8-9 травня Посольство України у ФРН з нагоди 67-ї річниці Перемоги взяло участь у низці заходів, що проводилися у Берліні.
8 травня в історичній залі Музею капітуляції Карлсхорст Тимчасовий повірений В.Химинець під час урочистого заходу, на якому були присутні ветерани Великої вітчизняної війни, представники німецької громадськості та дипломатичного корпусу, акредитованого у столиці ФРН, виголосив тост за всіх ветеранів війни, які своїм безсмертним подвигом звільнили рідну землю та Європу від фашистської навали.
9 травня у рамках церемонії вшанування пам’яті жертв Великої вітчизняної війни дипломати Посольства поклали вінки до пам’ятників радянському солдату у Трептов парку, Тіргартені та на меморіальному комплексі Панков.
Крім того, у Посольстві України відбулася зустріч з українськими ветеранами. Звертаючись до них, Тимчасовий повірений В.Химинець наголосив, що самопожертва та відвага українського народу у роки Великої вітчизняної війни стали вагомим внеском у перемогу над фашистською чумою.
У співпраці Посольства з Німецьким фондом «Пам'ять, відповідальність та майбутнє» у Берліні відбулося урочисте відкриття виставки «Тріщина в житті», присвяченої долі українських жінок, які у роки війни були вивезені на примусові роботи до Німеччини. У вступному слові Тимчасовий повірений В.Химинець відзначив, що трагічна доля українського народу у Другій світовій війні, крім мільйонів втрачених життів, знайшла своє відображення у примусовій праці українців вдалі від рідної землі. Зберігати пам'ять про неймовірні страждання невинних людей у роки війни є священним обов’язком нинішнього та прийдешнього поколінь, щоб не допустити у майбутньому подібних злочинів проти людства.
У ході заходу проректор гімназії ім. Й.Рау м.Вупперталь Й.Кокенбрінк презентував присутнім спільний українсько-німецький учнівський проект, що успішно реалізовується у співпраці з середньою школою №10 м.Хмельницький на основі обопільного прагнення української та німецької молоді кращі пізнати історичні моменти, пов’язані з важкою долею колишніх примусових робітників з України.