• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
“У нас немає жодних виправдань, ми прагнемо результатів”
Опубліковано 22 травня 2015 року о 13:07

“У нас немає жодних виправдань, ми прагнемо результатів”

 

 

Пане Клімкін, які у Вас очікування від Саміту між ЄС та країнами Східного Партнерства, в якому приймає участь також і Канцлер Меркель?

 

Клімкін: Моя країна очікує від Саміту в Ризі визнання як європейської країни. На сьогодні ми хочемо отримати конкретні гарантії, що Україна підходить для майбутнього членства в Європейському Союзі і, що Україна має шанс в майбутньому кандидатом стати кандидатом для вступу в ЄС. Ми хочемо бачити світло в кінці тунелю, ми рішуче потребуємо європейської перспективи. Це б надзвичайно посприяло настрою та самому процесові втілення реформ в життя в Україні.

 

Що ще є для Вас важливим?

 

Ми також очікуємо від Саміту надання згоди для безвізового режиму наступного року для громадянин України, для того щоб, вони могли без проблемно подорожувати в ЄС. Ми знаємо, що для цього нам необхідно провести деякі реформи, але ми запевняємо ЄС, що нам це вдасться.

 

Чи не почнуть тоді українці масово залишати Україну?

 

Я Вас запевняю, що безвізовий режим не спричинить міграційну хвилю в Європейський Союз. У нас є перший досвід в порядку здійснення прикордонного руху в деяких містах. Вільне пересування дасть українцям відчуття, що вони також є частиною Європи. Біометричні паспорти забезпечать максимальну безпеку, рух подорожуючих можна буде в будь-який час відстежити.

 

В Ризі обговорять також співпрацю між Києвом та Брюсселем.

Це дійсно так. Тому ми потребуємо ратифікацію цілої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у всіх країнах-членах, для того щоб, угода була реалізована якомога швидше. Це також є дійсним і для Угоди про асоціацію, яка була укладена між Молдовою, Грузією та ЄС. Це важливо, тому що ми прагнемо повної інтеграції в ЄС. Угода про асоціацію є центральним інструментом для налаштування наших законів та норм в усіх сферах під європейські стандарти, тобто під аcquis communautaire.

Довіра ЄС до  Президента Порошенка та коаліційного уряду постраждала через не успішне проведення реформ. Чи очікує Захід занадто багато від Києва?   

Ні. У нас немає жодних виправдань. Ми не можемо сказати, що російська агресія сидить у нас на шиї, і через це ми мусимо сповільнити темп проведення реформ. Ми а хочемо результатів. Ми знаємо, що реформи це єдиний шанс стабілізувати країну та зміцнити її в боротьбі з агресією Росії.

Це все гарні слова

Я Вас прошу! За минулі місяці ми досягли більшого а ніж за останні 10 років. Це не патетична фраза - це правда. Реформа поліції та судової системи, дерегулювання. Ми вже багато чого досягли і продовжуємо далі. Тепер ми будемо проводити конституційну реформу з чітким фокусом на децентралізацію. Ми хочемо надати більше прав районам та муніципалітетам. В кінці жовтня цього року ми проведемо вільні та справедливі регіональні вибори під міжнародним наглядом. В залежності від результатів виборі можне буде говорити про особливий статус сьогоднішніх сепаратистських районів.    

Чи можуть лідери сепаратистів висувати свої кандитатури на виборах?

Ми створили робочі групи, які вирішують такі питання. Наразі я не можу Вам відповісти.

Ви вимагаєте миротворчі війська в Україні. Чому?

Я знаю, у нас є ОБСЄ. Вона важлива для контролю та деескалації. Але ОБСЄ на тривалий час не вистачить. Нам необхідна місія ЄС, яка покаже свою присутність та візьме на себе відповідальність. Вона може нам допомогти побудувати структури верховенства закону, забезпечити стабільність в країні, провести вільні вибори та покращити контроль над границею з Росією. Це може бути цивільна місія, або цивільно-військова місія ЄС, яка б складалася з поліцейських, судового персоналу та військовослужбовців.

І як повинно це відбутися?  Москва блокуватиме Раду Безпеки ООН.

Для цивільної місії мандат ООН не потрібен. Але країни-члени повинні самі вирішити, чи їм потрібен мандат ООН для надіслання такої місії. Можна і без, ЄС вже це продемонструвала на Західних Балканах.

Мирний процес застряг, Мінські домовленості від лютого 2015 повною мірою не будуть реалізовані до кінця цього року,  якщо взагалі. Цей договір взагалі ще діє?

Я бачу це по іншому. Мінську домовленості це єдиний шлях вирішення проблем України. Інших альтернатив немає. Тут представлені деескалація, стабілізація та чутки правила для майбутнього Донбасу. Україна втілить кожен пункт домовленостей в життя. Через нас Мінську домовленості не зазнають провалу.

Тоді чому не пересилає Київ пенсії населенню на окупованих територіях сепаратистами? Це не відповідає Мінським домовленостям.

Ми пересилаємо гроші. В Донбасі офіційно проживають 1,25 млн. людей, у яких є право на отримання пенсії. Ми сплачуємо пенсії 950.000 громадянам. З рештою ми не можемо зв’язатися, тому що в Донбасі не працює банківська система. Ми пробуємо вирішити цю проблему.

Чи може коли не будь російська мова стати другою офіційною мовою після російської в Вашій країні?

Кожна група населення в майбутньому буде сама вільно вирішувати, якою мовою їм спілкуватися між собою та з місцевими органами влади. Хто хоче розмовляти російською мовою, нехай нею і розмовляє. Хто хоче розмовляти грецькою чи угорською, нехай ними і розмовляє. Ми хочемо децентралізовані рішення. Українська залишитися офіційною мовою.

Поряд з невирішеними політичними питаннями, в України є ще й зовсім інша проблема: триваюче насильство. Фронт лише 10 км. від морського порту Маріуполь.

Ми зареєстрували на Донбасі тривале спорудження логістичні пункти та тренувальні табори. Вони і надалі отримують боєприпаси та зброю з Росії. Тисячі солдатів знаходяться на території України, пару днів тому назад ми змогли затримати двох російських солдатів. Росіяни спробували їх вбити після того, як ми їх спіймали.

Що буде з Маріуполем?

Маріуполь важлива стратегічна ціль для терористів, тому що це місто забезпечить зв'язок з Кримом. Кожного дня ми очікуємо нападу, це може трапитися в кожну хвилину, але українські військові до цього готові. Населення в Маріуполі є проукраїнським, воно мужнє, це вражає. Але тут також йдеться не тільки про Маріуполь. В Донбасі є багато небезпечних місць, в яких може поширитися насилля.

В червні ЄС вирішуватиме про продовження санкцій проти Росії. Чого Ви очікуєте?

Ми розраховуємо на те, що ЄС продемонструє свою повну солідарність та продовжить в червні санкції проти Росії. Немає абсолютно жодних причин цього не робити. Російська агресія триває без послаблень і далі. Москва порушила міжнародні правила. Москві важливий не тільки Донбас, але вся Україна, тут йдеться про сферу впливу, тут йдеться про іншу Європу.

"Die Welt", Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux