• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
«Ми не здамо Крим»
Опубліковано 28 листопада 2016 року о 18:11

 • «Ми не здамо Крим»

   

  Три роки тому, в листопаді 2013 року на Майдані почалась українська революція.

  Три місяці потому про-російський режим був повалений, незабаром Росія окупувала і анексувала Крим і вторглась в Східну Україну. У війні загинуло понад 10 000 людей. Майже щодня продовжують гинути або отримувати поранення українські солдати. Корупція, проти якої люди тоді вийшли на вулиці, залишається величезною проблемою в країні.

   

  ► Проте Посол України в Німеччині, Андрій Мельник, підводить позитивний підсумок в інтерв'ю виданню «Більд» (“Bild”) і дає чітко зрозуміти: Крим і Донбас повернуться під контроль України, навіть якщо на це підуть роки або десятиліття.

   

  «Більд» : 21 листопада 2016 року була третя річниця Майдану.  В 2013 населення України складало 45 мільйонів. Сьогодні, три роки потому, його де-факто менше на сім мільйонів, що нараз знаходяться під контролем Росії і її довірених осіб. Озираючись назад: ці три роки і ці величезні, почасти катастрофічні наслідки - Ви шкодуєте про Майдан?

   

  Андрій Мельник: Ані я, а не більшість людей не шкодує про Майдан. Тому що Майдан става для багатьох поворотним моментом, бойовим випробуванням. Люди не хотіли і не могли жити так, як раніше. І жодна людина не могла собі уявити, які наслідки він за собою потягне: цей жахливий сценарій в Криму, злочинну анексію і далі, звісно, російську війну на Донбасі, яке все ще триває.

  Але я впевнений, що попри всі існуючі труднощі і виклики більшість людей не шкодує про Майдан. Тому що ми повернули собі свободу і відвоювали власну гідність, і Крим, хоча, мабуть, не завтра і не післязавтра, але все ж повернеться до складу України. В цьому питанні в нас достатньо терпіння, адже в нас перед очима є досвід Німеччини. Возз’єднання Німеччини також тривало довгий час, але Німеччина все ж стала єдиною країною. Теж саме стосується і Сходу України: в нас триває політичний процес, якому Німеччина і особисто Федеральний канцлер дуже сильно сприяють, і це гарний знак для нас і для світової спільноти.

   

  Три роки тому тема Майдану домінувала в місцевих ЗМІ.  Кожен день повідомлялось, що там відбувається. Зараз, три роки потому, все виглядає дещо по-іншому: Україна, в принципі, повністю зникла з поля уваги ЗМІ.

   

  Мальник: „.. повністю ні!“

   

  Але майже. Чому, як Ви гадаєте?

   

  Мельник"Що тоді в будь-якому випадку усвідомили в Німеччині, це те, що в Україні живуть мільйони людей,  які прагнуть більшого, ніж просто жити більш-менш спокійно, але немаючи свободи, і погоджуватись з усім, що випаде на їхню долю. І усвідомлення цього залишиться назавжди. Країна прокинулась від летаргічного сну. Майдан був точкою неповернення.  Але Ви, нажаль, почасти праві. Україна зникла з заголовків, хоча і не повністю.  І зараз ми хочемо повернути увагу німців нашою історією успіху і конкретними діями в боротьбі з корупцією, забезпеченні верховенства права і економічного зростання ".

   

  Можливо ЄС був занадто зайнятий своїми внутрішніми проблемами і іншими кризами, аби адекватно відреагувати на конфлікт в Україні?

   

  Мельник: Звісно, ЄС перебуває в глибокій кризі. Ми безпосередньо відчуваємо наслідки Бкерзіту, так як Британія була і залишається одним з наших найближчих союзників. Але я не думаю, що зацікавленість Європи в демократичній і в майбутньому процвітаючій Україні зменшилась. Пріоритети, можливо, незначно змістились, але ми залишаємось на порядку денному. І той процес, через який зараз проходить Україна – це довготривалий процес одужання, який супроводжується лихоманкою, болем, багатьма невдачами і величесзним супротивом. Саме це ми побачили цього понеділка в Києві, це потворне обличчя з кількома божевільними людьми, які намагались піддати сумніву спадщину Майдану. Але їм це не вдалось. Люди не підтримали.

  Зараз громадянське суспільство розквіло і пильно стежить за тим, що робить влада. В цьому полягає велика різниця між тим, що було до Майдану, і тим, що після. Зараз жодна людина при владі не може собі дозволити поводитися так, як їй заманеться, як це було за часів Януковича. Сьогодні громадяни не допустять, щоб сталося щось таке, що суперечило б їхнім інтересам, демократії або свободі. Це найважливіше. Я думаю, що «організм» України із кожним днем стає здоровішим і сильнішим.

   

  Але те, що почалось в Україні, більше ніж застуда. Східна частина України залишається окупованою, становище застигло.

   

  Мельник: Справа в тому, що росіяни не хочуть визнавати окупацію, проте вона існує.

  Ніхто в Україні її не акцептуватиме. Ми повинні залишатись наполегливими і не втрачати терпіння.

   

  В 2013 р. люди вийшли на Майдані у тому числі проти корупції.  Президент Петро Порошенко взяв на себе забов’язання подолати корупцію і призначив колишнього президента Грузії Михейла Саакашвілі радником і губернатором. Сьогодні Саакашвілі стверджує, що уряд є частиною корупції. Він правий?

   

  Мельник: У Саакашвілі був чесний шанс. За півтора роки він міг би показати в Одеській області, що він може. Підсумок дуже розчарував. І тепер Саакашвілі шукає відмовку для власного провалу. Спочатку мішенню для атак Саакашвілі був Яценюк, тепер - Порошенко. Для мене це пусті відмовки для того, що він не зробив і за що був відповідальним. І це помилка.

  За останні три роки в боротьбі з корупцією було зроблено більше, ніж будь-коли. Було створено Національне антикорупційне бюро України, яке має молодого, але досвідченого прокурора в якості головного слідчого. Бюро, де наразі працює 200 антикорупційних слідчих, було створено з нуля. Щоб слідчі могли виконувати свою роботу абсолютно незалежно, вони  отримують зарплатню в десять разів вищу за інших посадових осіб. Порушено вже більше 200 справ. Понад 100 000 державних службовців оприлюднили свої статки. Ви можете переглянути в інтернеті всю інформацію стосовно власності, доходів і витрат вищих посадових осіб. Всі витрати, які перевищують 400 євро, повинні бути задекларовані. Петро Порошенко також все оприлюднив. Німецькі депутати говорять, що в Німеччині ця система була б неконституційною. Такий ступінь відкритості навіть єдиний в світі. Окрім того, було запроваджено відповідальність за нові кримінальні злочини. Відтепер, якщо декларант вказав у декларації неправдиві дані або не може пояснити джерело походження статків, будуть проводитись слідчі дії для.

   

  Якщо подивитись на тліючий конфлікт з Росією і важку боротьбу з корупцією в країні: де Ви бачите Україну через три роки?

   

  Мельник: Україна буде перебувати на тому ж впевненому шляху, як і сьогодні. Крок за кроком ми будемо рухатись на шляху до прогресу, процвітання і ЄС. Зараз люди відчувають надто мало поліпшень. Через три роки зміни нарешті стануть відчутними для кожного громадянина - в гаманці, в справедливій судовій системі, в умовах свободи. Хабарі більше будуть не потрібні. Ми зазнаємо поразки, якщо люди не відчують, що Революція гідності привела до певних позитивних наслідків.

   

BILD,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux