• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Заступник Голови Верховної Ради: “Ми мусимо достукатися до людських сердець”
Опубліковано 16 червня 2015 року о 18:31

Заступник Голови Верховної Ради: “Ми мусимо достукатися до людських сердець” 

 

Попри війну український уряд та парламент працюють над фундаментальними реформами. При цьому Польща вважається очевидним союзником.  

 

Погані новини з місця бойових дій на Сході України не вщухають, однак, незважаючи на це, парламентарі в Києві мужньо намагаються у демократичний спосіб змінити свою країну та з допомогою фундаментальних соціальних реформ отримати підтримку серед населення. Принаймні так звучить головне послання віце-спікера парламенту в Києві Оксани Сироїд. Минулого тижня вона відвідала Берлін разом з головою фракції партії “Самопоміч” Олегом Березюком з метою пошуку політичної підтримки та отримання технічних знань та досвіду. Під час парламентських виборів восени 2014-го року “Самопоміч” отримала майже 11% голосів виборців, більше того вона отримала прямий мандат у Львові та стала частиною коаліції Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

 

 

Під час інтерв'ю парламентарі, які позиціонують себе як молоде та бажаюче змін покоління політиків країни, дали чітко зрозуміти, що мова йде про реорганізацію всієї адміністративної та правової системи. Сироїд та Березюк визнають, що війна з керованими Росією сепаратистами ускладнює проведення необхідних реформ та сповільнює швидкість їх втілення. Проте, на їхню думку, певні важливі успіхи вже досягнуто. Після падіння режиму колишнього президента В. Януковича в 2014-му році та фактичної ревізії держбюджету була проведена справжня реструктуризація фінансової та податкової адміністрації. Країна була “розкрадена” колишньою адміністрацією Януковича, зауважив Березюк. Високі податки спричинили процвітання тіньової економіки.          

 

Водночас, незважаючи на війну, було досягнуто певної стабільності в сфері державного управління. Вперше відбувається реальна комунікація між президентом та парламентом, зазначила О. Сироїд, більше того, зміни в політичних та парламентерських процесах стали помітними для населення. Рівно рік тому підприємець та колишній олігарх Петро Порошенко став президентом України, щоправда, з огляду на постійні бойові дії, також і полководцем. В найскладніших обставинах він обійняв найвищу державну посаду, сповнений впевненості та надії. Відкриті і прозорі структури є новими для країни, яка ще донедавна керувалася радянськими суспільними ідеалами.    

 

“Дуже багато російської пропаганди досі є”, критично зауважив Березюк, який серед іншого виступає за деолігархізацію економіки. Корупція все ще залишається значною перешкодою на шляху реформаторів, і, на думку політиків, одними лише законами це неможливо подолати. Тому з цього приводу було проведено низку серйозних розмов з генеральним Прокурором України. У правовій системі також спостерігаються певні успіхи. “Повернення до радянських традицій більше не буде”, сказав Березюк та одночасно пояснив обсяг соціальних реформ: “Нам необхідні дерегуляція, децентралізація, та демонополізація”. Парламентарії  сподіваються, що через три роки реформи стануть успішними.

 

Найскладніші випробовування досі перебувають поза політичною площиною: головне завдання - повернути довіру населення до державних органиів “Люди не довіряють державі, водночас населення боїться держави”, пояснив Березюк, а О. Сироїд сформулювала це наступним чином: “Ми мусимо достукатися до людських сердець”. Українці готові страждати лише тоді, коли, бачитимуть ефективне управління, яке професійно працює. Наближення до Європейського Союзу, на думку молодих лібералів, повинно стати збагаченням у плані “людських цінностей”.

 

Своїх польських сусідів політики вважають справжніми союзниками. Польща - важливий стратегічний партнер, сказала Сироїд. Вона визнала, що в минулому були важкі конфлікти між двома народами. Нині ж між сусідніми країнами панують дружні стосунки. Як голова міжпарламентської українсько—польської комісії, вона спостерігає новий та відкритий підхід. “Ми абсолютно невимушено спілкуємося один з одним”. Проблеми з минулого більше не є на порядку денному. Обидві країни погоджуються, що Росія являє собою значну загрозу. Політики наголосили: “Обидві країни страждають від Росії, ми єдині у відчутті небезпеки і тому мусимо стояти разом”.        

 

Прогноз

 

Прогнози на наступні місяці, особливо в українській економіці, залишаються песимістичними. Міжнародний Валютний Фонд переглянув свої оцінки: Валовий внутрішній продукт в 2015-му році зменшиться на 9%, а не на 5,5 % яке це було прогнозовано раніше. Інфляція зросте на 46%, а не на 27%. Бої між українською армією та проросійськими сепаратистами на Сході країни завдають значно більшої шкоди економіці, аніж як раніше припускали.   

 

Також питання реструктуризації боргу є джерелом для суперечок. Умовою для отримання, 17 млрд доларів від МВФ в рамках загального пакету порятунку на 40 мільярдів доларів, є домовленість України з кредиторами про зменшення або відстрочку сплати кредитів. В цьому питанні не досягнуто значних успіхів.   

 

Минулого тижня український Міністр фінансів Наталія Яресько вже попередила про те, що незабаром Київ буде змушений припинити платежі кредиторам: “Якщо не відбудеться жодного прогресу, ми будемо вимушені піти на таке рішення”, сказала вона під час свого візиту в Вашингтоні. Н. Яресько розраховує на 1,7 млрд. доларів від МВФ в липні цього року, незважаючи на те, що до цього моменту жодної домовленості щодо реструктуризації боргу не було досягнуто.

 

Втілення заходів з жорсткої економії та просування реформ є передумовою отримання допомоги від МФВ. В кінці березня Верховна Рада ухвалила пакет реформ уряду, який передбачає, зокрема, скорочення робочих місць в адміністрації, збільшення податків для багатіїв, ліквідацію субсидій, а також містить рішення щодо цін на газ для населення: з травня українці повинні платити на 40 відсотків більше, ніж раніше.            

Das Parlament, Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux