• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Міністр закордонних справ України: “Нам потрібна справжня деескалація”
Опубліковано 03 червня 2016 року о 13:24

 

Конфлікт в Україні та санкції

 

Міністр закордонних справ України: “Нам потрібна справжня деескалація”

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін чітко назвав умови для можливого зняття санкцій з Росії.

 

Автор Клаудіа фон Зальцен

 

 

Федеральний міністр економіки та міністр закордонних справ Німеччини виступають за поступове скасування санкцій проти Росії. Як Ви можете це оцінити?

 

Поставити санкції під питання призведе до незворотних результатів. Це  питання ми з Франком-Вальтером (Штайнмаєром) детально обговорили. Він каже, що нам потрібний істотний прогрес, перш ніж ми почнемо говорити про зняття санкцій. Ми дотримуємося тієї ж думки. Цей прогрес повинен виглядати таким чином: нам потрібна справжня деескалація, повний контроль Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) на всій території Донбасу, контроль Україною її кордону з Росією, вільні і чесні вибори та виведення російських військ і озброєнь. Було б неправильним за “незначний прогрес дозволити пом'якшення санкцій”. Тут йдеться про солідарність. Нам безумовно потрібна ця політична солідарність для того, щоб Росія виконала Мінські угоди зі свого боку.  Багато років тому, під час блокади Західного Берліну солідарність спрацювала блискуче. Ми повинні пам'ятати про це.

 

Чи буде можливим зняття перших санкцій після угоди про вибори на Сході України та мирного голосування?

 

Вибори повинні бути вільними та чесними, повинна бути гарантована безпека як під час виборчої кампанії, так і під час самого голосування. Без контролю над кордоном з Росією безпека не може бути гарантована. І сьогодні через кордон проходять російські війська, зброя та велика кількість боєприпасів. Це відбувається в основному вночі. У зв’язку з цим ОБСЄ повинна створити цілодобовий моніторинг. Якщо кордон буде знаходиться під контролем і російські війська та зброю буде виведено, якщо на Донбас буде направлена міжнародна поліцейська місія і там будуть проведені справжні вибори, тоді ми зможемо знову говорити про зняття санкцій. Але не можна просто сказати: сепаратисти трохи менше стріляють і тому можна почати процес виборів, а після того і процес зняття перших санкцій. Це не можна дозволити ні в якому разі. В останні дні на Донбасі вбито 15 осіб, понад 20 отримали поранення. Безпекова ситуація лише погіршилась

 

Чи бачите Ви у висловлюваннях щодо поступового зняття санкцій зміну у позиції федерального уряду?

 

Ні, з цього питання ми єдині і дотримуємось чіткої лінії. Якщо Мінські угоди будуть реалізовані, санкції будуть зняті. Якщо ні, тоді для цього немає жодних шансів.

 

Які причини того, що мирний процес не рухається вперед?

 

Існує одна головна причина: належне виконання Мінських угод Росію просто не цікавить. Москва використовує дестабілізацію в Донбасі з метою  дестабілізувати всю Україну. Задачею Росії є або створення протекторату Росії в Донбасі в якості мафіозної структури і проштовхування його далі в якості так званого троянського коня в Україні, або підтримка довготривалого конфлікту. Росія не зацікавлена в подальшій деескалації та стабілізації, тому що вона не зацікавлена у демократичній та європейській Україні.

 

Але Міністр закордонних справ Німеччини звинувачує не лише Росію, але й Україну в тому, що вона недостатньо робить для мирного процесу.

 

До тих пір поки в зоні конфлікту не буде безпеки, не може бути ніякого реального прогресу. Ми не можемо позбутися мін, оскільки постійно знаходимося під обстрілами. Наша позиція цілком зрозуміла: в зоні конфлікту не існує довіри. У зв’язку з цим ОБСЄ повинна взяти під свій контроль ситуацію на Донбасі.

 

З новою збройною місією?

 

На нашу думку, місія спостерігачів повинна і надалі продовжувати відповідати за деескалацію та займатися моніторингом кордону. Але нам потрібна озброєна поліцейська місія, яка насправді зможе контролювати ситуацію в зоні конфлікту, запобігти провокації та реагуватиме на інциденти. Такий досвід вже показав себе на Балканах. Не можна просто дати кожному спостерігачу ОБСЄ автоматичну зброю і сказати, що рівень безпеки став вищим.

 

Чи є така поліцейська місія в короткостроковій перспективі можлива? В рамках ОБСЄ згода Росії є обов’язковою, ряд інших держав також займають скоріше стриману позицію з цього питання.

 

Для реалізації цієї місії, нам потрібна лише політична воля. Тоді б ми могли доволі швидко почати мирний процес. Ми не можемо більше втрачати час.

 

Посередники Німеччина та Франція, як і раніше дотримується позиції щодо важливості мирного процесу в рамках Мінських угод, хоча він протягом декількох місяців не має ніякого прогресу. Це все ще правильний шлях?

 

Мінськ – це мирний план. Проте, ми інтерпретуємо Мінськ абсолютно по-іншому, ніж це робить Росія. Ось чому нам потрібна дорожня карта. Росія опирається на той факт, що угода в більшості пунктів не має часових обмежень. Багато речей, які впливають на політичний процес, ми вже почали, а саме що стосується законопроектів та зміни конституції в першому читані. Росіяни нічого не зробили. Нам потрібен дуже чіткий порядок дій, який включає в себе виведення російських військ і озброєнь. Ми не збираємось переписувати Мінські угоди. Ми виконаємо все, що стоїть в цій угоді.

 

Яку допомогу Ви б хотіли отримати від Німеччини?

 

Ми б хотіли від Європи стратегічного мислення щодо Росії. В цьому питанні Німеччина відіграє провідну роль. Як жити з такою Росією на європейському континенті? Як ЄС повинен діяти стратегічно? Водночас, нам потрібно більше підтримки у реформах. Усі зацікавлені у європейській та демократичній Україні, оскільки це впливатиме на загальноєвропейський проект. 

Tagesspiegel, Міністр закордонних справ України П.Клімкін

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux