• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Посол України в Німеччині просить Європу надати Україні озброєння
Опубліковано 19 серпня 2016 року о 13:11

Останніми тижнями на сході України посилились бойові дії і одночасно загострилася ситуація в Криму. Посол України в Німеччині просить підтримки зі сторони Європи. А саме, за словами пана Мельника, Україна потребує оборонної зброї, наприклад системи для визначення розташування артилерійських установок.

 

Україна сприймає серйозно нарощування озброєння і військові маневри Росії в Криму. Відкриття нового фронту для всієї Європи матиме жахливі наслідки. Україна потребує оборонну зброю з Німеччини, наприклад системи для визначення розташування артилерійських установок або транспортні засоби, щоб перевозити поранених.

 

Схід – це чорна діра

Дуже серйозно сприймається також ситуація із контролем кордону, адже є ризик, що зброя із сходу країни контрабандою переправляється в Європу і може потрапити до рук терористів. „Нажаль, це дуже нелегко, оскільки ми знаходимось у військовому стані і ми маємо чорну діру на сході, яку неможливо повноцінно контролювати ”. В цьому році охороною кордону було вже конфісковано 600 одиниць зброї, в порівнянні - за минулий рік конфіскували 900 одиниць.

 

Мельник: боротьба проти олігархічної системи просувається

За декілька днів до річниці незалежності України пан посол також підсумовує результати боротьби із корупцією і олігархічною системою. Авжеж сьогодні ще залишається багато проблем і відкритих питань. Часто дорікають, що президент Порошенко і сам є олігархом. Пан Мельник зауважує: "Я б не називав президента олігархом". Виборці знали, що він підприємець, коли обирали його. Тут нічого не змінилося.

 

Вчора на сході України було вбито трьох солдатів. Бойові дії останнім часом суттєво посилились, також додалась напружена ситуація в Криму. Президент Порошенко не виключає, що необхідно буде ввести військовий стан. Напередодні 25-ї річниці незалежності України Сабіне Адлер провела інтерв’ю з Послом України в Німеччині паном Мельником.

 

Sabine Adler: На минулому тижні ми всі відчули хвилювання через те, що Москва звинуватила Київ у терористичній діяльності на території Криму. Пан Порошенко в свою чергу привів армію в повну бойову готовність. Пане Мельнику, чи потрібно Європі боятися нової ескалації?

 

Andrij Melnyk: У будь-якому випадку ми повинні дуже серйозно сприймати ці ситуацію. Ми не можемо недооцінювати її, навіть якщо ці закиди виглядають смішними і ніяких доказів немає. Переміщення  і військові маневри, масивне озброєння Криму не можуть не викликати тривоги. Ми маємо тримати руку на пульсі, особливо важливо зараз посилити дипломатію, щоб не допустити новий фронт, який буде згубним не тільки для України, а для всієї Європи. 

 

„Сьогодні панує військовий час”

Sabine Adler: Європа, західна Європа, зіштовхнулися із тероризмом. Є інформація, що зброя із сходу України може потрапити, і навіть були випадки, коли потрапляла до рук терористів. Що може зробити Україна зі своєї сторони, у запобіганні контрабанди зброї до Європи?

 

Andrij Melnyk: Ми дуже серйозно ставимось до проблеми контрабанди зброї із району бойових дій. Але також необхідно розуміти, що ми знаходимось у військовому стані і  маємо чорну діру, яка розміром близько 400 кілометрів. І нажаль неможливо услідкувати за  всією зброєю, яка потрапляє туди із російської сторони. Зі своєї ж сторони ми серйозно займаємось цією проблемою. В цьому році охороною кордону було вже конфісковано 600 одиниць зброї, в порівнянні - за минулий рік конфіскували 900 одиниць. Це означає, що загроза контрабанди абсолютно реальна, але у співпраці із польськими і румунськими колегами робиться все можливе, щоб запобігти її розповсюдженню в Європу.

 

Sabine Adler: На наступному тижні Україна святкує річницю Незалежності, 25 років. З нагоди свята буде проведений військовий парад. Останні дні в Німеччині обговорювалась тема, що Україна також робить свій внесок в ескалацію в Криму. Тому виникає питання чи дійсно ви потребуєте німецьку зброю?

 

Andrij Melnyk: У будь-якому випадку. Все про що ми просимо, це тільки оборонна зброя. Наприклад якби ми володіли системами визначення місцезнаходження артилерії, це зменшило б ризик  ескалації. Так як сепаратисти двічі б думали над тим, чи починати обстріл, бо вони розуміли б, що одразу ж буде відповідь, а саме дуже цілеспрямована і спустошлива. Ми також терміново потребуємо транспортні засоби, щоб евакуювати поранених. У нас майже кожен день помирають солдати, тільки з початку цього року ми похоронили більше 330 солдат і більше 1.000 поранених. Тобто, ми сподіваємося на велике розуміння з вашої сторони.
 
Вплив олігархів поступово зникає

Sabine Adler: Пане Посол, напередодні 25-ї річниці незалежності не можна не спитати, яким чином виглядає боротьба з олігархічними системами. так як сьогодні багато депутатів звинувачують Порошенка, що він займається створенням своєї так званої „сімї” замість того, щоб припинити вплив олігархів. Україна не в змозі подолати корумповану систему?

 

Andrij Melnyk: Я не хотів би бачити ситуацію в таких темних відтінках. Сьогодні ще залишається багато відкритих питань і проблем, які необхідно вирішити. Але можна точно сказати, що за останні два роки було зроблено багато кроків, у т.ч. аби вплив олігархів зменшився. Наприклад, були вирішені всі проблеми в газовому бізнесі, зокрема з Росією, або у сфері державних закупівель, для того щоб створити конкурентоспроможний ринок, на якому раніше дуже наживалися олігархи.  Я б не сказав, що на це дивляться крізь пальці, чи навіть доволяють аби олігархи розширювали власний вплив. Це взагалі не відповідає дійсності.

 

Sabine Adler: Як ви можете говорити з такою впевненістю, адже один із найголовніших і найбільших олігархів країни одночасно є президентом?

 

Andrij Melnyk: Я б не називав президента олігархом. Його два роки тому обрали більшістю голосів в один виборчий тур. Це означає, що він користується довірою людей. І коли його обирали два роки тому, то виборці знали, що він був і залишається заможнім бізнесменом. І в цьому плані нічого не змінилося.

 

Складнощі у боротьбі з корупцією

Sabine Adler: Впливова українська газета „Українська правда” закликала західних партнерів, а також країни-члени ЄС припинити фінансову підтримку України, не вводити безвізовий режим і ввести санкції проти низки українських посадовців. Причиною цьому стала боротьба з корупцією, яка, на думку журналістів, абсолютно відсутня. Доказом цього став скандал, пов’язаний з електронним декларуванням. Тому виникає питання, чи відбувається дійсно боротьба з корупцією, або ж недостатньо бажання для її подолання?

 

Andrij Melnyk: Ми не дивимось на ситуацію таким чином. Так, у нас виникли певні технічні складнощі, але я впевнений, що вони виникають і вирішуються безперервно. Для мене це лише знак того, що процес боротьби іде, а пов’язані з ним труднощі не завжди можливо одразу вирішити. Заклик „Української правди” мене особисто здивував. Яким чином зупинка певних процесів зі сторони західних партнерів, на які дуже очікують українці, зможе допомогти. Таким чином, як ми бачимо, є певні складнощі, які безперервно вирішуються, і я сподіваюся, що вже до кінця цього року українці зможуть подорожувати до Європи без віз.

 

  

 

 

 

 

Deutschlandradio,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux