Президент Петро Порошенко під час панельної дискусії «Майбутнє Заходу: падіння чи повернення» на 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки наголосив, що політика умиротворення не зупинить агресора і будь-яка угода з Росією за спиною України є неможливою і лише погіршить ситуацію.
«Мій меседж простий - нічого про Україну без України. Будь-яка угода з Путіним за спиною України тільки погіршить ситуацію», - також наголосив Петро Порошенко.
Він констатував, що багато країн в Європейському Союзі та за межами Атлантики відчули на собі дії Росії, яка сповідує доктрину про те, що вона не має меж. Відчула і Україна. «Єдиний гріх України в тому, що моя країна одного разу вирішила жити незалежно, на своїй землі, за нашими демократичними цінностями. Ми хочемо свободи - Росія хоче нас покарати за це», - зауважив Глава держави.
Президент висловив думку, що нині саме час для світової спільноти, щоб протистояти цьому та дати гідну відповідь, підтримуючи Україну у її відстоюванні своєї незалежності. «Є тільки один час і одне місце для того, щоб протистояти цьому вченню і зупинити появу російського реваншизму. Це абсолютно історичний шанс для всіх нас. Але, перш за все, це історичний шанс для нової адміністрації США і міцної трансатлантичної єдності», - сказав Петро Порошенко.«Це унікальне вікно можливостей для того, щоб м'яка сила показала свою міць. Але це вікно занадто маленьке в часі та можливостях», - додав він.
Глава держави повідомив, що отримав точне запевнення в єдності та у солыдарності заради миру під час розмови з новим Державним Секретарем США Рексом Тіллерсоном та у виступах Президента Польщі Анджея Дуди і Сенатора США Джона Маккейна.
«Це саме те, чого ми зараз потребуємо. Підтримка України є єдиним способом зупинити триваючу агресію і повернути Росію на шлях поваги до міжнародного права і світового порядку», - підкреслив Петро Порошенко.
Президент нагадав, що Україна чимало зробила для збереження миру і стабільності, «зробила більше, ніж ми отримали у відповідь». Як приклад він навів не виконаний Будапештський меморандум, за яким Україна добровільно відмовилась від третього за розміром ядерного арсеналу.Підтримка України є найдешевшою інвестицією в безпеку вільного світу, переконаний Глава Української держави. Він також певен, що для цього є всі інструменти. Серед таких, крім дотримання обіцянок перед партнерами і збереження трансатлантичної єдності та солідарності з боку Трансатлантичної спільноти, Петро Порошенко назвав збереження санкцій щодо країни-агресора.
«Ніщо так не протверезить Москву як рішучість Заходу у забезпечені дотримання "червоних ліній" шляхом жорстких санкцій. Санкції - наш актив, а не відповідальність. Вони є проявом нашої сили, якщо вони залишаться в дії», - наголосив Глава держави зауваживши також, що їх послаблення, напроти – буде проявом слабкості.
«Зупинення дипломатичного тиску на Росію або пом'якшення санкцій перш, ніж Росія вийде з Донбасу і Криму сприятиме подальшій агресії», - підкреслив Президент, назвавши доказом цього твердження продовження обстрілів на Донбасі та загострення ситуації.
«За останні 24 години мій народ втратив трьох солдат. 12 - були поранені, більшість з них в Авдіївці. Російська артилерія обстрілює мирні квартали. Один мирний мешканець був вбитий російською артилерією за останню добу, ще 2 - були поранені. Ви маєте розуміти ціну, яку ми платимо зараз», - сказав Петро Порошенко.
Ще одним вагомим інструментом на підтримку, Президент назвав відкритість та доступність ЄС для проєвропейських партнерів і союзників. «Європейський проект є набагато більш стійким, ніж уявляє Кремль. Цінності, які лежать в основі цього проекту, значно перевищують фобії, які використовуються для залякування європейців. Віра українців в європейський проект і його цінності є сильнішою, ніж віра в ядрі Європи», - сказав Петро Порошенко.«Я можу запевнити, що Україна зараз - найбільш єврооптимістична країна на європейському континенті. І я пишаюсь тим, що я є лідером такої оптимістичної країни за нинішніх умов», - резюмував Глава Української держави, закликавши світову спільноту не повторювати драматичні помилки минулого і консолідувати нашу єдність та солідарність для того, щоб показати агресору «місце, якого він заслуговує».
«Так ми зможемо досягти миру для нашого покоління», - наголосив Президент.