• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Локальний політик з Оснабрюку спричинив скандал з Україною
Опубліковано 30 березня 2017 року о 10:39

«Політик з Оснабрюку спричинив скандал з Україною»

 

Відомство закордонних справ в середу ввечері заявило, що Федеральний уряд ні в якому разі «не вітає» поїздку Маурера

 

З 24 по 30 березня Маурер перебуває в Криму

 

Політик з Квакенбрюку Андреас Маурер, починаючи з 24 березня, перебуває у Криму і планує пробути там до 30 березня на чолі делегації з трьох регіональних політиків і семи підприємців. Україна запровадила заборону на в’їзд для пана Маурера, оскільки він вже минулого року був у Криму і став відомим як перший німецький політик, принаймні у російських ЗМІ, який вимагав визнання анексії Криму.

 

«Чергову безвідповідальну поїздку пана Маурера ми різко засуджуємо»

 

Український посол в Німеччині Андрій Мельник передав «ноту протесту з терміновим проханням Відомству закордонних справ оперативно вжити всіх необхідних заходів з метою упередження порушення українського суверенітету німецькими громадянами». Він вказав на чітку позицію Федерального уряду щодо невизнання протиправної анексії Криму Росією. В’їзд через Росію на територію півострова Крим, який де-юре досі належить Україні, є порушенням українського законодавства. «Ми суворо засуджуємо повторну безвідповідальну поїздку пана Маурера до протиправно анексованого Криму», - наголошує Мельник. В українській столиці очікують, що МЗС ФРН публічно засудить такий крок.

 

«Правові наслідки правопорушник дуже скоро відчує»

 

Мельник звертає увагу, що Маурер знову порушив діюче законодавство України в частині спеціального режиму поїздок до Криму, в’їхавши на територію півострова через Росію без відповідного дозволу українських компетентних органів. «Тут йдеться не про безвинну подорож, а важке правопорушення, правові наслідки якого зловмисник дуже скоро відчує», - погрожує український посол.

 

Загрожує позбавлення волі строком від 5 до 8 років

 

За інформацією українського посольства, за вчинення згаданого правопорушення Мауреру загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років. Такий високий строк у його випадку пов’язаний з тим, що проти Маурера вже діє заборона на в’їзд, і він прибув у групі осіб. Втім, українським правоохоронним органам важко буде затримати Маурера, адже Крим наразі контролюється Росією.

 

«Краще б Маурер піклувався про дитячі садочки, аніж псувати добру міжнародну репутацію Німеччини»

 

Мельник радить депутату, керівнику фракції Лівої партії місцевого парламенту Оснабрюк і міської ради м. Квакенбрюк сконцентруватися на наступних засіданнях. Він би краще піклувався про дитячі садочки та інші потреби місцевого населення «замість того, аби псувати добру міжнародну репутацію Німеччини», - підсумовує Мельник.

 

МЗС ФРН: «Ні в якому разі не можемо вітати подібні поїздки»

 

На запит нашої редакції з Відомства закордонних справ ФРН надійшла відповідь, що Федеральний уряд «ні я якому разі не вітатиме» подібні поїздки всупереч українському закону. МЗС щодо подібних випадків перебуває у постійному контакті з українським посольством. МЗС застерігає щодо таких поїздок до Криму. У актуальному дописі на веб-сторінці зазначено: «Крим з позиції міжнародного права належить Україні, але фактично контролюється Росією.»

 

Жодної можливості зашкодити поїздкам до Криму

 

В’їзд на територію Криму через Росію є порушенням українських законів і може послужити причиною запровадження заборони на в’їзд до України. Правда полягає і в тому, що Федеральний уряд просто не в змозі заборонити німецьким громадянам такі поїздки.

 

ГА ООН засудила анексію Криму

 

Німеччина належить до більшості з 100 країн, які на засіданні ГА ООН у 2014 році засудили приєднання українського півострова Крим до РФ, а проведений референдум визначили як неправомірний. Відповідну резолюцію Німеччина запропонувала на розгляд ГА ООН спільно з іншими західними державами.

 

Маурер: «Я не дозолю вказувати мені, куди їздити»

 

Політик з Квакенбрюку прокоментував з Криму: «Як громадянин ФРН я нікому не дозволю вказувати, куди мені їздити». Він, мовляв, поїхав не до України, а до Росії, до Криму мешканці якого три роки тому на референдумі більшістю голосів підтримали возз’єднання з РФ.

 

Розмова з главою парламенту Республіки Крим

 

Маурер планує започаткувати економічні контакти між російськими і німецькими підприємцями, сприяти політичним переговорам на комунальному рівні з містами Севастополь і Сімферополь, а також провести зустріч з главою парламенту АРК В.Константіновим і депутатом кримського парламенту німецького походження і речником організації кримських німців Ю.Хемпелем. Крім того заплановано культурну програму у вигляді відвідання осередків національних меншин, у т.ч. кримських татар. Близько 260 тис. з-понад 2 млн. мешканців Криму – татари. Ставлення Москви до представників цієї групи народів вважається негуманним. Багато кримських татар втекли до західних регіонів України внаслідок анексії.

 

Поки жодної резолюції про визнання Криму частиною Росії

 

До прийняття резолюції про визнання Криму територією Росії, яку Маурер запропонував до розгляду в місцевому парламенті м. Оснабрюк, поки не дійшло.

 

Neue Ostnabrücker Zeitung, Жан-Шарль Фай

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux