• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
"Знімаю шляпу, Німеччино!"
Опубліковано 14 червня 2016 року о 10:43

"Знімаю шляпу, Німеччино!"

Пане посол, в неділю Німеччина грає проти України, який буде рахунок?

2-1

Для Німеччини?

Для України.

Добре.

Чому Ви смієтесь?

Я думав, Ви як дипломат скажете нічия.

Головне, щоб гра була цікавою та з багатьма голами. (сміється)

На якого українського гравця потрібно звертати особливу увагу?

Андрій Ярмоленко на Євген Коноплянко два наші фаворити. Не потрібно недооцінювати Україну. Нам нема чого втрачати, тут більше тиску на Німеччину. Та в товариських матчах ми показали, на що ми здатні.

Витримає Україна вибіркові ігри до 1/8 фіналу?

Група дуже важка, але у нас є всі шанси.

Україна це футбольний м’яч. Ця цитата належить першому президенту – Леоніду Кравчуку. І це не пов’язано зі спортом. Він вважає, що вашу країну штовхають зі всіх сторін. Він має рацію?

Багато років Україна виступала в ролі об’єкта на арені політичних дій, зараз ми поступово стаємо суб’єктом дій. Після перевороту на Майдані, люди зрозуміли, що їх доля в їх руках. Якщо ми говоримо про ситуацію в Україні, що по факту є війною, то ми дуже залежимо від партнерів, і також від Росії. Але я не бачу Україну безпомічним об’єктом, у нас також є всі козирі. Ми не м’ячик для інших.

Яка ситуація зараз на Сході?

Дуже, дуже складна. І коли я кажу «складна», то я маю на увазі те, що ситуація не стала більш мирною. Май був найкривавішим місяцем за останній рік, так як було найбільше жертв за цей час. Обстріли не втихають, перемир’я не видно.

Україна теж винна в невиконанні Мінських угод? І що там з обіцяними виборами?

Україна зробила більше, ніж то було передбачено Мінськими угодами. У нас є варіант нового закону щодо міських виборів. Але зараз повинні з цим згодитись сепаратисти. Звинувачувати нас в тому, що вибори не відбулися, це неправильно. Україна ввела зміни в Конституцію. Є більшість, але не має довіри, тому що російська сторона нічого не робить. Припинення вогню, виведення військ та найманців -  це все не відбулося. ОБСЕ не має контролю над цим.

Що можна зробити?

Для того, щоб вибори відбулися, нам потрібна міжнародна збройна поліція. На зараз Східна Україна - це територія не підпорядкована закону. Там всюди терор. Озброєні солдати їздять містами, в цей час людям просто неможливо пропонувати вибори. Це було б нахабністю.

Ви задоволені суспільною думкою німців про ситуацію в Україні? Симпатії до Росії також тут не виключення.

Ми також симпатизуємо Росії, тому що вони наші сусіди. Але не потрібно закривати очі на те, хто саме є нападником. В цілому сприйняття цієї ситуації тут є зваженим та об’єктивним. Більшість німців знає, що ця агресія йде від Росії.

А як же Ваші екстремісти – наприклад, Правий сектор – Україна це сприймає без критики, є таке зауваження.

 Спочатку цей побоювання можна зрозуміти. Коли розпочалась війна, в Україні не було постійної армії, і тому багато добровольців об’єдналися, щоб виступити проти ворога. Зараз ці добровольці в армії, національній гвардії чи в поліції. Держава це контролює.

В Правому секторі більшість це праві радикали.

Дуже складно говорити про всіх зразу. Це різні люди, які виступали на Майдані і потім відправились на Схід, захищати країну, коли там нікого не було. Коли є напади чи певні випадки, то про це повідомляють.

Україна хоче в НАТО, Ви розумієте, що це не співпадає з бажаннями Росії?

