Україна закликає Німеччину жорсткіше реагувати на дії Москви
·Посол України в Німеччині, пан Мельник сподівається на чітку позицію Заходу.
·За словами дипломата: На фоні подій в Криму не можна забути про Донбас.
·Німеччина має «грати на двох шахівницях» одночасно
Україна закликала Федеральний уряд Німеччини жорстко відреагувати на події в Криму. „Ми сподіваємося на чітко виражену позицію Німеччини, а також на жорсткішу і переконливішу дипломатію з її сторони”, сказав пан Мельник у вівторок в інтерв’ю для агенції Reuters.
„Необхідно не забувати, що є можливість вторгнення не тільки із східної сторони, а також і з боку Криму”. Росія звинуватила Україну у підготовці терактів на території півостова, який був анексований Росією в 2014 році з метою дестабілізації регіону.
За словами Мельника, за останні півроку на півострові нарощено велику кількість озброєння. На сьогодні там розташовано близько 40.000 російських солдат разом із новітніми зразками зброї.
Тому пан Мельник закликає уряд Німеччини чітко відреагувати на ситуацію, що склалася, для того, щоб уберегти Європу від нового конфлікту. Він підкреслює: „Новий конфлікт може стати фатальним для Європи”. Ситуація на Донбасі все ще не врегульована, тому нові загрози необхідно сприймати серйозно, відтак українська сторона чекає від своїх західних партнерів відповідної реакції і закликає їх називати речі своїми іменами.
Міністр закордонних справ Штайнмаєр після розмови із російським колегою в Єкатеринбурзі повідомив, що до сьогодні ситуація в Криму залишається незрозумілою. Він очікує чітких пояснень від обох сторін. Лавров в свою чергу надалі звинувачує Україну в ескалації конфлікту на Донбасі, який з 2014 року знаходиться під контролем сепаратистів.
Німеччина «має грати на двох шахівницях» одночасно
Посол закликає західних партнерів одночасно грати на двох шахових дошках. Докладати зусиль для врегулювання конфлікту на Донбасі, але також не забувати про Крим. „Ми дуже цінуємо політику невизнання анексії зі сторони німецького уряду, але цього недостатньо ”. Необхідно сконцентрувати увагу на правах людини, озброєнні, економічній ситуації в Криму, а також транспортних зв’язках з півостровом.
На додачу пан посол сказав, що сподівається, що Німеччина надасть більш практичну допомогу Україні, а саме озброєння з системами визначення місцезнаходження артилерії і розвідувальними пристроями. Сьогодні Німеччина допомагає Україні у проведенні реформи українських збройних сил.