Україна та світ вшановують 75-ті роковини трагедії у Бабиному Яру. Це місце закарбувалося в історії як символ Голокосту: у вересні 1941 року тут розпочалися масові розстріли, що забрали понад 100 тисяч життів.
З метою участі у заходах з вшанування жертв Бабиного Яру до української столиці прибув Федеральний президент Німеччини Йоахім Ґаук. У ході телефонної розмови з Президентом України Канцлер Німеччини висловила співчуття у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії. «У цей день ми з вами», - сказала Ангела Меркель.
З нагоди 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру оприлюднено заяву Міністра закордонних справ ФРН Ф.-В.Штайнмайєра.
"У Бабиному Яру німецькі окупанти, які зайняли Київ, через кілька місяців після нападу на Радянський Союз вбили більшу частину євреїв, які проживали в місті. Тут, у Бабиному Яру, за 48 годин було жорстоко вбито понад 33 тисячі невинних дітей, жінок і чоловіків. Тут, у Бабиному Яру, стався жахливий початок Холокосту, винищувального походу проти євреїв Європи", – сказав глава МЗС у Берліні.
"Бабин Яр є символом усіх страждань, несправедливості та варварства, які приніс Європі націонал-соціалізм. Ми схиляємося в глибокій покорі перед жертвами жахливих діянь, вчинених в ім'я Німеччини, і ми вдячні за те, що люди в Україні тепер пов'язані з нами дружніми відносинами",
– підсумував глава МЗС Німеччини.