Була б Україна вже в НАТО, то анексії Криму та війни на Сході не було б, так як  Росія би не відважилась на цей крок – сильно великий ризик. Так, Україна хоче стати частиною ЄС та НАТО. Тим, які вважають це провокацією, я завжди відповідаю: а які ще є варіанти? Якщо ми будемо частиною НАТО, то ми будемо частиною цього союзу, приймемо їх стандарти і в нас будуть зобов’язання. В інакшому випадку, НАТО має біля себе країну, яка озброєна і над якою немає контролю. Третій варіант – це атомна зброя. Проти Росії треба діяти суворо.

Що може зробити Німеччина для вирішення конфлікту?

Ми сподіваємося, що Німеччина в складі ЄС буде за тим слідкувати, що санкції проти Росії працюють. Зажди говорять – без воєнного втручання. І ми з цим згодні. Тільки політичне рішення може бути дієвим, якщо вони підсилені санкціями.

Де Ви бачите Україну через 5 років?

Краще за все в ЄС. А що стосується конфлікту, то його неможна заморозити. Якщо підведе політика, то  він буде і надалі продовжуватися. Не можна ставити хрест на цьому регіоні і сподіватися, що 3 мільйона людей самі прийдуть до миру. Ця територія за межами правових норм, це як чорна діра в Європі. Тому там не буде інвестицій, роботи, перспектив. Було б наївно думати, що Росія виведе свої війська з окупованої території,  після розрухи починається тяжка праця: рани потрібно залікувати, відновити розгромлені будинки. Це буде коштувати багатьох зусиль та багато грошей. Але ми залишаємось оптимістами.

Яка Ваша позиція щодо кризи з біженцями?

Ми вражені тим, що зроблено та роблять в Німеччині. У нас також є ця криза – але це внутрішні переселенці, які рятуються з окупованих територій на Сході. 1,7 мільйоні людей змушені були залишити свої будинки, свій рідний край, свої квартири. Ми чекаємо,  щоб стабілізувалась ця політична ситуація.

Політичне вирішення проблем біженців затягується.

Німецька політика швидко зреагувала, так ми вважаємо: з законом про інтеграцію і іншими діями. Потік біженців під контролем, це відчутно. Я вважаю, Німеччина зможе вирішити цю глобальну проблему. Ми говоримо: Браво, Німеччина! Ваш приклад надихає нас. І інші країни.

Це не видно, особливо на сході Європі, там панує негативне ставлення до цієї теми.

 Ми критично спостерігаємо за тим, що там відбувається. Солідарність – це найцінніша річ для ЄС. Польща, Словаччина та Чехія дуже багато отримали від європейської солідарності, як політично, так і економічно. Тому очікування Німеччини на підтримку цих країн повністю законно.

Навіть в Німеччині є побоювання та страхи через біженців. Вони даремні?

Я розумію, чому люди занепокоєні. Приїхало багато біженців, ніхто не знає, як швидко вони інтегруються, тому звичайно є певні страхи – це природно і зрозуміло. Тим більше відповідальності несеться. Можна побачити дуже велику різницю між тим, що зробила Німеччина і що зробили інші країни для цього.

Взяла б Україна біженців з Сирії?

Наша держава на зараз і так перевантажена нашими внутрішніми біженцями. Але  думка про гуманність для нас не чужа. За останні два роки ми багато чого пережили, тому я можу собі багато чого представити.

ЄС представила Україні в майбутньому безвізовий режим.

Це промінь надії для багатьох людей. Ми два роки працювали тяжко над виконанням вимог від ЄС. Тепер черга країн ЄС. Але через кризу біженців ця тема під питанням.

Є такі побоювання, що після введення безвізового режиму масово будуть виїзжати українці до ЄС.

Цього не відбудеться. Німці хочуть ввести таку систему, яка буде запобігати зловживанню цього. І взагалі Україна дуже кооперативно відноситься до депортації, в порівнянні з іншими країнами.

Скільки українців живе в Німеччині?

130 000 українських громадян та стільки же вже з німецьким громадянством. Наша спільнота не маленька. Ми невід’ємна частина німецького суспільства. І ми цим пишаємось.

 

 

 

Abendzeitung München,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux