• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Російську кандидатку на МПК "Євробачення" використали у пропагандистських цілях"
Опубліковано 25 травня 2017 року о 16:04

 

Посол України в Німеччині, Андрій Мельник, шкодує про те що Росія не бере сьогодні участь у Євробаченні в Києві. Російська співачка Юлія Самойлова стала «політичним інструментом».

Мартін Загатта: Сьогодні в Києві розпочинається фінал пісенного конкурсу Євробачення. Співачка Джамала минулого року з її піснею перенесла пісенний конкурс до української столиці. Вона представила пісню «1944» в новому варіанті, її  пісня минулого року стала предметом дискусій. Протиріччя є і цього року, зараз, тому що Україна заборонила пускати російську учасницю, і Росія лишилась осторонь пісенного конкурсу. Сабіне Адлер поговорила з цього приводу з Послом України в Німеччині Андрієм Мельником.

Сабіне Адлер: Юлія Самойлова з Росії не приїде. Це було зрозуміло з її візиту в Крим, що є за Українським законодавством незаконним. Росія таки номінувала пані Самойлову на цей конкурс. Це була прорахована провокація, щоб було питання, чому Київ повівся на цю провокацію, чому Київ дозволив щоб його таки провокували?

Андрій Мельник: Нам дуже шкода, що в Києві не буде представника від Росії. Зараз це виглядає так, наче забрали музику з цього фестивалю, наче фестиваль було пограбовано. Для України це не було легким рішенням. Нам дуже прикро, що ця бідолашна жінка стала інструментом політики і елементом пропаганди. І ще один приклад: 9 травня, в так званий День перемоги, вона була знов відправлена в Крим, вона виступала в Севастополі.

Адлер: Пані Самойлова, співачка, Юлія Самойлова, знаходиться в інвалідному кріслі з самого дитинства. Якби Україна впустила її, це могло б виглядати як гуманітарний жест, так би мовити, Україна була б представлена в якості переможця.

«Це жодним чином не є перерізанням пуповини, це не відповідає нашій політиці»

Мельник: Було багато варіантів, які мали своїх прихильників, але в кінцевому підсумку було відчуття, що можна запобігти більшому злу, в тому що потім могли бути допущені нові, інші провокації в Києві, і які б привели до справжньої катастрофи.

Адлер: Коли дивишся на схід України, є враження що там  все тільки гірше. Поруч з військовими протистоянням, зараз на часі також є і економічні суперечки, що можна назвати економічною війною. І українська сторона реагує: було відключено світло, дуже сильно була зменшена кількість води, було повідомлено що в середині липня 14.000 працівників державної залізниці були звільнені. З боку сепаратистів, так званих народних республік, українські приватні підприємства були практично конфісковані, так би мовити націоналізовано. Це все, в своєму роді розігрується на спинах людей, що потім ставлять запитання, а що власне робить Київ зі своїми власними громадянами.

Мельник: Насправді, це таки дуже, дуже складне питання, особливо для людей. Ми сподіваємось що це рішення може бути відмінено. Дискусію на цю тему досі ведуться, і Німеччина приймає  в цьому участь, особисто до цього долучена Канцлер Німеччини.

Адлер: Ну, Україна з свого боку таки реагувала, тим,що відключала електричний струм, тим, що чинила тиск на добровольчі батальйони. Отже, Київ робить кроки в цьому напрямку щоб відрізати пуповину?

Мельник: Це жодним чином не є перерізанням пуповини, це не відповідає нашій політиці, але ми є реалістами. Ми бачимо що Кремль ймовірно вже прийняв рішення, ще більше до себе прив’язати Луганську і Донецьку області. Нам також відомо, що саме зараз там йде підготовка до референдуму, на якому головним питанням буде приєднання до Росії – так, нам це теж відомо. І саме тому ми в безвихідному становищі.

Адлер: Цього тижня у Вашингтоні на зустрічі з президентом США Дональдом Трампом зустрілися український міністр закордонних справ Павло Клімкін і російський міністр закордонних справ Сергій Лавров. Чи може Київ бути впевнений в підтримці від нового президента?

Мельник: Ми повинні говорити про факти. Що ми маємо, на даний момент в руках, це два телефони двох президентів – Порошенка і Трампа. Ми також маємо багато інших зустрічей – віце-президента Пенса і міністром зовнішньої політики Тіллерсоном, на даний момент все виглядає не настільки погано. Багато чого, також залежить від стосунків між Росією і США.

«Якщо порушується міжнародне право, то непотрібно за цим бездіяльно споглядати»

Адлер: Подивіться на конфлікт про незаконне прослуховування, що зараз має Дональд Трамп - чи мав він зв’язки з російською стороною під час виборчої компанії -, чи сприймаєте ви цей виниклий конфлікт Росія/США в якості третьої сторони, що сміється?

Мельник: Ми сподіваємось що, основи американської демократії зміцнюються, що вони в змозі впоратись з цими дуже, дуже великими проблемами. Для нас також є важливим турбуватись про те, що, якщо порушується міжнародне право, то непотрібно на це бездіяльно споглядати. І ми маємо зростаюче відчуття того, що адміністрація США, так само бачить речі, які західні країни це зробили протягом останніх років. Це почуття ми вже маємо сьогодні, бо американці дають необхідні сигнали. Вони хочуть  набагато активніше брати участь в цих важких дипломатичних переговорах з Росією, щоб нарешті міг повернутись мир.

Загатта: Андрій Мельник, посол України в Німеччині, в бесіді з Сабіною Адлер.

Deutschlandfunk,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux