„Український посол, російська кухня і проблема Криму“
Посол України, пан Андрій Мельник, відвідував тиждень Кілю. Нашій газеті він розповідає про українську культуру парусного спорту та конфлікт його Батьківщини з Росією.
Кіль/ Посол України в Німеччині, пан Андрій Мельник, відвідує тиждень Кілю, для того щоб полегшити торгівельні відносини під час ЄС-санкцій. Мельник зустрічався з прем’єр-міністром Торстеном Альбігом. В четвер наш редактор Свєн Рашке спілкувався з послом про популярність парусного спорту в Україні, про смачні вареники з його батьківщини, про конфлікт між Україною та Росією та можливі методи вирішення конфлікту.
Пане посол, Ви вперше на тижні Кілю?
Ні. Я вже збився з рахунку, скільки разів я тут був. Я працював 2007 генеральним консулом в Гамбурзі, та і Шлезвіг-Хольштайн належив до мого консульського округу. Тому я тут багато чого знаю.
Що Ви хочете побачити тут цього разу?
Я хотів би побачити порт. Я був вчора з моєю дружиною і донькою на березі Балтійського моря. Моїй дочці 5 років і вона була дуже вражена: Вона ніколи ще не бачила так багато кораблів у своєму житті.
На інтернаціональному ярмарку біля ратуші цього року Україна не представлена. Як виглядає типічна українська кухня?
Вареники це типічна страва. Це мішечки з тіста, які наповнені картоплею, цибулею, сиром чи іншим. Це дуже просто та смачно.
Є в Україні свята, які схожі на тиждень Кілю?
Ні. Тиждень Кілю це щось особливе. У нас також є багато озер та Чорне Море. Але немає такого великого свята.
Як справи з парусним спортом в Україні?
Це все більше стає популярним. Навіть в Києві. Місто знаходиться на Київському озері, це штучно створене озеро. Там дуже добрі водні умови для парусного спорту і там відбуваються змагання на катерах.
У Вас є досвід з парусного спорту?
Нажаль ні. Але коли я був у Гамбурзі, то трохи катався зі своїми друзями.
В Україні таке свято, яке зараз відбувається у Кілі, важко представити. Ви можете трохи переключитись і насолодитись святом?
Так, це треба робити. Я цілодобово в роботі. І тому дуже важливо мати такі дні, як ці, коли можна просто відпочити і поспілкуватися з людьми.
Який настрій у українського суспільства?
Незважаючи на кризу у людей є певний позитивний настрій. Кожен день ми втрачаємо сотні солдатів на цивільних, навіть з «перемир’я» 2015 року. Також дуже складно зараз з економічної сторони. Але війна це і мотивація на покращення країни.
Який вплив має війна на культуру?
Дуже цікаво, але останнім часом відбувся «бум» нашої культури. Багато митців та музикальних груп по-своєму представляють ці події. Завдяки мистецтву дуже добре можна показати зміну суспільства.
Ви згадували перемир’я.
Наше положення вкрай тяжке. Не проходить і дня, коли не стріляють. Кожний постріл це порушення перемир’я.
Також і від української сторони?
Більш всього з сторони сепаратистів. Але іноді нашим солдатам не можливо не відреагувати на постріли противника. Ми в тупику. Дуже важко зупинити цю постійну агресію.
Кого стосуються санкції жорсткіше: Україну чи Росію?
Україна дуже багато втрачає. Два роки тому Росія повністю перекрила експорт з Україною. А це приблизно 20% всього експорту. На зараз цього нема. Вчора я розмовляв з представництвом Шлезвіг-Хольштайн. Ми плануємо встановити торгівельні та інвестиційні відносини. Експорт між Україною на Німеччиною зростає. Ми також домовились, що підприємства в Шлезвіг-Хольштайн відвідають Україну. Санкції це дуже суворий інструмент. Але це найкращий спосіб подолати агресію.
Росія і Україна – сусіди, з цим нічого не зробиш. Ви бачите вирішення конфлікту? Наприклад, амністія для сепаратистів.
Це умови Мінських домовленостей. Але амністія не повинна стати пропуском на свободу для всіх злочинців. Вона повинна стосуватися людей, які без своєї волі чи від біди повинні були працювати з сепаратистами.
Яке майбутнє Ви бачите в українсько-німецьких відносинах?
Колись наступить нормалізація відносин – навіть якщо це буде тривати десятиліттями. Але довіра вже втрачена. На зараз вирішення конфлікту не видно. Треба сприйняти це реалістично. Існує деяка тиша між Україною і Росією. Але це пов’язано з російською культурою. Половина українців спілкується російською мовою. Але що російське керівництво робить з українцями, цього ми не можемо вибачити.
Ви відвідаєте на інтернаціональній ярмарці російський стенд?
Чесно кажучи, я не прихильник російської кухні. Напевно ні.