• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
“Це може поставити під питання стабільність усієї Європи”
Опубліковано 03 лютого 2016 року о 11:36

Інтерв’ю з послом України

“Це може поставити під питання стабільність усієї  Європи” 

Мюнхен - В якому стані на даний момент знаходиться російсько-український конфлікт? Андрій Мельник висловлює чітку думку з цього приводу. Посол України в Німеччині відповів на деякі питання стосовно важкої ситуації. 

 

Упродовж останніх місяців ситуація навколо України стала трохи спокійнішою. Але це зовсім не означає, що конфлікт з Росією позаду.  У своєму інтерв’ю Андрій Мельник розповідає про заплутаність ситуації. 

 

Пане Посол, сьогодні все більше політиків наголошують на необхідності послаблень санкцій проти Росії, не тільки через погіршення стану економіки, але й через сирійську кризу.. Як ставиться до цього українська спільнота?

 

Андрій Мельник, Посол України в Німеччині:

На прикладі Ірану ми бачимо,  наскільки ефективним є введення санкцій. Наряду із стимулюванням мирного діалогу було запроваджено санкції, що вдарили по всім учасникам конфлікту, між іншим й по Україні. Ми всі сумлінно чекали, щоб нарешті досягти чогось! Ми дякуємо Європейському Союзу, передусім німцям, за рішення не підтримувати відміну санкцій проти Росії. Таким чином, доки Росія не виконає умов Мінського договору, про відміну санкцію не може йти мова.  Президент Порошенко проінформує світову спільноту  про теперішній стан в країні на конференції з безпеки у Мюнхені. Не дивлячись на те, що останнім часом Україна майже зникла із перших шпальт газет, деескалації конфлікту не передбачається. 

 

На якому етапі зараз знаходиться виконання Мінських домовленостей?

Мельник: Насправді, ситуація наразі дуже непроста. Ще жодного разу вогонь не було припинено повністю. Кожного дня нам повідомляють про поранених мирних громадян, а також кожного тижня трапляються смертельні випадки. Тим паче, українській армії заборонено відкривати вогонь. Обмін полоненими було виконано лише частково.

 

Але Україна також не виконала всіх зобов’язань, що було обіцяно у Мінську.

Мельник: Перш за все, це зумовлено ситуацією, що я щойно описав. Через ситуацію на Сході України Президенту України дуже важко довести Парламенту необхідність змін до Конституції, а саме надання особливого статусу окупованим територіям. Дві треті голосів Парламенту необхідно для внесення змін. Якщо тиск на Росію зменшиться, то переконати депутатів стане ще важче. Як наслідок усе це призведе до замороженого конфлікту. Для України це буде негативним результатом вирішення конфлікту.  Більш того, це може поставити під питання стабільність усієї Європи.

 

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримує “Північний потік-2” . Російський газ має поставлятися безпосередньо напряму до Німеччини. Яка позиція України стосовно цього питання?

Мельник: У 2014 році проект був заморожений. Неприємним і досить дивним є той факт, що Ангела Меркель зараз виступає за відновлення будівництва, одночасно висловлюючи свою підтримку Україні. Цього ми зрозуміти ніяк не можемо. Як транзитна країна ми понесемо значні збитки через втрату транзитного мита. Більш того, в майбутньому Росія буде в змозі перекрити доступ Україні до газу, не завдаючи при цьому шкоди ані Європі, ані Німеччині.

 

Президент Петро Порошенко планує розмову з Хорстом Зеєхофером у Мюнхені. З якого приводу?

Мельник: Перш за все, мова піде про візову лібералізацію для України, на що ЄС вже дав свою рекомендацію. Україна виконала усі поставлені вимоги, хоча це було досить нелегко. Але на даний момент, ми ще не отримали позитивного відгуку з Баварії. Підсумками переговорів у Гройті стали наступні висновки: необхідно також враховувати інтереси Туреччини та ввести заборону на вільний в’їзд для України та інших кризових країн. Для нас це було дійсно, як ніж у спину. Немає підстав для непокоєння, що із дозволом на короткострокові туристичні візити виникне загроза масової міграції українців до Німеччини. Для цього немає жодного приводу. Президент Порошенко має намір переконати в цьому Зеєхофера особисто у Мюнхені.

 

Інтерв`ю: Барбара Віммер

Merkur,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux