• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
«Нам потрібна довіра»
Опубліковано 10 червня 2016 року о 18:31

«Нам потрібна довіра»

Посол України Андрій Мельник про торгівельні шанси України

Андрій Мельник, посол України в Берліні, в пошуках німецьких інвесторів та підприємств в рамках Дорожнього шоу (Road show). 8 червня він поїхав з Берліну на День індустрії та торговлі присвячений Україні – Німеччині в Мюнхен. Після цого дововіді він повідомив в інтрев´ю газеті «Актуальна Економіка» , чому його країна може добре співпрацювати з Баварією і що очікує підприємств з Баварії в Україні.

    Що Ви очікуєте від сьогоднішнього заходу?

Багато важливих контактів, а ще більше відкритості. Баварія для нас найбільш цікавий партнер. Гігант. Більше за все інвестицій до України йду від Баварії.

Як може підтримати єкономіка Баварії Ваш курс реформ?

Нам потрібна довіра. Ми повинні збудувати та укріпити довіру. Дуже добре, що сьогодні на захлді є баварські підприємства, які будуть доповідати, про стан їх бізнесу. Довіра також дає змогу відверто говорити, що поганого є і що треба змінити.

Які галузі відкриті для співпраці?

Ми хочемо будувати кораблі. Німеччина на завжди залишиться країною по виробництву автомобілів. Я бачу можливості співпраці в перероблюючій галузі. Ми сильні в аграрній індустрії та в сільському господарстві. Також наша ІТ-сфера дуже прогрессивна. У нас багато в Україні молодих людей  з доброю технічною освітою.

Але бар*єром залишається небезпечне положення…

Так, страх перед війною та політичною нестабільністю ще досі тут. І було б неправильно, це заперечувати. Але ми працюємо над вирішенням проблем. Завдяки Німеччині. Берлін дуже багато робить для нашого політичного існування та для німецьких фірм, які з нами співпрацюють. Канцлер Меркель за останній рік 34 рази проводила телефонат з нашим президентом. Я вважаю це дуже важливим політичним сигналом: той хто у нас інвестує, той не один.

Ваша країна відома своєю підприємницькою свободою?

Авжеж. Наш новий прем´єр-міністр через два тижні їде в Берлін. Він розповість німецькому суспільству та економіці, де в нас є приорітети на насттупні роки. І звичайно: ми будемо і далі продовжувати реформи. Навіть якщо багатьом людям в нашій країні потрібно буде страждати. Іншої альтернативи немає.

Це також означає: припинення торгових бар´ерів?

Ми давно відкриті для німецької єкономіки. Деякі проблеми, які ще були, вирішенні асоціацією з ЄС та членством ВТО. Фактично підприємства в Німеччині можуть так само співпрацювати з нами як за странами в ЄС.У нас є контроль на кордонах, але проблем з в´їздом та виїздом не буде.

Підприємці хвалять ваш персонал. Як Ви будете підтримувати цей рівень?

Ми знаходимося на доброму рівні, але який потрібно далі розвивати. Я дуже часто критизував гашу шкільну систему. Це все ще дуже сильно сфомовано радянською системою з акцентом на дисципліну та заучуванням. Все всупереч креативності. Тут треба знайти правильний баланс. Але також я бачу однакові проблеми як і в Німеччині: у нас більше ніж 700 вищих учбових закладів. Багато хто хочe мати вищу освіту і тому у них потім маленькі шанси на працю. Це нам потрібно змінити. Ми хочемо ввести дуальну освіту і за цим прикладом перебудувати шкільну систему.

Як серйозно Ви відноситесь до скарг підприємств,що в Вашій країні дуже багато бюрократії.

Це наша топ-приоритетність. Дерегулювання це наша велика мета. І у нас вже є успіхи: в рейтингу від Doing Business всесвітнього банку за останні два роки ми піднялись на 30 міст. Зараз ми на 83-ому місті. Не пізніше 2017 ми хочемо бути в топ-50. Цей процес буде тривати від 3 до 5 років. Тоді буде відчутно покращення. Прикладом для нас є Грузія. Грузія спромоглась досягти радикального курсу реформ і цим самим покращити стан економіки. Ми поки що позаду.

Як довго Ваша економіка протримається в цьому кредитному натиску?

Це повинно змінитися. Ми живемо зараз єкстремальному положенні. Ми не отримаємо кредитів з процентним відсотком нижче 30.Інша проблема це обмеження платіжних засобів з іностраної валюти.Наш національний банк та уряд працюють над вирішенням цього. Тут Німеччина відіграє також велику роль: Кредитна Установа для Відбудови зі своїми кредитами, також Гермес-гарантії для німецького експорту. Кожен окремий випадок розбирається. Дуже важливим для нас є сільске господарство.  Там ми також повинні прийти до стабільного фінансування.

Ви дивитеся Євро-2016?

(сміється) Так, звичайно. Грау проти Німеччини я буду дивитися зі змішаними почуттями. Я вболіваю за обидві команди. Я бажаю, що обидві команди пройшли і потім зустрілися у фіналі. Шанси для цього замалі – але чому мріям не здійснуватися?

  

Wirtschaft aktuell,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux