• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
«Угода про асоціацію як стратегічний путівник для масштабних реформ в Україні…»
Опубліковано 08 квітня 2016 року о 14:30

«Угода про асоціацію як стратегічний путівник для масштабних реформ в Україні…»

Шановний пане Посол, Ви більше року обіймаєте посаду Надзвичайного і Повноважного посла України у ФРН. У чому полягали пріоритети Вашої діяльності у перший рік роботи?

Найголовнішим пріоритетом  був без сумніву супровід мирних переговорів з досягнення миру, які відбувалися на найвищому рівні. Зустрічі та розмови  між Президентом України П.Порошенком і Федеральним канцлером А.Меркель ніколи не мали такого інтенсивного характеру: починаючи із мого вступу на посаду відбулося 34 телефонних розмови лідерів , Глава Української держави шість разів відвідав ФРН, прем’єр-міністр – тричі, Міністр закордонних справ – 14 разів. Як Федеральний канцлер ,так і Федеральний президент і Глава МЗС ФРН відвідали Київ. Іншими словами: за такий короткий проміжок часу відбулося більше контактів, аніж за попередніх 24 роки! Справжнім випробуванням для Посольства став вихід на якісно новий рівень двосторонніх відносин і наповнення їх новими ідеями і пропозиціями. Попри деякі невдачі нам вдалося посилити рівень довіри вищого політичного керівництва Німеччини в Україну. Все було підкорено цій першочерговій меті.

Які цілі і завдання стоять перед Вами як Послом ? Що вже вдалося виконати?

Серед цілої низки задач я б виокремив три ключових: по-перше, існує надзвичайний інтерес в Україні, підживлений подіями на Майдані і потім – конфліктом на Сході України, який потрібно утримувати, перетворюючи на конкретні проекти з підтримки процесу реформ. Сьогодні можна констатувати , що попри кризу навколо біженців і війну у Сирії, Україна не лише залишилась на порядку денному німецької політики, а й самого Федерального канцлера. Другим ключовим завданням можна вважати презентацію України як привабливого об’єкт для закордонних інвестицій з боку німецьких підприємств. Підписана у жовтні 2015 р. Угода про створення Німецько-української ТПП повинна відігравати в цьому суттєву роль. І по-третє, важливо використати момент, коли симпатії до українців всередині німецького суспільства настільки відчутні, для ефективної презентації не лише громадянського суспільства, яке сьогодні процвітає, а й  мистецтва і культури України, а ще й позиціонування нашої країни, як цікавого і привабливого  пункту для туризму.

Німеччина є третім за обсягом інвестором в українську економіку і торговельним партнером України. У яких галузях Ви бачите найбільший потенціал для більш інтенсивної співпраці?

Наше бачення співпадає з думкою Торговельно-промислової палати. Автобудівельна галузь, яка зазнала поштовху завдяки німецьким ноу-хау та інвестиційній підтримці , містить у собі величезний потенціал. Отже, питання розбудови автомобільної галузі набуватиме дедалі конкретніших обрисів. Обробна промисловість також має шанси на подальший розвиток, здебільшого у текстильному і харчовому секторі.

1 січня 2016 р. у силу вступила Угода між Україною та ЄС про створення зони вільної торгівлі. Чи функціонує вільна торгівля на практиці?

Безумовно, український виробник почав відкривати для себе ринок ЄС. Можна спостерігати очевидний підйом, і це попри той факт , що минулого року обсяги експорту української продукції на ринки ЄС скоротилися на 26 відсотків. Український уряд у свою чергу допомагає їм знайти свою нішу. Відтак ми сподіваємося ,що у 2016 році відійдемо від негативної тенденції у зовнішній торгівлі з ЄС.

Українські виробники дедалі більше інтересу висловлюють у німецькому і європейському ринку, насамперед це стосується процесу відкриття підприємств та експортної діяльності. Яких заходів слід вжити сторонам, аби український інвестор прийшов на ринок Німеччини?

Нажаль, українські інвестори в Німеччині наразі – скоріш виняток із правил, статистично вони майже не помітні. Втім, саме відкриття зони вільної торгівлі повинно сприяти тому , що їх кількість у ФРН поступово збільшуватиметься. З’являтимуться нові спільні проекти.

Угода про асоціацію вважається ключовою передумовою зближення України та ЄС. Який стан справ у цьому напрямку?

Справді, Угода про асоціацію з ЄС є стратегічним путівником у процесі здійснення Україною масштабних реформ. Вона передбачає адаптацію усього комплексу національного законодавства до норм і положень ЄС. У 2015 році вже вдалося імплементувати цілу низку правових актів Євросоюзу  в Україні. Урядом прийнято чіткий план дій й цьому напрямку, спрямований на правову гармонізацію. Цього плану чітко дотримувалися.

У 2010 році було узгоджено План дій з покрокової лібералізації візового режиму з ЄС. Коли візи для українців буде скасовано?

Україні вдалося повністю виконати своє домашнє завдання і дотримуватися усіх вимог з боку Європейського Союзу. Йдеться не лише про технічні нюанси на кшталт безпеки проїзних документів (біометричні паспорти України відповідають найвищим стандартам), а й про такі фундаментальні речі, як боротьба з корупцією. У підсумку Єврокомісія виступила з рекомендацією щодо скасування візового режиму. Ми сподіваємось, що цей історичний крок буде зроблено ще у цьому році і покладаємо надію на підтримку з боку Федерального уряду.

У Вашій дипломатичній кар’єрі вже є відрядження до Відня, Гамбургу і Берліна. У якому місті Ви б ще хотіли попрацювати?

Будь-який з пунктів моїх дипломатичних відряджень був цікавий, без сумніву. У ганзейському місті у мене залишилося багато друзів, і намагаюся якомога частіше навідуватись до них. Втім, при всій любові до Гамбургу і Відня Берлін – залишається неперевершеним. Не буде перебільшенням сказати, що цей метрополіс на березі Шпрее став одним з ключових центрів тяжіння у світі. Саме тут так близько відчуваєш пульсацію європейської та світової політики. І тут є нагода представляти інтереси моєї Батьківщини якомога ефективніше.

Gemeinschaftspublikation der Delegation der Deutschen Wirtschaft und Germany Trade and Invest,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux