спитати, скільки заробляє український Міністр  економіки?

 

Приблизно 200 доларів.

 

Ви були успішним інвестиційним банкіром і вирішили за 200 доларів в місяць модернізувати державу, економіка якої знаходиться на межі колапсу. Що змусило Вас прийняти таке рішення?

 

Я живу в Києві, на вулиці, на якій відбувалися протести. Я спостерігав за ними з вікна і я, як і кожен в цьому місті, їх підтримав. Я живу в Києві 6 років, я одружений зі своєю дружиною, українкою, понад 10 років. Тому, я не чужинець в цій країні. Для мене це була велика честь, коли мене, після протестів, спитали чи я хочу допомогти відбудувати країну.

Ви щойно говорили про “тимчасово окуповані регіони”, отже Ви вважаєте Крим ще не втраченим?  

Звичайно, ні. Цей регіон був частиною нашої країни, таким і залишиться. Я повний оптимізму, що ми зможемо дипломатичним шляхом вирішити це питання.

У зв'язку з політикою Росії, Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк попереджав про «загрозу світового порядку». Ви поділяєте його оцінку?

Однозначно. Росія створила конфлікт, в ході якого, між тим, уже понад 6000 людей втратили своє життя, і ще 15 000 були поранені. Більше того, європейські кордони перевстановлюють, тим самим ставлячи під загрозу стабільність усього регіону. Мені зрозуміло, що в світі відбуваються також інші події. Але Україна бореться не тільки за своє існування, але і за стабільність на цілому континенті.

В середу грецький прем'єр-міністр Тсіпрас вирушить з візитом до РФ. Ходять чутки, що будуть вестись розмови про надання російської фінансової допомоги для Греції. Це може зашкодити санкціям ЄС?  

Я насправді дивлюся з великим занепокоєнням на зростання незгоди та відсутність єдності європейських держав у їхньому ставленні до Росії. В нашій країні викрадали, били та знущалися над людьми. Багато з них втратили своє життя, тому що вони виступили за європейські цінності. Це розчаровує, коли бачиш, що деякі країни в Європі надають перевагу короткостроковим економічним перевагам над життям людей.

Назад до Давида та Голіафа: Ви інколи боїтесь, що можете зазнати поразки?

Ні, хто старається і вкладає своє серце в роботу, той пожне позитивні результати.

Tagesspiegel, Міністр економіки України А.Абромавічус

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux